Oyun Haberleri

Like a Dragon: Infinite Wealth, Famitsu’dan 40 Alan 30. Oyun Oldu

Valorant VP Oyuneks

Yakuza serisinin yeni oyunu Like a Dragon: Infinite Wealth inceleme puanlarında gayet iyi bir ortalama tutturmuştu bildiğiniz üzere. Bu listeyi güzel bir puanla daha taçlandırdığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Ryokutya2089 tarafından paylaşılan bilgiye göre; Like a Dragon Infinite Wealth, Famitsu’dan tam puan almış durumda. Seride daha önce bu başarıya ulaşan 1 oyun daha vardı, 2012 yılında çıkan Yakuza 5 de Famitsu editörlerini benzer şekilde etkilemeyi başarmıştı.. Infinite Wealth de böylece serinin Famitsu’dan tam puan alan 2. oyunu oldu.

Japonya’nın önde gelen oyun medyası Famitsu, Haziran 1986’da yayın hayatına başlayan bir dergi. Famitsu’da oyun incelemeleri 4 yazar tarafından yapılıyor ve her birisi 10 üzerinden puanlıyorlar oyunu. Sonuçta da 4 yazarın verdiği puanların toplamı oyunun nihai notunu oluşturuyor. Tahmin edilebileceği gibi 4 editörden de tam puan almak çok da kolay bir iş değil. Zaten derginin ilk çıkış yaptığı günden bugüne sadece 29 oyuna 40 puan verilmişti. Infinite Wealth, bu başarıyı gösteren 30. oyun oldu.

Geçtiğimiz yıl aynı ay içerisinde 2 oyunun Famitsu’dan 40 puan aldığını görmüştük, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ve Street Fighter 6 peş peşe bu başarıya ulaşmışlardı. Bu yılın ilk 40 puanı da Infinte Wealth’e gitmiş oldu böylece.

Like a Dragon: Infinite Wealth’in başarısını daha da anlamlı kılan bir başka detay da aynı zamanda “Edge 10” da almış olması. İngiliz medya kuruluşu Edge 30 yıllık geçmişinde sadece 26 oyuna 10 puan vermiş ve bugüne kadar sadece 6 oyun hem Edge hem de Famitsu’dan tam puan almayı başarmıştı. Bunu başaran son oyun da geçtiğimiz yıl çıkan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’dı. Like a Dragon: Infinite Wealth bayrağı devraldı diyebiliriz. Bakalım bu başarıyı tekrarlayacak bir sonraki oyun hangisi olacak.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla