Oyun Haberleri

The Sims 5’te, Animal Crossing Benzeri Bir Multiplayer Seçeneği Olabilir

Valorant VP Oyuneks

The Sims 5, serinin ilk multiplayer destekli oyunu olmaya geliyor. Project Rene adıyla tanıdığımız projenin bu modu ise, Animal Crossing’den ilham alacak. Bunu biz değil, Sims serisinin en tepesindeki iki isimden biri olan Lyndsay Pearson söylüyor.

Geçtiğimiz günlerde One More Life isimli podcast’e katılan yönetici, The Sims’in yeni dünyada multiplayer sistemine yaklaşımını detaylandırdı. Oyunun kesinlikle multiplayer seçeneğe kavuşmasını istediklerini belirten Pearson, bu seçeneğin “çok fazla oyuncuyla dolup taşan” bir dünya olmasını istemediklerini ifade ediyor.

“Arkadaşlarınızla birlikte nasıl oynamak istersiniz? Aslında bu soruya verebilecek çok fazla cevabımız var. Bu nedenle de farklı formülleri denemekten çekinmiyoruz. Multiplayer modu da ‘Sims’ hissiyatını vermek zorunda.”

  • The Sims 5 Tamamen Ücretsiz Olacak!

Yıllar içerisinde multiplayer anlayışının değiştiğini dile getiren yönetici, bazı oyunların çok daha “casual” tecrübeler sunduğunun altını çizmiş. Bu tecrübelerden biri de Animal Crossing. Hatta Pearson, açıklamasında Animal Crossing’i örnek göstererek multiplayer sisteminin Sims ile uyumlu olduğunu paylaşmış.

“Animal Crossing hakkında çok konuşuyoruz çünkü bizim için çok iyi bir örnek. Küçük adama arkadaşlarımı davet edebiliyorum. Son yıllarda birlikte oynama kavramını geliştiren bir oyun oldu. İnsanlar Animal Crossing içerisinde talk show’lar bile yapabiliyor. Bence bu inanılmaz bir şey.”

Sizce Animal Crossing’e benzer bir sistem The Sims’e uyum sağlar mı?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Unutulmaz Oyun Müzikleri: Doom - At Doom's Gate

[ Unutulmaz Oyun Müzikleri köşemizde hafızalarımızdan çıkmak bilmeyen, hepimizde derin izler…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Röportaj - GTFO'nun Geliştiricisiyle Yeni Oyunları Den of Wolves'u Konuştuk

Pasifik Okyanusu’nun bu teknolojik ve puslu adasında yaşananları anlattığımız bu oyundaki…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Space Marine 2'nin Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

Warhammer 40,000: Space Marine 2’den erteleme haberi henüz geçtiğimiz ayın sonunda…
Daha Fazla