Oyun Haberleri

Final Fantasy VII Rebirth’ten Yeni Fragman Eşliğinde Yeni Bilgiler Paylaşıldı

Valorant VP Oyuneks

Final Fantasy VII Rebirth, bu yıl en çok merak ettiğimiz oyunlar arasında yer alıyor -ki zaten “2024’te Beklediklerimiz” yazılarımızın ilkinde de kendisini misafir etmiştik. Buluşmamıza 1,5 ay kadar bir zaman kalmışken, Square Enix de yeni bir fragman eşliğinde oyundan yeni bilgiler paylaştı.

Fragman “Destined for Rebirth” (“Kaderinde Yeniden Doğmak Var” veya “Yeniden Doğmaya Mahkûm” şeklinde çevrilebilir) başlığıyla paylaşılmış durumda. Oyunla uyumlu bir isimlendirme olmuş. Bu yeniden doğuşun ne anlama geldiğini de yakında göreceğiz.

Fragmana oyunun geçeceği bölgelerden Starboard Junon ve Shinra-8 ile yeni karakterler Cait Sith & Moogle, Elena ve Captain Titov hakkında bazı bilgiler de eşlik ediyor. Bir de çatışmalara ilişkin bazı bilgiler paylaşılmış, ilk oyunun ek paketiyle tanıştığımız Yuffie ve bu oyunda karşılaşacağımız Cait Sith’in temel saldırıları, özel yetenekleri ve sinerji özelliklerinden bahsedilmiş durumda. Dilerseniz detaylara şuradan göz atabilirsiniz.

FF7 Rebirth, 29 Şubat’ta PS5’e özel olarak çıkacak. Fragmanın sonunda “29 Mayıs 2024’e kadar diğer platformlara gelmeyecek” deniliyor -ki bu da münhasırlık anlaşmasının 3 ay olduğuna işaret ediyor. Elbette hemen 3 ay sonrasında diğer platformlara gelecek anlamı çıkmıyor buradan ama en azından PC versiyonunun bu yılın 2. yarısında bizlerle olması ihtimali kuvvet kazanmış gibi görünmekte.

Büyük bir merakla bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Tomb Raider I-III Remastered – İnceleme

Tomb Raider için oyun tarihinin en önemli fikri mülklerinden biri demek yanlış olmaz sanırım.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Age of Mythology: Retold, Bu Yıl İçerisinde Çıkacak

Strateji denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi hiç şüphesiz Age of Empires. Bir de bu…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown'a Yeni İçerikler Gelecek!

Sevgili M.İhsan Tatari’nin incelediği ve oldukça beğendiği Prince of Persia: The Lost…
Daha Fazla