Konsol Haberleri

Zorluğuyla Ön Plana Çıkan Aksiyon Roguelike Oyunu Schism Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Fami tarafından geliştirilen ve 2 Left Thumbs tarafından yayınlanacak olan aksiyon, nişancı, roguelike oyunu Schism, Aralık ayı içerisinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
Tuhaf tiplemelerin ve ögelerin yer aldığı imal içerisinde daima olarak kendimizi farklı düşmanları öldürürken bulabilecek ve bunlarla bir arada de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda farklı harita dizaynları ve ilgi cazip ayrıntıların olduğundan bahsedebilecek ve bu kapsamda olağan düşmanlardan işveren savaşlarına kadar farklı düşman çeşitliliğinin oyunda yer aldığını görebileceğiz.
 
Gelecek temalı bu üretim içerisinde farklı haritalara hakikat yol alabiliyor ve birebir vakitte burada tuhaf tiplemeleri ve düşman çeşitliliğinin olduğunu söyleyebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca farklı farklı ateşleme tarzları ile karşılaşabiliyor ve sağda solda harita içerisinden bulduğumuz cephaneleri alarak da burada farklı ateşleme sistemleri ile karşılaşabiliyoruz. Oyunda düz bir halde ateş edebilirken birebir vakitte faremize oynatarak düşmanların üzerine hakikat ateş edebilir ve burada bir halde de kaçmaya başlıyoruz. Oyunda bir yandan karakterimizi sağa sola gerçek süratli bir halde hareket ettirmeye çalışırken birebir anda da fareyle bir arada düşmanların üzerine ateşleme yapabilir ve oyun içerisinde süratli bir aksiyon sisteminin yer aldığından kelam edebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca farklı kısımlara yani haritalara hakikat yelken açabilir ve tıpkı vakitte düzey sisteminin burada olduğunu söyleyebiliyoruz. Oyun birinci etapta kolay bir yapıyı bünyesinde barındıracak üzere görünse de ilerleyen süreçte epey şiddetli bir yapıyı bizlere aktarıyor ve tıpkı vakitte burada usta olmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Oyunda farklı farklı silah çeşitliliği yer alıyor ve cephanelerle birlikte de bu oyunda farklı bir tecrübe elde etmeye çalışıyorsunuz. Yeniden oyunda geliştirici grubun belirttiğine nazaran silah özelleştirmelerinden düzey atlama sistemine kadar, tıpkı vakitte istatistik sisteminden sıkıntı kısımlara kadar farklı ögeler bizleri bekliyor ve burada yaptığımız özelleştirmelerle bir arada de elbette daha güçlü bir formda yer alabiliyoruz.
 
 
 

Oyun içerisinde geliştirici grubun belirttiğine nazaran tekrar tekrar oynayabileceğiniz bir yapı bulunuyor ve bu oyunda daima olarak ölmek ve tekrardan doğmak aslında olağan olarak karşılanıyor. Münasebetiyle oyunda yaptığımız atakların epeyce kıymetli olduğundan bahsedebilir ve kuvvetli kısımlarla birlikte karşılaştığımız bu üretimde daima olarak kendimizi güçlü düşmanlarla bir arada kapışırken görebilir ve tıpkı vakitte düşmanların ataklarından kaçmak da burada temel emelimiz olarak karşımıza çıkıyor. Orada ki düşmanların her birinin farklı bir halde bizlere saldırdığını görebiliyor ve düşmanların akınlarından kaçmak için de elbette karakterimize sağa sola yanlışsız süratli bir biçimde hareket ettirmek durumunda kalıyor ve tıpkı vakitte depar atarak da bu hücumlardan kaçabiliyoruz.

 
Gelecek temalı bu imal içerisinde güç bir oyun tecrübesi bizleri bekliyor ve burada birebir halde hayatta kalmaya çalışıyoruz ve zoru burada başarmak durumunda kalıyoruz. Oyunda hayatta kalmaya çalıştığımız mühlet boyunca elbette daima olarak kendimizi kaçarken bulabiliyor ve süratli bir aksiyon tecrübesiyle bir arada burada karşılaşabiliyoruz. Bölünme, silahlar, rabler, seviyelendirme ve frekans değiştirme sistemiyle birlikte şiddetli bir roguelite aksiyon rol yapma tecrübesi sunuyor. Derin düzey belirleme ve istatistik sistemleri, tam silah özelleştirmesi, rabbe tapınma ve kısım sonu canavarlarının birleşimini sunan üretimde eşsiz ve epeyce tekrarlanabilir bir tecrübe sunuluyor.
 
 
 
Yukarıdan aşağıya yanlışsız bir kamera sisteminin ve oyun sisteminin yer aldığı imal içerisinde özgürlükçü bir tecrübenin bizlere aktarıldığını söyleyebiliriz ve birebir vakitte karmaşık mekanikleri ve etkileşimin olduğundan da bahsedebiliyoruz. Oyunda tıpkı vakitte farklı farklı modlar bulunuyor ve bu modlarla bir arada de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunun kıssa modu içerisinde direkt farklı kısımlara gerçek ilerleyebiliyor ve art planda her ne kadar ilgi alımlı bir öykü olmasa da elbette bu oyunda farklı karakterlerin bizlerle konuştuğunu görebiliyor ve art planda yer alan öyküyü burada deneyimleyebiliyoruz. Bu sayede farklı kısımları yani haritalara hakikat yelken açabiliyor, birebir vakitte bu ortada farklı ve çeşitli misyonlarla birlikte de karşılaşabiliyoruz. Esasen oyunun temelinde farklı haritalara yanlışsız ilerlemek ve bu haritaları içerisinde yer alan düşmanları ortadan kaldırmak yer alıyor. Oyunun özüyle birlikte de bu sistemi daima olarak oyun içerisinde görebiliyoruz.
 
Bunun dışında oyun içerisinde sonsuz mod bulunuyor. Bu modla bir arada son işverene kadar ne kadar ileriye gidebileceğimizi görebileceğimiz bir yapı bizlere aktarılıyor. Hasebiyle sonsuz modda içerisinde elbette daima olarak ilerlemeye başlıyor ve daha güç bir sistemin bizlere aktarıldığını görebiliyoruz. Zira sonsuz mod içerisinde birinci etapta kolay bir halde düşmanların karşımıza çıktığını söyleyebilir ve tıpkı vakitte burada daima olarak zorluğun artış gösterdiğini ve dayandığımız yere kadar dayanabileceğimizi gösteren bir mod biçiminde karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Bu da elbette hastasına bir not olarak oyundaki yerini koruyor.
 
 
 
Oyun içerisinde düzey sisteminin olduğundan bahsettik. Bu düzey atladıkça farklı farklı istatistikleri geliştirebildiğimiz bir yapı bizlere sunuluyor. Birebir halde burada 8 farklı istatistikle birlikte karşılaşabiliyoruz. Bu kapsamda karakterimizi istediğimiz halde güçlendirebiliyor yahut 8 farklı istatistik seçeneği içinden istediğimizi seçebilir ve ona nazaran kendi geliştirmelerimizi yapabiliyoruz. Bu kısımda birebir vakitte 12 farklı işveren savaşının olduğunu söyleyebiliriz. İşveren savaşlarının elbette her birinin farklı akın tarzları ve savunma şekilleri bulunuyor. Tıpkı vakitte bu işverenlerin hareket kabiliyetleri yer alıyor. Münasebetiyle oyunda bir işverenle bir arada karşılaştığımız vakit öncelikle ona nasıl hareket ettiğini görmemiz gerekiyor ve böylelikle oyunda usta olmamızın temel anahtarlarından birinin bu olduğunu aktarabiliyoruz.
 
Oyun içerisinde ilerlediğimiz kısımda elbette farklı güçlendirmelerle ve bizlere yarar sağlayacak tesirlerle birlikte karşılaşabiliyoruz. Yüzden fazla bu tesirin olduğuna şu anda aktarabiliyoruz. Münasebetiyle geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda farklı ve eşsiz efektlerin olduğunu söyleyebiliriz. Birebir vakitte 30’dan fazla silahın da burada yer aldığını aktarabiliyor ve doğrulayabiliyoruz. Teste tabi tutabileceğimiz ve hünerlerimizi geliştirebileceğimiz bir yapının yer aldığı imal içerisinde güçlü işverenlerle bir arada savaşabiliyor ve tüm silahlar içinde geçerli olan çeşitli özel silah modlarının da yer aldığını burada aktarabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda daima olarak ateş edebileceğimizi ve etrafa kaos’a sürükleyebileceğimiz bir nişancı aksiyon tecrübesi bizlere aktarılıyor ve tıpkı vakitte bu aksiyon tecrübesi süratli bir formda bizlere sunuluyor diyebiliriz.
 
 
 

Kısaca toparlayacak olursak, oyunda süratli bir aksiyon sisteminin olduğunu söyleyebiliriz. Daima olarak nişancı içeriklerle bir arada karşılaşabiliyoruz ve bu sayede oyunda hayatta kalmaya çalışırken kısımları sona erdirmek durumunda kalıyoruz. Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve tıpkı vakitte oyundan haberdar olabilirsiniz. Bu üslup güçlü oyunlar elbette her bir oyuncuya hitap etmiyor. Münasebetiyle bu usul oyunlar hastasına diyebiliriz.

Oyun fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla