Oyun Haberleri

2024’te Beklediklerimiz – Silent Hill 2 Remake

Valorant VP Oyuneks

Hayatta kalma-korku türünün yeniden altın çağını yaşamaya başladığını söyleyebilir miyiz, ne dersiniz sevgili Oyungezerler? İster yeniden yapımları ister yeni oyunlarıyla olsun Resident Evil serisi son yıllarda rüzgârı arkasına almış gidiyor. Öte yandan geçtiğimiz yıl Alan Wake 2 gibi muhteşem bir oyun daha katıldı bu kervana. Dead Space Remake, zaten iyi olan bir oyunu iyileştirerek yeniden oyun severlerle buluşturmuş oldu. Önümüzdeki aylarda gelecek Alone in the Dark da vaktinde bu türün önde gelen üyelerinden olan bir seriyi yeniden başlatacak.

İşte bu furyaya katılacak oyunlardan birisi de Silent Hill 2 olacak. Serinin ilk oyunu çıkalı 25 yıl, son oyunundan bugüne de 12 yıl geçmiş bulunuyor. Haliyle bir zamanlar Resident Evil gibi kendinden söz ettiren bir yapımken uzun zamandır sessizliğe bürünmüş bu seriye geri dönecek olmaktan dolayı heyecan duymamız şaşırtıcı olmasa gerek. Bu geri dönüşü, 23 yıl önce çıkmış olan ve birçokları tarafından serinin en iyi oyunu olarak kabul edilen Silent Hill 2 ile yapacak olmak da ayrı bir heyecan tabii.

Hikayesi, oyunun geçtiği kasaba gibi sisler altındaydı. Tam bazı sorularımıza cevap bulduğumuz (daha doğrusu bulduğumuzu düşündüğümüz) anda bir ters köşe yapıp daha fazla soruyla karşı karşıya bırakıyordu bizleri. Heyecanı, gerilimi, merakı diri tutmayı başaran bir oyundu. Hal böyle olunca da sonuna kadar soluksuz oynanan oyunlardan birisi Silent Hill 2. Yeniden yapımda orijinal hikâyeye sadık kalınacağını biliyoruz ama ufak tefek değişiklikler görmemiz de olası.

Silent Hill 2’nin en dikkat çekici yanlarından olan etkileyici müziklerin ve düşman tasarımlarının altında imzaları bulunan Akira Yamaoka ve Masahiro Ito da bu yeniden yapımda da görev alıyorlar. Masahiro Ito’nun bizlere hediye ettiği, oyun dünyasının en ikonik düşmanlarından Pyramid Head’i kim unutabilir ki! Akira Yamaoka da müzikler konusunda zaten kendisini defalarca ispat etmiş ve oyun dünyasının önde gelen bestecileri arasına adını yazdırmış bir isim. Bu iki ismin de projede yer alıyor olması, oyuna dair umutlarımızı artırıyor.

Silent Hill 2’nin çıkış tarihi muhtemelen yakında açıklanacak. Zaten oyunun büyük oranda tamamlandığını ve şu an cila aşamasında olduğunu biliyoruz.

Bloober Team’in aynı anda birden çok oyun üzerinde çalışıyor olması (ve bir anlamda seri üretime geçmiş olması) beni biraz gerse de şimdilik endişelerimi bir kenara bırakıyor ve Silent Hill 2’nin başarılı yeniden yapımlar arasına adını yazdıracağına dair umudumu canlı tutmak istiyorum müsaadenizle. Bu umudun karşılığını alıp almayacağımızı önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Supermassive Games, İşten Çıkarma Haberlerini Teyit Etti

Yılın başında 2024 oyun sektöründe işten çıkarmalar yılı olabilir şeklinde bir kehanet…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Stardew Valley'nin 1.6 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor!

Stardew Valley’e bir kez daha dönmek isteyen oyuncuların beklediği 1.6 güncellemesinin…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Bağımsız Oyun Stüdyolarından Die Gute Fabrik, Kapanıyor

Ne yazık ki son yıllarda sıkça duyduğumuz haberlerden birisi de stüdyoların kepenk…
Daha Fazla