Oyun Haberleri

Ruiner’in Stüdyosu Reikon, Çalışanlarının %80’ini İşten Çıkarttı

Valorant VP Oyuneks

Dün bir yandan Microsoft’un oyun departmanlarında çalışan 1900 kişiyi işten çıkarma kararı aldığı haberini verirken, diğer yandan irili ufaklı işten çıkarma haberleri de gelmeye devam ediyordu. Bunlardan biri de Ruiner’in geliştiricisi olarak bildiğimiz Polonyalı Reikon Games.

Bu küçük bağımsız stüdyo, çalışanlarının %80’inin işine son verdi. Bu da yaklaşık olarak 60-70 kişiye tekabül ediyor, stüdyodan tam sayıya dair net bir açıklama yok. Bu işten çıkarma haberinin son derece ani olduğu ve kimsenin önceden uyarılmadığı da söyleniyor.

Çalışanlarının çoğu LinkedIn’de durumu belirten paylaşımlar yaptı. QA uzmanlarından biri “Reikon’da geçirdiğim süre kısa olmuş olabilir ama orada çalışan ve çoğu bu işten çıkarmalardan etkilenen ve desteğinize ihtiyaç duyan yetenekli kişilerle tanışmaktan ve birlikte çalışmış olmaktan şükran duyuyorum.” diye yazmış.

Reikon Games’teki kıyımı da dahil ettiğimizde sadece bu ay oyun sektöründe 6000’den fazla kişi işsiz kalmış oldu ki bu gerçekten de korkunç bir sayı.

Reikon Games, 2017 yılında Ruiner’i çıkarmıştı ama onun dışında bir oyunları olduğunu hatırlamıyorum. Üzerinde çalıştıkları yeni oyunu çıkaramadan böyle bir olay yaşanmış oldu.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla