Oyun Haberleri

Şu An Resident Evil 9 Dahil 5 Resident Evil Oyunu Geliştiriliyormuş

Valorant VP Oyuneks

Sektörün güvenilir sızıntı kaynaklarından, özellikle de Resident Evil serisiyle ilgili verdiği başarılı bilgilerle tanınan Dusk Golem’in iddiasına göre şu anda aralarında Resident Evil 9’un da bulunduğu beş Resident Evil oyunu geliştirme aşamasındaymış.

Dusk Golem’in Discord’da paylaştığı bu bilgiye göre bu oyunlardan en az bir tanesi yepyeni bir hikaye anlatacakmış, diğerleri ise Capcom’un remake projelerine devam ettiği anlamına geliyor.

Capcom son olarak Resident Evil 4’ün Remake versiyonuyla karşımıza çıkmıştı ama seride yan oyunlar da dahil hala remake yapılması beklenen pek çok seçenek mevcut. Bu remakelerden ikisinin Resident Evil 5 ve Resident Evil 6 olduğuna kesin gözüyle bakılıyor, eğer en az bir remake daha varsa o da yan oyunlardan biri olmalı.

Burada şöyle de bir detay var. Capcom Resident Evil’ın yeni jenerasyon remake’lerine Resident Evil 2 ile başladı, 3 ve 4 ile devam etti. Ama Resident Evil 1’e hala geri dönmedi.

1996 tarihli Resident Evil 1’in remake versiyonu 2002 yılında GameCube için hazırlanmıştı ve hala daha tüm zamanların en iyi remake versiyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla eğer Capcom’un üzerinde çalıştığı oyunlardan biri Resident Evil 1 ise o zaman remake’in remake’ini göreceğiz demektir 🙂

Bu remake’ler Capcom’a ticari açıdan da büyük başarı sağladı, örneğin yakın tarihli Resident Evil 4 Remake’in satışları 6.5 milyona dayanmış durumda.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla