Oyun Haberleri

Netflix’in Aylık Oyun İndirmelerinin Sayısı 30 Milyona Yaklaştı

Valorant VP Oyuneks

Mobilegamer.biz’in Appmagic verilerine dayanarak yaptığı derlemeye göre Netflix’in iOS ve Android’deki aylık oyun indirme sayısı Aralık ayında 28 milyonu buldu. Bu gerçekten de çok büyük bir sayı, çünkü Kasım ayında indirme sayısı 10 milyon civarındaydı.

Yalnızca bir ay içerisinde indirilme sayısının neredeyse 3 katına çıkmış olmasının sebebi ise 14 Aralık tarihinde Netflix oyun kütüphanesine Grand Theft Auto’ların gelmiş olması. Tüm Netflix aboneleri Grand Theft Auto 3, Vice City ve San Andreas’ı mobil cihazlarına indirip ücretsiz biçimde oynayabiliyorlar.

Bu üçü arasında Netflix aboneleri arasında en popüler GTA oyunu San Andreas olmuş. San Andreas tek başına 11.6 milyon indirilme sayısına ulaşmış. Onu 4.1 milyon ile Vice City ve 2.4 milyon ile GTA 3 takip ediyor. Bu üçünün toplam indirilme sayısı 18.1 milyon olarak gerçekleşmiş. Bu da Aralık ayındaki diğer 10 milyonun da diğer oyunlardan geldiğini gösteriyor. Bunlar Netflix açısından başarılı sayılar.

Geçen sene Ağustos ayında yapılan araştırma Netflix’in 221 milyon abonesinden sadece %1’inin oyunları indirdiğini gösteriyordu. Bu sene ise 274 milyon abonede bu değer %11’e kadar yükselmiş durumda.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla