Oyun Haberleri

Bungie’nin Sony Bünyesindeki Bağımsız Pozisyonu Tehdit Altında Olabilir

Valorant VP Oyuneks

Yaklaşık 1,5 yıl önce Sony, Destiny’nin geliştiricisi Bungie’yi bünyesine kattığını duyurmuştu. Bu satın alımın ardından Bungie’nin faaliyetlerine bağımsız bir şekilde devam edeceği ifade edilmişti. Şimdi bu tablonun dönüşebileceğiyle ilgili iddialar gündemde.

IGN tarafından paylaşılan haberde işaret edildiği üzere, geçtiğimiz ay yaklaşık 100 kişinin işten çıkarılması ve maliyet düşürücü tedbirlerin devreye alınmasının ardından Sony’nin Bungie yönetimini tamamıyla devralabileceği iddiaları da hız kazanmış bulunuyor.

Her ne kadar Bungie (en azından kağıt üzerinde) bağımsız bir alt stüdyo olarak değerlendirilse de, satın alım sonrasında yönetim kadrosu Sony ve Bungie arasında bölüşülmüş durumda. Öte yandan Bungie’nin CEO’su Pete Parsons, oylamalardaki önemli rolünü koruyor. Bununla birlikte IGN ile görüşen eski bir Bungie çalışanı, işten çıkarmaların ardından yapılan toplantıda yönetimdeki bu güç paylaşımı durumunun daha uzun süre bu şekilde devam etmeyebileceğinin belirtildiğini aktarmış.

IGN, Sony ve Bungie’ye ulaşarak konu hakkında değerlendirmelerini almak istemiş fakat her iki firma da yanıt vermemiş. İddianın reddedilmemiş olması da aslında bir anlamda bu ihtimalin kuvvet kazandığı şeklinde yorumlanabilir. Bu kadar kısa bir sürede karar değişikliğine gidilmiş olması düşündürücü.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla