Konsol Haberleri

Yaralıları Tedavi Edebileceğiniz War Hospital, 11 Ocak’ta Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Brave Lamb Studio S.A. tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanacak olan hayatta kalma, strateji, idare oyunu War Hospital, 11 Ocak tarihinde geliyor.
 
Serbest kamera idaresi ile birlikte savaş içerisinde yer aldığımız ve bu savaştaki kıvılcımları azaltmaya başladığımız üretim içerisinde istediğimiz biçimde toplumsal bir hayatta kalma tecrübesi elde edebiliyor ve bu tecrübeyle birlikte de kendimizi 1. Dünya Savaşı içerisinde bulabiliyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca burada yer alan hastaneleri denetim edebiliyor, buraya gelen yüzlerce yaralıyı tedavi edebiliyor ve savaş alanının bir nevi meleği olma durumuna geçiş yapabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bu temel ile bir arada yer alıyor ve bu temeller üzerine kurulmuş olan oyun içerisinde nitekim de o savaş atmosferinin hoş bir biçimde bizlere aktarıldığını söyleyebiliyoruz.
 
Savaş atmosferi hakikaten de hoş bir biçimde bizlere sunuluyor ve bu atmosferle bir arada de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda daha çok karanlık bir biçim yer alıyor ve bu üslupla bir arada de etraftan silah seslerini, top mermilerini ve daha fazlasını görebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde nitekim de tam bir savaş içerisinde yer aldığımızı deneyimleyebiliyor ve hissedebiliyoruz. Geliştirici grup sahiden de bu durum üzerine epey çalışmış durumda ve burada hoş bir tecrübe elde etmeye hazırlanıyoruz diyebiliriz.
 
Bunun dışında oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca hayatta kalma tipi bizlere aktarılıyor ve bu tıpla birlikte de oyunda bir İngiliz sahra hastanesine denetim ediyoruz. Bu hastane içerisinde istediğim bir biçimde tüm idare ve denetimleri elimize alabiliyor ve bu idare denetimlerini elimize aldığımız sürece ise hem çalışanları hem de ekipmanları burada denetim ediyor ve bunların kâfi olup olmadığını da daima olarak denetleyebiliyoruz. Oyunda kullandığımız ekipmanlardan hastane içerisinde yer alan çalışanlara kadar hayli fazla ayrıntı bulunuyor ve bu ayrıntıları oyun içerisinde daima olarak görebiliyor ve bunlarla birlikte de elbette epey dikkat etmemiz gerekiyor. İşçilerin kâfi olması ve birebir vakitte ekipmanların da bu kapsamında hakikat ve düzgün bir halde kullanılması epeyce kıymetli diyebiliyoruz.
 
 
 
Dünya Savaşı içerisinde yer aldığımız bu üretimde bir İngiliz savaş hekimi olarak bulunuyor ve bu tabip statüsüyle bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Kendimize ilişkin bir odanın bulunduğu bu imal içerisinde daima olarak yaralıların hastanemize geldiğini görebiliyor ve buradaki yaraları düzgünleştirmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Bu yaraları güzelleşirken elbette ekipmanlarımızın bir kısmını kullanabiliyor, işçilere burada denetim edebiliyor, Fransız cephesinde savaşan İngiliz askerleri ile bir arada oyundaki yerimize alabiliyor ve bunun dışında ise bir hayat kurtaran binayı denetim edebiliyoruz. Elimizde bulunan hastaneyi denetim ederken pek çok ögeye dikkat etmemiz gerekiyor. Burada elbette daima olarak yaraları güzelleştirmek makul kaynakları harcamamızdan geçiyor. Hasebiyle o tarafta bu kaynakları temin etmek ve bu kaynaklarla birlikte yaraları güzelleştirmek elbette büyük bir gayretin başlangıcını temsil ediyor.
 
İnsanlığı kurtarmak için elimizden geleni yapmaya çalıştığımız üretim içerisinde daima olarak farklı binalar içerisinde gezip tozabiliyor ve bu binalarla bir arada de yaralılara güzelleştirmek için elimizden geleni yapabiliyoruz. Oyunda muhakkak bir alan yani bölge içerisinde yer alıyor. Bu bölgede sağa sola yanlışsız ilerleyebiliyor, burada çeşitli tıklamalarla bir arada simülasyon ögelerini görebiliyor ve bu binaları dilediğimiz üzere yönetebiliyoruz. Kamera bakış açısı burada özgür olarak karşımıza çıkıyor ve istediğiniz halde yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bu usul bir özgür mekaniğinin yer alması elbette hoş bir tecrübenin başlangıcına temsil ediyor. Bunun dışında içerisinde bulunduğumuz bölge elbette savaşın dışında kalan bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle burada yer aldığımız müddet boyunca rastgele bir savaş içerisine girmiyor ve burada yalnızca insanları uygunlaştırmak ve yaraları tedavi etmek için bulunuyoruz.
 
Sahra hastanesinde bulunduğumuz ve hastaneyi dilediğimiz üzere yönettiğimiz üretim elbette şiddetli bir içeriği bizlere sunuyor. Zira burada yer aldığımız müddet boyunca siz de biliyorsunuz ki vakitle hareket etmek ve vakti hakikat bir formda kullanmak epeyce ehemmiyet arz eder. Buraya gelen yaralıların elbette durumu kimileri kritik olabiliyor, kimileri ise daha kolay tedavi edilebilir bir halde karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle burada yaralılara karşı gerçek tedaviyi vermeniz gerekiyor ve bunları güzelleştirmek için de elbette birtakım kaynakları kullanmanız lazım. Bunun dışında oyunda her ne kadar üstte savaş alanı dışında olduğumuzu söylesem de elbette burada savaşın atmosferini ve görüntüsünü işitebiliyor ve birebir vakitte görebiliyoruz. Böylelikle topçu mermilerinin kulak tırmalayıcı atışlarını burada deneyimleyebiliyor ve kendimizi nitekim de o top sesleri ile bir arada vefatın eşiğinde hissettiğimizi hissedebiliyoruz. Oyunda bu şekil savaş mekaniklerini ve savaş içeriğinin bizlere sunulduğunu görebiliyor ve askerleri düzgünleştirmek için de burada istediğimiz biçimde bir tesis kurabiliyoruz.
 
 
Tüm bu özelliklerin dışında elbette topçu atışlarının hayli yakın patlamaları ile bir arada uyandığımız çeşitli anlarda bulunuyor. Hasebiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca daha çok karanlık bir atmosferin bizlere sunulduğunu aktarabiliyor ve bu karanlık atmosferin ise ortada bulunan çatışmalardan kaynaklandığını söyleyebiliyoruz. Yaraları iyileştirebileceğimiz ve yaraları tekrardan savaşa sokabileceğimiz yapının içerisinde askerleri uygunlaştırmak için bir ekip tesisler kurabiliyor ve bu tesislerle bir arada de elbette çeşitli ekipmanlar da kullanmamız gerekiyor. Bunun dışında farklı aletler ve teknikler de burada karşımıza çıkabilir ve bu yollarla bir arada hastaları ve yaraları kolaylıkla düzgünleştirme yoluna geçebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca siz de göreceksiniz ki farklı farklı durumlarda çeşitli seçimler yapmamız gerekiyor ve bu seçimler oyun içerisinde sahiden de hayli kıymet arz ediyor.
Oyunda bulunduğumuz sürece yaptığımız her bir seçim burada tesirli bir formda karşımıza çıkıyor ve bunun ardından ise seçimlerimiz uzun müddetli olarak oyuna tesir ediyor diyebiliriz. Hasebiyle burada yapacağımız seçimleri hayli dikkatli bir biçimde yapmamız ve uzun vadeli yani ileriyi düşünerek bu seçimleri gerçekleştirmemiz lazım. Bu hususa da dikkat ettikten sonra elbette oyun içerisinde daha başarılı bir hastane idaresi sürdürebilir ve savaş alanında yer alan yaraları bu kapsamda süratli ve kısa bir mühlet içinde güzelleştirebilirsiniz. Hayatta kalanları kurtarabileceğimiz ve kurtulanlarla bir arada tekrardan yol alabileceğimiz üretimde küçük bir topluluk kurabiliyor ve kendimize ilişkin bu alan içerisinde gelişip büyüyebiliyoruz.
Bunların dışında oyun içerisinde belirli bir marifetleri keşfetme durumuna geçiş yapabilir ve burada çalışanlarımızla bir arada hastaları kurtarma yoluna geçebiliyoruz. Ateşkes müddetlerinin de yer aldığı imal içerisinde hakikat bir formda gerçek vakitte bu ateşkesi içerisinde süratli bir halde yaraları tedavi edebilir ve ateşkes müddetinin hayli süratli bir halde değerlendirmeye alabiliyoruz. Hasebiyle hayat kurtarmaya çalıştığımız ve hayat dolu bir oyuna aktarılacağına şimdiden söyleyebiliyoruz. Oyunda tıpkı vakitte gerçeğe yakın ekipmanların bulunduğu söyleniyor ve geliştirici takımın belirttiğine nazaran gerçek hayatta nasıl bir ekipman kullanılıyorsa ve hastane içerisinde yer alan hangi aletler bulunuyorsa bu aletler de tıpkı halde bu oyun içerisinde yer almaya hazırlanıyor ve gerçek hayattan esinlenen bir tarafını bizlere aktaracak diyebiliyoruz.
 
 
 
Oyunda, kendi bölgemizi geliştirebileceğimiz ve kampımızı yükseltebileceğimiz bir teknoloji ağacı bulunuyor. Bu teknoloji ağacı, elbette yeni gelişmeleri ve marifetleri bizlere sunmayı hedefliyor. Bu marifetler ve teknoloji ağacı içerisinde yer alan gelişmelerle birlikte, kendi kampımızı ve bölgemizi yükseltebiliyor ve birebir vakitte hem hastanemizdeki randımanı arttırabiliyor, hem de yaraları daha süratli bir halde iyileştirebiliyoruz. Bunun dışında, süratli ve tesirli çalışanları de bünyemize dahil edebiliyor ve işçi yetiştirme konusunda da elbette üst seviyeye ulaşabiliyoruz. Hasebiyle, oyunda yer aldığımız mühlet boyunca, bu teknoloji ağacı içerisinden istediğimiz formda kendimizi geliştirmek ve bölgedeki gelişmeleri takip etmek hayli değer arz ediyor. Zira bu yapı içerisinde birebir vakitte inşa etme ve idare ögeleri da elimize veriliyor ve burada dilediğimiz üzere farklı binalar inşa edebilir ve inşa ettiğimiz binaları da en tesirli ve en güzel halde kullanmaya hazırlanıyoruz. Hasebiyle, oyunda yapabileceğimiz en uygun ataklardan biri de bu teknoloji ağacı içerisindeki gelişmeleri takip etmek ve bir an evvel yükseltmek.
Bu usul oyunlar, elbette uzun periyodik bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve yapacağımız atakların de elbette karşılık bulduğuna nazaran biliyoruz. Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız, hakikaten de ilgi alımlı bir ayrıntısını bünyesinde barındırdığını aktarabiliyor ve Sahra Hastanesi içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca bu hastaneyi komuta edebiliyor, birebir vakitte işçileri de denetim edebiliyorsunuz. İşçi sayısının gereğince olmadığı durumlarda elbette elinizi taşın altına koyabiliyor ve ipleri burada büsbütün elinize alabiliyorsunuz. Münasebetiyle, burada biraz daha fedakarlık yapmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyor ve yaptığınız her atakla birlikte de bir canı burada kurtarabiliyorsunuz. Elbette, tarihi olarak nasıl bir gerçeklik sunuluyor o hususta rastgele bir bilgimiz bulunmuyor. Yani savaşların yahut gidişatın tarihi çizgiden mi ele alındığı şu an için söylenmiyor. Lakin, onun içerisinde bu türlü bir savaş atmosferine ve Birinci Dünya Savaşı temasının bulunduğunu söyleyebiliyor ve oyun içerisinde bu üslup ayrıntıların yer aldığını aktarabiliyoruz.
 
 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde nitekim de başarılı bir halde canlandırılmış bir Fransız cephesi ortamı bulunuyor ve bununla birlikte de kendinizi Sahra Hastanesi içerisinde bulabiliyorsunuz. Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca hem taktik hem de ahlak açısından çeşitli toplumsal hayatta kalma tecrübeleri elde edebilir ve yaptığımız seçimlerle bir arada de ne kadar tesirli bir halde karar verdiğinizi görebiliyorsunuz. Oyun içerisinde başka oyunlardan farklı olarak burada can almayı değil, yalnızca hayat kurtarmaya odaklı bir yapı bir yere aktarılıyor ve gerçekte bir formda tasvir edilmiş. Yani bizlere sunulmuş olan İngiliz Sahra Hastanesinin kaideleri içerisinde elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda gerçek ekipmanlardan ilham alınarak hazırlanmış modellemeler bulunuyor ve bunlarla birlikte de yaraları ve bizlere gelen ağır yaraları burada düzgünleştirmeye çalışıyoruz.
Dahası, oyun içerisinde istediğiniz formda ekipmanlarınızı geliştirebiliyor ve tıpkı vakitte kendi bölgenizi, yani kampınızı yükseltmek için bir teknoloji ağacı içerisinde yer alabiliyorsunuz. Bu teknoloji ağacı içerisinde farklı farklı ataklar gerçekleştirebiliyor ve yaraları kısa müddette güzelleştirmek ve ekipmanları en verimli biçimde kullanmak için bu geliştirmelerden faydalanabiliyoruz. Münasebetiyle, bu ağaç içerisinde yer alan gelişmeleri süratli bir biçimde takip etmemiz gerekiyor.
 
 
Oyun, üstte da bahsettiğimiz üzere 11 Ocak 2024 tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi can almaya değil de can kurtarmaya adamak istiyorsanız, bu oyunu bir göz atabilir ve bir talihi verebilirsiniz. Bunun dışında, oyunun Steam sayfası şu anda açık durumda ve dilerseniz sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz.
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla