Oyun Haberleri

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Eylül Ayına Ertelendi

Valorant VP Oyuneks

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, sonunda net bir çıkış tarihine kavuştu. Yayımlanan fragmanla, oyunun Eylül ayında geleceği resmen ilan edilmiş oldu:

Aslında bu, oyunun bir kez daha ertelendiği anlamına geliyor. Zira, normalde 2024’ün ilk çeyreğinde çıkacağı söyleniyordu. Bekleyiş süremize en azından 6 ay daha eklemiş oldu böylece.

Oyunun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, bu erteleme kararının gerekçesi anlatılıyor. Gamescom 2023’te ve sonrasında da Fransa, Brezilya, Singapur gibi farklı ülkelerde oyuncuların STALKER 2’yi test etme imkânı buldukları, bunun ardından da önemli geri dönüşler alındığı belirtiliyor. Gerek pozitif gerek negatif geri dönüşlerin söz konusu olduğu, buradan da iki temel sonuç çıkarttıkları ifade ediliyor.

Bu çıkarımlardan ilki, oyunun olması gerektiği gibi hissettirdiği ve STALKER atmosferini yaşattığı yönünde. İkinci sonuçsa teknik açıdan oyunun biraz daha zamana ihtiyaç duyduğuna işaret ediyormuş aktarıldığına göre. Her ne kadar oyunu yılın ilk çeyreğinde çıkarmak niyetinde olsalar da bu sürenin teknik sorunları aşmak için yeterli olmayacağına kanaat getirilmiş ve son bir kez daha ertelemeye karar vermişler.

> 2024’te Beklediklerimiz – S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Sonuç olarak, S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’in çıkış tarihi artık 5 Eylül 2024 olarak belirlenmiş bulunuyor. Bekleyişimiz biraz daha uzadı gerçi, ama en azından bu yıl içerisinde kendisine kavuşacağımızı bilmek güzel. Dört gözle bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla