Oyun Haberleri

The Pokemon Company, Palworld’ü Mercek Altına Aldıklarını Açıkladı

Valorant VP Oyuneks

Son günlerin sansasyon yaratan oyunu Palworld başarısı ve uçuk oyuncu sayısı kadar karakter tasarımlarının Pokemon karakterleriyle olan büyük benzerliği bakımından da konuşuluyor. Öyle ki sadece Palworld değil, Pocket Pair’in diğer oyunlarında da bu aşırı esinlenme ilk bakışta görünüyor zaten. Örneğin bir Craftopia’yı bakın bakalım, size neyi çağrıştıracak?

The Pokemon Company bu konuda sessizliğini koruyordu ama sonunda açıklama yaptılar ve IP haklarının ihlal edilip edilmediğine dair araştırma başlattıklarını söylediler.

“Bir başka firmanın 2024 Ocak ayında yayınladığı bir oyuna dair çok sayıda soru alıyoruz. O oyunda Pokemon’un fikri mülklerinin veya ögelerinin kullanılması için hiçbir izin vermiş değiliz. Pokemon’la ilgili fikri mülkiyet haklarını ihlal eden herhangi bir durumda gerekli önemleri almak için araştırma yapma niyetindeyiz.” diyor TPC.

Palworld’ün oynanışı her ne kadar çok farklıysa da özellikle de 3D modellerin karşılaştırması ortada çok büyük bir benzerlik olduğunu ortaya koyuyor. Hatta Twitter’da Pokemon oyunlarındaki karakterlerin 3D mesh modelleriyle Palworld karakterlerinin kıyaslandığı bazı mesajlar var, bunlarda ölçeklerin bile bire bir aynı olduğu görünüyor.

Palworld’ün yönetmeni (ve Pocket Pair’in CEO’su) Takuro Mizobe oyunun tüm yasal incelemelerden geçtiğini ve diğer firmalar tarafından herhangi bir yasal uyarı almadıklarını söylemişti.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla