Oyun Haberleri

Remedy Ve Rockstar Arasındaki Telif Anlaşmazlığı Sürüyor

Valorant VP Oyuneks

Remedy ve Rockstar’ın sahibi Take-Two arasındaki anlaşmazlık devam ediyor. Son günlerde internette gördüğünüz haberlerin aksine ikili arasındaki dava neredeyse bir senedir devam ediyor. Gelin hikayeyi baştan alalım.

Her şey, Remedy Entertainment’ın yeni logosunu tanıtması ile başladı. 2023 yılının Nisan ayında tanıtılan yeni logo, tamamen yenilenmiş bir “R” harfini içeriyor. Stüdyo bu tasarımı daha kapsayıcı olduğunu vurgulamak için tasarlamış. Fakat Take-Two, bu durumdan pek memnun kalmamıştı.

Daha sonradan keşfedilen bilgilere göre Rockstar’ın ana firması olan Take-Two, Remedy’nin yeni logosu hakkında bir telif ihlali başvurusunda bulundu. Bu tasarımın Rockstar ile karıştırılabileceğini öne süren stüdyo, Avrupa’da 26 Temmuz 2023 tarihinde başvurusunu gerçekleştirdi.

Peki bu haber neden tekrar gündem oldu?

Aslında bunun cevabı da oldukça basit. Birbirleri ile “iş ilişkisi” olan ikili, anlaşabilmek adına mahkemelerden süre istemişti. Böylece süreç 7 Eylül 2025 yılına kadar ertelendi. Eğer stüdyolar bu tarihe kadar aralarında anlaşıp sorunu çözebilirse herhangi bir dava görülmeyecek. Fakat bu döneme kadar anlaşma sağlanamazsa, her iki stüdyoyu da mahkemede karşı karşıya göreceğiz.

Tabii bu döneme kadar sorunlarını çözerler diye düşünüyoruz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla