Oyun Haberleri

Larian’dan İlginç Baldur’s Gate 3 İstatistikleri Geldi

Valorant VP Oyuneks

Baldur’s Gate 3, oyun dünyasını sallamaya devam ediyor. Larian Studios, geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden oyunun bazı istatistiklerini yayınlayarak dikkatleri üstüne çekti. Bu kez elinde epey veri olan stüdyo, oyuncuların “yüz kızartıcı” suçlarını da gözler önüne sermiş.

Evet, direkt olarak dikkati çeken istatistikten başlayalım. Oyuncuların Halsin ile romantizm yaşamak isteyen bölümü, “ilginç” tercihler yapmış. Bu oyuncuların yüzde 33’ü, Halsin’in ayı formunu tercih etmiş. Aramızda bu yüzde 33’lük bölüme girenler lütfen el kaldırsın…

Oyuncular toplamda 452.556.984 saatini, yani tam 51.662 yılını, Baldur’s Gate 3’te geçirmiş. Bu süreç boyunca 14.4 milyon karakter hayatını kaybetmiş.

Gelelim diğer detaylara. Örneğin “origin” karakterler arasında açık ara seçilen iki karakter var: Gale ve Astarion. Kendi karakterini yaratmak isteyen oyuncuların büyük bir kısmı ise sınıf olarak Paladin’i, ırk olarak ise Elf’i seçmiş. İlginç ama listenin sonunda Cleric, Ranger ve Monk sınıfları bulunuyor.

Halsin ve ayı formunu tercih etmeyen oyuncuların seçimi ise Shadowheart olmuş. Yüzde 51.3 ile oyunun en çok romantizm yaşanan karakteri olan Shadowheart’ı, Karlach ve Lae’zel takip ediyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla