Oyun Haberleri

Street Fighter 6 Satışları 3 Milyonu Aştı

Valorant VP Oyuneks

Dövüş oyunu denildiğinde ilk akla gelen serilerden olan Street Fighter, geçtiğimiz yıl yeni bir oyuna kavuşmuştu. Oyun severlerden oldukça iyi tepkiler alan Street Fighter 6, TGA 2023’te de En İyi Dövüş Oyunu kategorisinde rakibi Mortal Kombat 1’i geride bırakıp ödüle uzanan isim olmuştu. Dolayısıyla, geçtiğimiz yılı başarılı bir performansla geride bıraktığını söylemek mümkün.

> Street Fighter 6 – İnceleme

Bu performans, oyunun satışlarına da yansımış gibi görünüyor. Capcom’un paylaştığıbilgiye göre, 3 Ocak 2024 itibariyle Street Fighter 6’nın toplam satışları 3 milyonu aşmış bulunuyor. Bu da 1987 yılından bugüne devam eden serinin toplam satışlarının 52 milyona ulaşması anlamına geliyor.

Serinin bir önceki oyunundan yaklaşık 7 yıl sonra çıkan Street Fighter 6, ilk ayının sonunda 2 milyon kopya satmayı başarmıştı. Temmuz ayından yılbaşına kadar geçen sürede de bu sayıya 1 milyon kopya daha eklenmiş görünüyor.

Street Fighter 6’nın Capcom’u memnun eden bir performans sergilediği ortada. Önümüzdeki aylarda da bu performansı sürdürmesi şaşırtıcı olmaz. Bakalım bir sonraki önemli eşiği ne zaman aşacak.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla