Oyun Haberleri

Hello Games Sizleri Yeni Bir Maceraya Davet Ediyor: Light No Fire

Valorant VP Oyuneks

No Man’s Sky’ın tanıtıldığı ilk günü hatırlıyor musunuz? Bundan tam 10 sene önce henüz gençliğinin baharında bir yazarken, bu tanıtım aklımı çıkartmıştı. Bu 10 senede hem Hello Games’in hem de No Man’s Sky’ın tekrar dirilmesine tanıklık ettik. Sonunda oyunculara “vaat ettiklerini” gerçekleştirdiklerine inanan stüdyo, 10 yıl sonra yeni oyununu resmen tanıttı.

Dün gece düzenlenen The Game Awards etkinliğinde sahneye çıkan Hello Games kurucusu Sean Murray, Light No Fire isimli yeni oyunlarını büyük bir heyecanla tanıttı. Light No Fire, stüdyonun daha önceki oyunu NMS gibi prosedürel olarak geliştirilen bir dünyadan oluşacak.

Evet, dünyadan.

Hello Games’in son yıllarda gezegen tasarımı konusunda büyük bir tecrübe edindiğini söylemek yanlış olmaz. Fakat No Man’s Sky içerisinde, Light No Fire’ın geçeceği dünya büyüklüğünde bir gezegen bulunmuyor. Bu dünyayı arkadaşlarınız ile birlikte tecrübe edebileceksiniz.

TGA sahnesinde oyun hakkında açıklamalarda bulunan Murray, Light No Fire’ı “gerçek bir açık dünya” olarak tanımlıyor. Çünkü bu oyunda, içinde bulunduğunuz dünyanın -ki gerçek dünya büyüklüğünde olacak- her köşesine sorunsuz şekilde seyahat edebileceksiniz. Hatta isterseniz bu yolculuklarınızda garip uçan yaratıklar da kullanabilirsiniz…

Ben oyunu Ark ile harmanlanmış No Man’s Sky gibi görüyorum. Fragmanın bazı sahnelerinde oyuncuların kendilerine şehirler kurduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda Ark’taki gibi çevremizdeki yaratıkları evcilleştirebileceğiz gibi görünüyor.

Bu arada Murray’in, sunumdan sonra attığı şu tweet de bana kahkaha attırdı.

Light No Fire’ın Steam sayfası açılmış durumda. İsterseniz oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla