Oyun Haberleri

Riot Games, 530 Kişiyi İşten Çıkarttığını Açıkladı

Valorant VP Oyuneks

Endüstride yaprak dökümü devam ediyor. İşten çıkartma kervanına son olarak eklenen stüdyo Riot Games oldu. Riot Games, işçi gücünün yüzde 11’ini işten çıkartarak küçülmeye gidecek. Bu da dünya çapında Riot bünyesinde çalışan 530 kişinin işinden olacağı anlamına geliyor.

Riot Games’in açıklamasına göre en büyük darbeyi ana geliştirme ekibinin dışında kalan takımlar yiyecek.

Resmi açıklamada ise şu ifadeler kullanılmış:

“Tarihimiz boyunca bu ve bunun gibi günlerden kaçınmaya çalıştık. Fakat bu karar, Riot’un geleceği için çok önemli hale geldi. Bu kararı hissedarları memnun etmek ya da mali sonuçlarımızı değiştirmek için vermedik. Bu karar artık bir zorunluluk haline gelmişti.”

Riot, değişim ile birlikte kendi projelerini geliştirmeyi sürdürecek. League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics ve Wild Rift’e destek verilmeye de devam edilecek. Lakin 2020 yılında çıkan kart oyunu Legends of Runterra için benzer şeyi söylemek güç. Çünkü Riot, bu işten çıkartma operasyonu ile LoR ekibini de küçültecek.

“LoR, kritik başarılarına ve Runterra dünyasının inşasında oynadığı önemli role rağmen; piyasaya sürüldüğünden bu yana finansal problemler ile karşı karşıya kaldı. Şimdiye dek geliştirme ve destekleme maliyetleri, ürettiği gelirden çok daha yüksek.”

Buna ek olarak Riot, üçüncü parti oyunları geliştirdiği Riot Forge’u da tamamen kapatıyor. Riot Forge’un son oyunu, 21 Şubat’ta piyasaya sürülecek Bandle Tale: A League of Legends Story olacak.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla