Oyun Haberleri

Ubisoft, Oyuncuların Hala ‘Oyunlara Sahip Olmayı’ Tercih Ettiğini Söylüyor

Valorant VP Oyuneks

Hayatımızdaki her şey bir noktada dijitale evrilmiş durumda. Eskiden evlerde bulunan dev fotoğraf albümlerini, günümüzde bulmak pek mümkün değil. Aynı durum oyunların fiziksel kopyaları için de geçerli. Fakat hepimiz, dijital de olsa bir koleksiyon yapmayı seviyoruz. Yani Ubisoft bu kanıya varmış…

Ubisoft’un abonelik servislerini yöneten Philippe Tremblay, Ubisoft+’ın yeni paketlerini resmen tanıttı. 2019 yılından beri Uplay+ olarak bildiğimiz bu sistem, artık Premium ve Classics olarak ikiye ayrılacak. 17.99 dolarlık Premium versiyonda, oyuncular yeni Ubisoft oyunlarına ilk günden erişebilecek ve dev kütüphanenin büyük bir kısmını oynayabilecek.

Classics ise sadece özel olarak seçilmiş oyunları kapsıyor. Bu versiyonun fiyatı ise 7.99 dolar olacak.

  • Ubisoft, Prince of Persia: The Lost Crown’ın Demosunu Paylaştı

Abonelik sistemlerinin büyüdüğünü ifade eden Tremblay, yaptığı açıklamada hala oyuncuların “oyunlara sahip olmak istediklerini” ifade etti. Abonelik tabanlı sistemlere olan güvenin yavaş yavaş arttığını dile getiren yönetici, oyuncuların oyunları “sahiplendiğini” ifade ediyor.

“Evde hala iki kutu DVD’im var. Oyuncuların bu konudaki bakış açısını kesinlikle anlıyorum. Ancak insanlar bu modeli benimsedikçe, bu oyunların var olacağını, hizmetin devam edeceğini ve istediğiniz zaman bunlara erişebileceğinizi görecekler. Bence en önemli şey bu.”

Oyungezer ekibi de bu konuda ikiye bölünmüş durumda. Sizin abonelik sistemlerine bakış açınız ne? Hala oyunlara “sahip olmak” istiyor musunuz?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla