Teknoloji Haberleri

Metro Serisi Steam’de Zamlandı! İşte Aktüel Fiyatlar

Valorant VP Oyuneks

Metro serisi Steam’de zamlandı. Bu da, artırım dalgasına 4A Games stüdyosunun da dahil olduğu manasını taşıyor. Lakin son devirdeki oyun fiyatlarına kıyasla, karşımızda çok da ürkütücü bir tablo olmasa da eski fiyat göz önünde bulundurulduğunda üzücü olabiliyor.


İlginizi Çekebilir: Mount & Blade II: Bannerlord Fiyatına Artırım Gelecek!


Zam Dalgası Devam Ediyor: Metro Serisi Steam’de Zamlandı

Bildiğiniz üzere dijital oyun mağazası genelinde pek çok oyun ve oyun içeriği, vakit içerisinde değişen oranda yüzdeler ile zamlanmıştı. Bunların bir kısmı nispi olarak alınamaz düzeyine gelmiş iken, kimileri ise indirimler ile bir formda kurtarılmıştı. Lakin genel tablonun ziyadesiyle can sıkıcı olduğuna kuşku yok. Artırım dalgasından artık de Ukrayna menşeli stüdyonun oyunları etkilendi ve Metro serisi Steam’de zamlandı.

Güncel fiyatlara baktığımızda, Metro 2033 Redux ve Last Light Redux oyunlarının 31 TL yerine artık 249 TL üzerinden satın alınabildiğini görüyoruz. Metro Exodus oyununun standart sürümü 187 TL’den 374 TL’ye yükselmiş iken, içeriğinde The Two Colonels ve Sam’s Story genişlemelerine ek fiyat ödemeden erişmenizi sağlayacak Expansion Pass ve Enchanced versiyonuna yükseltme bulunan Gold sürümü ise 233 TL yerine 499 TL’ye satın alınabiliyor. Expansion Pass ise bağımsız olarak 78 TL’ye satılıyordu, lakin son artırımdan sonra 187 TL oldu.

Metro 2033 Redux Hakkında

Dmitry Glukhovsky tarafından yazılan tıpkı isimli romana dayanan Metro 2033 oyununun öyküsü, nükleer savaş sonrası hayatta kalanların metro tünellerinde yaşamaya mecbur kaldıkları Moskova kenti harabelerinde geçiyor. Artyom isimli bir karakterin rolünde olduğumuz oyunda, konutumuz olarak gördüğümüz istasyonu tünellerindeki insan ve yaratık düşman tehlikelerinden korumak durumunda olacağız.

Redux versiyonunda Metro: Last Light oyununda kullanılan grafik motorunun yanı sıra yapay zeka, denetimler, animasyonlar ve daha pek çok şey ile daha gelişmiş bir Metro 2033 haline geliyor.

Metro: Last Light Redux Hakkında

Metro: Last Light, Metro 2033 oyununda kalınan yerden devam ediliyor. 2034 yılında geçen oyunda, insanlıktan geriye kalanlar hem dışarıdan hem de içeriden istila altındadır. Ne var ki istasyon kentler bir ortada durmak yerine D6’nın askeri mahzenlerinde bulunan kıyamet günü aygıtının peşine düşmüştür. İnsanlığı yeryüzünden silecek olan iç savaş patlak vermek üzereyken, Artyom olarak siz ise hayatta kalmanın anahtarı rolünde olacaksınız.

Oyunun Redux versiyonu, 60 FPS akıcılığa ek olarak, yayınlanan indirilebilir içeriklerin tamamını, yeni özellikler ile oynanış iyileştirmelerini, iki yeni oynanış tarzını ve arayüzün olmadığı ve sonlu kaynaklar ile ilerlemek durumunda olduğunuz Ranger (Korucu) modunu içeriyor.

Metro Exodus Hakkında

Metro: Last Light oyununun bir yıl sonrasında geçen ve Redemption finalini takip eden Metro Exodus, bizleri bir kere daha Artyom rolüne büründürüyor. Husus olarak, Aurora isimli bir lokomotif ile Moskova metrosundan kaçmayı başaran ana karakterimiz, eşi Anna ve takım arkadaşları, evvelce Rusya Federasyonu ve Kazakistan Cumhuriyeti olan bölgeler boyunca hayatta kalma çabası veriyorlar. Şiddetli seyahatlerinde sırasında farklı tehlikeler ile burun buruna gelip, bir yandan mutasyona uğramış yaratıklar ve bir yandan da insan düşmanlar ile çatışmalara giriyorlar.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

PS Plus Essential Ekim 2023 Oyunları Duyuruldu

Dealabs kullanıcısı billbil-kun tarafından sızdırılan bilgilerin akabinde, Sony Interactive…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fiyatsız Epic Games Store Oyunları (28 Eylül)

Yeni haftanın ücretsiz Epic Games Store oyunları indirmeye açıldı. Bu haftanın Devil May Cry…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Assassin’s Creed Mirage Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Assassin’s Creed Mirage çıkış fragmanı, oyun ile buluşmamıza bir hafta kala yayınlandı.
Daha Fazla