Oyun Haberleri

Türk Yapımı “Karanlık Çağın Kahramanları” Görücüye Çıktı

Valorant VP Oyuneks

İstanbul’da faaliyet gösteren, çiçeği burnundaki oyun stüdyolarımızdan Frostline Games ilk oyunu olma özelliğini taşıyan Karanlık Çağın Kahramanları‘nı (Heroes of the Dark Ages) duyurdu.

Dede Korkut, İbn-i Sina, Atilla, Hasan Sabbah ve Baybars gibi tanıdık simaların yanı sıra Kral Arthur, Sinbad, Brunhilde, Beowulf ve Mulan gibi kahramanların destanlarına odaklanan oyun üçüncü şahıs kamera açısından oynanan bir MOBA olacak.

Oyuncular bu saydığımız kahramanların destanlarını yeniden anlatan birer ozan rolünü üstlenecekler ve Gallusar adında, dünyanın en ünlü kahramanlarının hikayelerini çalıp o destanları sonsuza kadar hapsettiği bir dünya inşa eden bir canavarla savaşacaklar. Gallusar bu kahramanların kendilerini değil, öykülerini bu dünyaya getirmiştir. Eğer oyuncularımız bu kahramanların efsanelerini en iyi şekilde anlatabilirse canavar kahramanları serbest bırakacağı sözünü vermiştir.

Oyunun dikkat çeken bir diğer yanıysa yapımcı ekipteki isimler. Karanlık Çağın Kahramanları’nın senaryosu ve hikâye tasarımı Yiğit Değer Bengi (Çift Başlı Kartal adlı fantastik romanın yazarı ve edebiyat çevirmeni) ile Alican Saygı Ortanca (İthaki Yayınları’nın eski genel yayın yönetmeni, Bilimkurgu Klasikleri gibi dizilerin fikir babalarından biri) tarafından üstleniliyor. Geliştirici tarafındaysa Larian Studios (Baldur’s Gate 3, Divinity) ve EA Games’te liderlik yapan Alexander Sakharov ve Saber Interactive’den gelen Can Arıkal gibi isimler var.

PC için Unreal Engine 5’le geliştirilen, beşer kişilik takımların birbirleriyle çarpışacağı oyunun 2024‘ün ikinci çeyreğinde beta sürümüyle oyuncularla buluşması planlanıyor. Oyunla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya, karakterlerin ve yaratılan dünyanın öykülerini okumak isterseniz burayatıklayabilirsiniz.

Frostline Games ekibine başarılar dileriz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla