Konsol Haberleri

Unity, “Ölüm Tehditleri” Sebebiyle İki Ofisini Kapattı!

Valorant VP Oyuneks

 
Hemen çabucak herkesin bildiği Unity şirketi mevt tehdidi sonrasında iki ofisini kapatmak ve planlanan belediye binası toplantısını iptal etmek zorunda kaldı. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere yazılım geliştirme şirketi “geniş çaplı bir mevt tehdidi” olayının akabinde Austin, Teksas ve San Francisco, CA ofislerine birkaç günlüğüne kepenk vurdu.
 
Unity şirketi çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Unity tarafına bu formda tehditler savrulurken resmi olarak bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu tabirler yer aldı: “Bugün kimi ofislerimize yönelik potansiyel bir tehdidin farkına vardık. Bizim burada en büyük önceliğimiz çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak. Bunun için de acil ve proaktif tedbirler aldık. Bu tehdidi resmi olarak değerlendirdik ve tedbir hedefiyle ofislerimizi birkaç günlüğüne kapattık. Ayrıyeten soruşturma konusunda kolluk kuvvetleriyle tam iş birliği yapıyoruz.”
 
Öte yandan Polygon tarafından ortaya çıkarılan bir rapora nazaran San Francisco Polisine “bir çalışanın toplumsal medyayı kullanarak çeşitli tehditler savurduğu” aktarıldı.
 
Unity’nin içerisine düştüğü bu durum Unity motorunu kullanan her oyun kurulduğunda geliştiricilerden fiyat almayı planlamasından ortaya çıktı. Bu atak geliştiriciler kanadında büyük reaksiyonla karşılandı. 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Netflix, Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Animasyon Uyarlamasını Duyurdu

  Netflix, Tomb Raider oyun serisine dayanan Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animasyon…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Netflix, Devil May Cry Anime Uyarlamasını Duyurdu!

  Netflix, Capcom tarafından oyunculara sunulan Devil May Cry serisinden ilham alan yeni anime…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

FUT Esports, MONSTER PROTALITY Season 7'nin Şampiyonu Oldu!

  Türkiye ve Orta Doğu’nun en itibarlı PUBG: BATTLEGROUNDS turnuva serisi PUBG Protality…
Daha Fazla