Oyun Haberleri

Lenovo Legion Oyun Ekosistemi CES’te Görücüye Çıktı

Valorant VP Oyuneks

Lenovo’nun yeni oyun ekosistemi; Microsoft Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlar, çevre birimleri, yazılımlar ve güç, ısı yönetimi, grafik, yapay zeka destekli avantajlar ve oyun için en üst düzey sistemleri kurma özgürlüğü sunan hizmetlerle CES® 2024’te görücüye çıktı.

Yeni bilgisayar portföyünde yer alan yeni 9. nesil Lenovo Legion 16 inç dizüstü oyun bilgisayarları ve tower kasaları şu ürünlerden oluşuyor:

En sevdikleri oyunların yanı sıra STEM uygulamalarını yönetebilecek bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyan oyuncular için Lenovo Legion 7i (16″, 9), Lenovo Legion 5i (16″, 9) ve Lenovo Legion Slim 5 (16″, 9).

Oyun ve içerik oluşturma çalışmalarında en iyiden daha azıyla yetinmeyenler için Lenovo Legion 9i (16″, 9).

FPS, stil ve ekran konusunda en iyisine ihtiyaç duyan oyuncular için Lenovo Legion Pro 7i (16″, 9) ve Lenovo Legion Pro 5i (16″, 9).

Üst düzey bir tower oyun bilgisayarının ekstra işlem gücüne ihtiyaç duyanlar için Legion Tower 7i ve Legion Tower 5i.

Bunlar arasında 9i ve Pro modellere ayrı bir parantez açmak lazım.

Yeni Lenovo Legion 9i (16″, 9), geliştirilmiş Lenovo LA3-P AI çipiyle gücü CPU ve GPU’ya dinamik olarak ayarlayarak kullanıcının yapmakta olduğu işleme göre performansı artıran Senaryo Algılama özelliğine sahip. Bu özelliğe, oyun sırasında donanım bileşenleri ve FPS çıkışı arasındaki güç kullanımını takip eden Akıllı FPS eşlik ediyor. Ekrandaki FPS verilerini tarayan bu Akıllı FPS, daha sonra bu verileri alıyor ve oyunlarda FPS’i artıran CPU ve GPU gücünü optimize eden bir algoritmayla uyguluyor.

Bu yılın Lenovo Legion Pro serisinde ise yeni Intel Core 14th Gen i9-14900HX işlemciler, 32GB’a kadar 5600MHz DDR5 hazfıza, 240Hz tazeleme oranına sahip 16”e kadar PureSight WQXGA 16:10 IPS ekran ve 2TB’a kadar PCIe SSD bulunuyor. Geliştirilmiş PureSight ise %100 DCI-P3 kapsamı sunuyor.

Tüm Lenovo Legion Pro 7i (16”, 9) bilgisayarlarda konfigürasyondan bağımsız olarak Coldfront: Vapor termal bulunuyor, bu da NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU’nun Extreme Modda 250W TDP çalışmasına olanak sağlıyor.

Lenovo Legion Pro serisindeki TrueStrike klavyelerde Lenovo Legion Pro 7i’ye özgü her tuşta ayrı RGB aydınlatma, Legion Pro 5i’de ise 4 bölgeli RGB aydınlatma yer alıyor. Microsoft’un yeni tanıttığı Windows Copilot tuşu da tüm Lenovo Legion Pro 7i klavyelerde standart olarak bulunuyor. Yani artık YZ yardımı sadece bir tuş uzaklıkta.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla