Konsol Haberleri

Yeni Dehşet Tecrübesi The Inn-Sanity Yakında Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Dikkat cazibeli ortamları ve endişe ögeleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanan bu imal, 90’lı yılların başındaki bir temeli mevzu alıyor. Oyunda endişe dolu ögeleri ortaya çıkarmak için farklı farklı bulmacaları ve bilmeceleri tetikleyebiliyor, farklı odalara hakikat geçiş yapabilir, açılmaya direnen kapıları açmaya çalışır ve daha fazla etkileşim ögeleriyle birlikte oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
Oyuna geçmişimizin sırları ile bir arada açığa çıkarılacak hayli ilgi cazibeli bir öykü yer alıyor. Birebir vakitte otel içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca kimsenin çıkışına müsaade verilmiyor. Hasebiyle biz de oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu otelden çıkış yapmanın yollarını arıyor ve otelin her bir köşesini tek tek araştırmaya koyuluyoruz. Elbette bu biçim oyunlarda bildiğiniz üzere etrafı keşfetmek ve etraftaki objeleri incelemek epey kıymet arz ediyor. Tıpkı biçimde bu oyun bazında da etraftaki ipuçlarını toplamak ve bu otelden çıkış yolunu bulmak büsbütün bu ipuçlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Etrafta bulduğunuz objelerle birlikte etkileşime geçtikten sonra da birtakım ayrıntıları burada elde edebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bu usul bir içerik ve temel yer alıyor ve bu içeriklerle bir arada ilerlemeye hazırlanıyoruz.
 
Oyunda art planda bir kıssa bulunuyor ve bu öyküyü kapsamında farklı formlarda ilerleyebileceğimiz yollar bizlere sunuluyor. Hiçbir sesin olmadığı bir otelde yer aldığımız oyunda bir gece boyunca bu otelde kalmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte oteldeki gidişatın sekteye uğradığını görebiliyoruz. Sonraki sabah uyandığımız vakit içerisinde bulunduğumuz dünyanın büsbütün yıkıldığını, uzaylıların istila ettiğini ve geçmişimizin sırlarıyla ve hatta burada canavarlarla bir arada karşılaştığımızı görebiliyoruz. Öteki konukların burada canavara dönüştüğü ve üzerimize gerçek geldiği üretimde hakikaten de o dehşet hissiyatını ve tansiyon hissiyatını burada da hissedebiliyor ve buradan çıkış yapmanın yollarını arıyoruz. Elbette otel içerisinden çıkış yapmak o kadar da kolay olmuyor. Esasen oyunun özü bu olduğu için kıssanın sonuna yanlışsız bu otelden tahminen de çıktığımızı görebilecek ve bu mühlet boyunca da büyük maceralara ve endişe dolu ögelere atılabileceğiz. Oyunun temeli büsbütün bundan ibaret ve öykünün temelinde buradan başlıyor.
 
 
 
Otelde bir gece kalmak için muhakkak bir ölçü para ödüyor ve lüks bir otel olarak buraya geçişimizi yapıyoruz. Elbette bu müddet zarfında bu otel büsbütün canavarların yuvası haline geliyor ve oteldeki konuklar için burası büsbütün bir hapishane olarak nitelendiriliyor. Tam bir karantina içerisine girdiğimiz üretimde otel sakinlerinin bir anda yaratıklara dönüştüğünü deneyimleyebiliyor ve artık burada durulmayacağını anlayabiliyoruz. Kıyamet sonrası bir senaryonun yer aldığı üretimde yapabileceklerimiz epey fazla kısıtlı oluyor ve daha çok oyun içerisinde yürüme simülasyonu diyebileceğimiz bir cinsle karşılaşıyoruz.
 
Yani oyun içerisinde düşmanlara karşı rastgele bir biçimde karşı çıkamıyor ve onların üstesinden gelmeye çalışamıyoruz. Oyunda daha çok yürüme simülasyonu tipi ile bir arada bizlere sunulan mekanikler olduğundan ötürü yalnızca kaçıp saklanabiliyor, birtakım dolapların içine girebilir, odalarda sessizce durabiliyor ve canavarlardan ve öbür konuklardan burada saklamak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Uzaylı tesirinin bizleri rahatsız ettiği ve birebir vakitte canavarların istila ettiği bu diyardan çıkmak için elbette farklı biçimlerde ataklar gerçekleştirebilir ve sessiz bir formda ilerlemekte burada epey kıymet arz ediyor.
 
 
90’ların başında yer alan bu oyunda, bir otelde tam bir karantina içerisine giriyoruz. Bu girişle bir arada otel sakinlerinin istikrarsız tiplemeleri ile karşılaşıyoruz. Oteldeki ayaklanmanın bir an evvel durması gerektiği bu üretimde, kıyametten sağ çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şayet burada delirirsek bizim de artık son bahtımız elimizden alınıyor diyebiliriz. Burada kime güveneceğimiz ve kimden yardım bekleyeceğimiz büsbütün bizim atılımlarımıza nazaran değişkenlik gösteriyor ve burada temel maksadımız dışarı çıkmaktan ibaret.
Tüm bu kıyamet sonrası senaryonun yer aldığı imal erken erişim olarak piyasaya sürülmeyi bekliyor. Münasebetiyle birinci etapta oyunun bu sürümle bir arada bizlere sunulacağını ve Steam platformu üzerinden de bizlere aktarılacağını doğrulayabiliyoruz. Erken erişim sürümünde bildiğiniz üzere kimi belirli başlı yanlışlar olabilir. Bu yanlışların ve sorunların geri bildirimleri büsbütün biz oyuncular tarafından sağlanabiliyor. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran bu yanlışları ortadan kaldırmak ve geri bildirimleri geliştiriciye göndermek epeyce ehemmiyet arz ediyor. Bu geri bildirimler geliştirici grup tarafından önemsenecek ve ona nazaran de tam sürüme gerçek problemsiz bir halde yelken açılacak diyebiliriz. Hasebiyle erken erişim sürümünü satın almak isterseniz ve burada yer almak isterseniz, siz de meseleleri geri bildirim formunda geliştiriciye iletebilir ve böylelikle oyuna katkıda bulunabilirsiniz. Oyun daha sonraki süreçte tam sürüm olarak çıkışını gerçekleştirecek, fakat tam sürümün hangi süreçte bizlere sunulacağı şu an için bilinmiyor. Yani en az 1 yıl boyunca erken erişim sürümünde kalması planlanıyor diyebiliriz.
Tüm bu mecnunluk ve kıyamet sonrası ortamdan sağa çıkmaya hazırlandığımız üretimde, yapacağınız ataklara nazaran değişkenlik gösteren bir öykü sonu içeriği bulunuyor. Birden fazla kıssa sonuna ulaşabileceğiniz bu üretimde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor ve bu tecrübenizi de kendinize nazaran özelleştirip kişiselleştirebiliyorsunuz. Hasebiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca birden fazla sonu olan heyecan verici bir öykü içeriği ile bir arada oyundaki yerimizi alabiliyor ve böylelikle farklı atılımlarla, seçimlerle ve hatta gidişat yollarıyla bir arada gideceğimiz yolu seçebiliyor ve hangi kıssanın sonuna ulaşacağımıza büsbütün biz karar verebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda sahiden de hoş bir seçim evresiyle bir arada karşılaşmak istiyor ve burada kendi atılımlarımızı kıymetlendirecek vakti da bulabiliyoruz. Elbette bu usul oyunlarda farklı öykülere ulaşmak epeyce ehemmiyet arz ediyor. Zira burada çeşitliliği ve özgürlüğün olması sahiden de oyuncular açısından olumlu bir seçenek diyebiliriz.
 
 
Oyunda yer aldığınız müddet boyunca öteki hayatta kalan insanların burada olduğunu görebilir ve deneyimleyebilirsiniz. Tıpkı vakitte onlarla bir arada etkileşime girebilir ve hangisine güvenip hangisine güvenmeyeceğinize de büsbütün siz karar verebilirsiniz. Öbür hayatta kalanlarla bir arada bağlantılarınıza büsbütün sizin seçimleriniz karar verebilir ve böylelikle siz de bu karakterlerle olan yakınlığınızı ayarlayabiliyorsunuz. Birtakım karakterler burada büsbütün size düşman olarak çıkar, kimileri ise dostluğunuz olabilir. Hasebiyle bunun istikrarını kurmak büsbütün size ilişkin oluyor. Fakat hem dost hem de düşman haricinde bir de daha fazla ileriye gidebileceğiniz bir sistemle bir arada karşılaşıyorsunuz ve hasebiyle burada daima olarak diken üstünde olabileceğiniz ve daima olarak tetikte olabileceğiniz bir yapıyla karşılaşıyorsunuz. Bu yapı ile bir arada yapacağınız atılımlar epey ehemmiyet arz eder ve yaptığınız atakların direkt değişkenlik gösterdiğini burada görebiliyorsunuz. Oyun bu kapsamda bizleri kimi durumlarda farklı özgürlükler ve seçenekler sunabiliyor. Bu özgürlükler ve seçeneklerle birlikte de biz de oyunda farklı gidişatlarla karşılaşabilir ve bunları kendi seçimlerimize bir arada gerçekleştirebiliriz.
 
Oyunda esasen karanlık bir atmosfer bulunuyor. Bu karanlık atmosferi aydınlatmak için farklı objelerden yararlanabilirsiniz. Birebir vakitte daima olarak üzerimize gelen düşmanları ve kıyamet sonrası canavarlardan kaçmak için elimizden geleni yapıyoruz. Onlardan kaçmak için elbette onları dikkatlice izlememiz gerekiyor. Tıpkı vakitte farklı objelerin yahut ögelerin ardına saklanabilir, içine girebilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Bu sayede onların üzerimize gelmesi ile bir arada onlardan saklanabilir, onlar gittiği vakit tekrar açığa çıkabilir ve kaldığımız yerden devam edebiliriz.
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca siz de göreceksiniz ki otelde kaldığınız mühlet zarfında konukların yavaş yavaş mecnuna döndüğünü ve hatta canavarlaştığını hissedebileceksiniz. Bunlarla birlikte elbette onlara inancınız azalacak ve böylelikle onlardan uzak durmaya çalışacaksınız. Hem beşerlerle hem de canavarlarla konuşabileceğiniz ve onlarla ikili alakalara girebileceğiniz üretiminde yapacağınız konuşmalar hayli ehemmiyet arz edecek. Zira onlarla konuşmanız esnasında yapacağınız seçimler, onların nasıl bir his içerisine gireceğine önayak olacak. Münasebetiyle oyunda yer aldığınız müddet boyunca bu konuşmalara hayli dikkat etmeniz gerekecek ve bununla bir arada de oyundaki yerinize alabileceksiniz.
 
 
Bir gece kalacağımız otel içerisinde yaşanan bu kıyamet sonrası senaryoda elbette hayatta kalmak için farklı biçimlerde kararlar vermek durumunda kalıyoruz. Hayatta kalıp kalmayacağımıza bizim kararlarımızın tesirli olduğu bu üretimde her yaşayan insanın, yani her konuğun kendi karanlık sırları bulunuyor. Bu karanlık sırlarıyla birlikte yer aldığımız üretimde elbette her biri farklı formlarda karşımıza çıkabilir ve onlarla farklı formlarda etkileşime girebiliyoruz. Her bir karakterin burada farklı hisleri, farklı hayat kıssaları ve daha fazlası yer alıyor. Bunlarla birlikte oyunda onlardan hangisine güvenebileceğimize ve güvenemeyeceğimize büsbütün biz karar verebiliyoruz.
 
Arka planda sakladıkları sırları açığa çıkarabileceğimiz ve birebir vakitte o sırlarla birlikte yer alabileceğimiz üretimde otel müşterilerinin canavarlara dönüştüğünü deneyimleyebiliyor ve her birinin kendine has özelliklerinin olduğundan da bahsedebiliyoruz. Dikkat alımlı ortamlarda ve otel odalarında ilerleyebileceğimiz üretimde kendimizi istersek onlardan gizleyebiliyor, kaçabiliyor, onları uyandırmadan geçiş yapabiliyor, farklı formlarda o karakterleri yani canavarları yaklaşabiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyoruz. Elbette onlarla birlikte etkileşime girdikten sonra öteki canavarlara karşı olan uğraşımızda bizlere yardımcı olabilecek karakterler de bulunuyor.
Otelin sırlarını çözmeye çalışabileceğimiz ve öbür taraftan bu karanlık sır içerisinde yer alabileceğimiz üretimde otelin siyah koridorları ortasında çeşitli cesetlerin olduğundan da bahsedebiliyoruz. Karanlık hayallerle dolu bu imal içerisinde halüsinasyonlar görebiliyor, bu halüsinasyonların kaynağını ortaya çıkarmaya çalışıyor ve zihnimizi eziyet eden bu endişe dolu niyetleri artık terk etmek durumunda kalmaya başlıyoruz.
Oyunu kısaca toparlayacak olursak, endişe dolu ögelerle bir arada karşılaşabileceğimiz bir kıyamet sonrası ortamda yer alabileceğimiz üretimde otelin odalarına karış karış gezebiliyor, farklı odalara hakikat geçiş yapabiliyor ve yürüme simülasyonu ile karşılaşabiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca farklı konukların burada canavarlara dönüştüğünü deneyimleyebiliyor, bu dönüşümle birlikte onlarla farklı formda etkileşime girebiliyor ve farklı sonlara ilerleyebileceğimiz ve kavuşabileceğimiz öyküyü içeriği yer alıyor. Yaptığımız her bir karar hayli kıymet arz ediyor. Bu kararlarla birlikte kendi gidişatımıza taraf verebiliyor ve burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira yapabilecekleriniz burada değişkenlik gösterdiği için bu atılımları de oyunda hakikat biçimde görebiliyorsunuz.
 
 
90’ların başında yer aldığımız bu üretimde hakikaten karanlık atmosferlerle karşılaşıyoruz. Bu otelin sahiplerinin neler olduğunu, başlarına neler geldiğini ve daha fazlasını keşfetmeye başlıyoruz. Bu üslup kaygı oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı üzere bildirim alabilirsiniz. Oyun 25 Mart tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla