Teknoloji Haberleri

Unity, Gelen Reaksiyonların Akabinde Geri Adım Attı

Valorant VP Oyuneks

Bildiğiniz üzere Unity cephesinde geride bıraktığımız hafta, oldukça problemli geçmişti. Lakin gelen yansıların akabinde şirket geri adım attı ve siyasetlerini farklı bir formda güncelleyeceğini açıkladı. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Contra: Operation Galuga ile Efsane Seri Geri Dönüyor


Günümüzde pek çok oyunun geliştirilmesinde kullanılıyor, Unity motoru ve sağlıklı bir halde kullanıldığında da etkileyici sonuçlar alınabiliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde fiyatlandırma planı ile ilgili bir değişikliğe gidileceğini söylemişti şirket ve bunun üzerine geliştiricilerden olumsuz istikamette ağır bir tenkit yağmuruna tutulmuştu. Zira, planlanan değişikliğe bağlı olarak, geliştiricilerin oyunları her yüklendiğinde belirlenen eşiğin geçilmesi sonucunda artan bir fiyat durumu kelam konusuydu. Bu, oyunları paketlere ve fiyatlı abonelik hizmetlerine dahil etmenin de önüne pürüz olarak çıkmıştı.

Oyun geliştiricileri kelam konusu duruma karşı ağır tenkitlerde bulunmakla kalmış olsalar da, şirkete yönelik tehdidin ortaya çıkması ile iki ofis güvenlik nedeniyle kapatılmış ve Üst Yönetici toplantısı da iptal edilmişti.

Unity, Farklı Bir Yol İzleyeceğini Duyurdu

Yakın bir vakit evvel de şirket, yaşanan olayların ve gelen tehdidin akabinde özür diledi ve siyasetlerin farklı bir halde güncelleneceğini belirtti.

“Düşüncelerinizi dinledik. Salı günü açıkladığımız çalışma mühleti fiyatı siyasetinin neden olduğu karışıklık ve kaygı için özür dileriz. Sizi dinliyoruz, grup üyelerimizle, topluluğumuzla, müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla konuşuyoruz ve siyasette değişiklikler yapacağız. Birkaç gün içinde bir güncelleme paylaşacağız. Dürüst ve eleştirel geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz.”

Şirketin olumsuz bir biçimde karşılanmış olan yeni siyaseti 1 Ocak 2024 tarihi prestijiyle yürürlüğe girecek ve satıştan kaldırılmamış olan halihazırdaki oyunlara da uygulanacaktı. Bakalım Unity ne cins bir değişiklik yapacak?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

PS Plus Essential Ekim 2023 Oyunları Duyuruldu

Dealabs kullanıcısı billbil-kun tarafından sızdırılan bilgilerin akabinde, Sony Interactive…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fiyatsız Epic Games Store Oyunları (28 Eylül)

Yeni haftanın ücretsiz Epic Games Store oyunları indirmeye açıldı. Bu haftanın Devil May Cry…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Assassin’s Creed Mirage Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Assassin’s Creed Mirage çıkış fragmanı, oyun ile buluşmamıza bir hafta kala yayınlandı.
Daha Fazla