Oyun Haberleri

Palworld Durmak Bilmiyor, 3 Günde 4 Milyon Oyuncuya Ulaştı Bile

Valorant VP Oyuneks

Geçtiğimiz günlerde bir haberimizde Prince of Persia: The Lost Crown için “yılın ilk güzel sürprizi” demiştim. Ama onunla kalmadık, Ocak ayının sakladığı bir başka sürpriz daha varmış sevgili Oyungezerler. Palworld, tam anlamıyla fırtına gibi esiyor.

19 Ocak’ta erken erişime çıkan oyun, ilk 8 saatte 1 milyon, ilk 24 saatte 2 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Oyunun geliştiricisi Pocket Pair, Palworld Twitter (X) hesabından yaptıkları paylaşımla, oyunun önemli bir momentum yakalayıp geçtiğimiz gün saatte 86.000 satış gibi bir performans sergilediğini ve ilk 3 günde 4 milyon kopya sattığını açıkladı.

Üstelik Palworld tarafından imza atılan tek önemli istatistik de bu değil. SteamDB verilerine göre; Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısına göre yapılan sıralamada da 1.291.967 oyuncuyla 5. sıraya yerleşmiş bulunuyor Palworld. Bu da Elden Ring ve Cyberpunk 2077 gibi bu konuda ses getiren büyük oyunları geride bıraktığı anlamına geliyor.

Aslında üzerine çok fazla konuşmaya gerek kalmıyor, veriler kendi adına konuşuyor zaten. Görülen o ki, Palworld fırtınası bir süre daha esecek. Sıradaki rekor haberi ne zaman gelir dersiniz?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla