Oyun Haberleri

Maddy Makes Games, Celeste’in 6. Yılını Ücretsiz Bir Oyunla Kutluyor

Valorant VP Oyuneks

Geçtiğimiz yıl muhteşem bir oyun yılıydı, ama 2018’i de yabana atmamak lazım bence. Red Dead Redemption 2’den God of War’a, Assassin’s Creed Odyssey’den Marvel’s Spider-Man’e, Super Smash Bros. Ultimate’ten Monster Hunter: World’e, her birisi ses getiren birçok oyun çıkmıştı. Bunların yanında bir de Gris ve Return to Obra Dinn gibi aklımızda yer eden bağımsız yapımlar vardı -ki Celeste de bu bağımsız yapımlar arasında kendisinden söz ettirenlerdendi.

Celeste’in ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seren bir detay da 2018 içerisinde çıkan o kadar büyük oyunun arasında Yılın Oyunu adayı olabilmesiydi.

Çıkışının üzerinden uzun bir süre geçen oyun, kendisini hoş bir sürprizle hatırlattı yine. Oyunun geliştiricisi Maddy Makes Games, Celeste’in 6. yıldönümünü ücretsiz bir oyunla kutlamaya karar vermiş, karşımıza Celeste64: Fragments of the Mountain ile çıktılar.

Celeste64, şu anda itch.io üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Sadece 1 hafta gibi bir süre içerisinde geliştirildiğinden ufak tefek sıkıntıları olabilir. Ama yine de göz atmakta fayda var.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla