Oyun Haberleri

Dark and Darker’ın Yapımcısı, Nexon Davasını Kazanmak Üzere

Valorant VP Oyuneks

Hatırlarsanız Dark and Darker’ın yapımcısı Ironmace ve Nexon daha önce, tabiri caizse, birbirine girmişti. Ironmace’in Güney Kore’deki stüdyosu polis baskınına uğramış, hatta oyunları Steam üzerinden kaldırılmıştı. Bugün gelen bilgilere göre ise Nexon ve Ironmace davasında yeni bir sayfa açılacağına işaret ediyor.

Güney Kore mahkemeleri, Nexon’un “ihtiyatli tedbir talebini” reddetmiş. İlk resmi açıklama, Dark and Darker’ın Discord sunucusundan geldi. Sunucuda “sdf” tarafından yapılan açıklamayı Türkçe’ye çevirdim.

“Sevgili oyuncular, dün mahkemeler Nexon’un Ironmace’e karşı yaptığı ihtiyatlı tedbir talebini reddetti. Mahkeme, Ironmace’in Nexon’un telif haklarını veya ticari sırlarını ihlal etmediğine kanaat getirdi. Bu nedenle de Dark and Darker’ın ticari sırları kullanarak geliştirdiği ya da telif haklarını ihlal ettiği iddialarını ve şüphelerini kabul etmedi. Mahkeme ayrıca iddiaların ve kanıtların Dark & Darker hizmetlerini durdurmak için yeterli olmadığı kararına vardı.”

Tabii bu durum, davanın bittiği anlamına gelmiyor. Nexon, elindekilerle kendini savunmaya devam edecek. Bununla birlikte bu kararın Ironmace için oldukça önemli olduğunu söylemek mümkün. Buna ek olarak geliştirici belki de artık oyunu Steam üzerinden de satışa sunabilir.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla