Oyun Haberleri

Naoki Yoshida, Final Fantasy 17’yi Gençlere Emanet Etmek İstiyor

Valorant VP Oyuneks

Square Enix’in ünlü ismi Naoki Yoshida, Final Fantasy 17’nin yeni bir isim tarafından yönetilmesinin daha doğru olacağını, böylece oyunun günümüz dünyasına uygun mücadelelerle dolu olabileceğini söyledi.

Yoshida, Game Maker’s Notebook podcastindeki röportajında hem Final Fantasy 14 ve 16’yı, hem de serinin geleceğini konuşmuş.

Final Fantasy 17’yi de yönetip yönetmeyeceğine dair soruya henüz bu konuda bir karar verilmediğini söyleyip görüşlerini paylaşmış: “Final Fantasy’lerden ikisi üzerinde çalışma imkanı buldum, 14 ve 16, ama belki de artık bir sonraki oyunu da aynı yaşlı adamlara emanet etmek yerine yeni birini başa geçirmenin zamanı gelmiştir. Bence geleceğe bakmakve yeni FF’yi günümüz dünyasının mücadelelerine uygun biçimde tasarlamak için daha genç hassasiyetlere sahip yeni nesle görev vermek bazı yönlerden iyi olabilir.”

Yoshida sıradaki oyunu yönetecek olan kişiye tavsiyelerde de bulunmuş ve “en keyifli FF’nin nasıl bir şey olacağına inanıyorsan üzerinde çok fazla kafa patlatmadan önce basitçe kağıda dök” demiş.

Yoshida görünüşe göre Final Fantasy serisinin biraz daha gençleşmesini, günümüz dinamiklerine yakın olmasını istiyor. Bakalım bu FF17’de mi, yoksa daha sonraki bir FF’de mi gerçekleşecek.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla