Oyun Haberleri

Global Game Jam 2024’ün Ardından…

Valorant VP Oyuneks

Bol oyunlu, biraz stresli, aşırı yorucu, bir o kadar da eğlenceli bir Global Game Jam’in daha sonuna geldik! Organizatörler gündelik hayatın sinirini ve stresini üstümüzden atmamızı istemiş olmalı ki bu senenin temasını beni güldür olarak belirlediler. Bana sorarsanız başarılı bir seçimdi. Jam’in ruhuna uygun olarak saçma sapan ve deneysel mekanikler yapmaya müsait olması bir kenara gülüp biraz rahatlamaya ihtiyacımız var gerçekten.

Dünyanın dört bir yanındaki merkezde aynı anda binlerce oyun geliştirildi ve pazar akşamı görücüye çıktı. Medya sponsoru olduğumuz ÜNOG Oyun Geliştiricileri Topluluğunun organize ettiği merkez de bunlardan birisiydi.

Bu sene ÜNOG’dan 250’den fazla geliştirici hibrit olarak katıldı ve toplamda 47 adet oyun ortaya çıktı. Kendi adıma ÜNOG gönüllülerine böyle bir etkinliği tamamen ücretsiz olarak yaptıkları için teşekkür ediyorum. Sizleri de ortaya çıkan oyunları deneyip geliştiricilerine geri bildirim vermeye davet ediyorum. Kim bilir, belki sıradaki Surgeon Simulator ya da Super Hot ya da Celeste bu yılın oyunlarının arasından çıkar?

Bu ihtimali kaçırmamak ve “Ben bu oyunun game jam halini bilirim! Teheeeyyy!” diyebilmek adına biz de önümüzdeki cumartesi günü Twitch kanalımızda bir yayın açacağız. Hepinizi muhakkak bekleriz.

ÜNOG’dan çıkan oyunları Global Game Jam’in sitesinden görebilirsiniz. ÜNOG’un Discord’una katılıp oyun geliştirme serüvenine atılmak isterseniz de sizi şöyle alalım.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla