Konsol Haberleri

The Walking Dead: Destinies Oynanış Görüntüleri Dalga Konusu Oldu

Valorant VP Oyuneks

 
Flux Games tarafından geliştirilen ve GameMill Entertainment tarafından 1 Aralık tarihinde yayınlanacak olan The Walking Dead: Destinies isimli üretimin ortaya çıkan oynanış manzaraları oyuncular ortasında dalga konusu oldu. Oyunun hayli mekanikleri ve grafikleri bu görüntülerle birlikte ön plana çıktı.
 
The Walking Dead: Destinies şimdiden tenkitlerin odağında
 
 
 
Geldiğimiz noktada büyük bir hayran kitlesinin bulunduğu The Walking Dead cihanı genişlemeye devam ediyor. Destinies isimli imal da bu kainatı genişletmek isteyen projelerden biri. Bu oyunda dizideki kurgunun yani kıssanın gidişatını değiştirebiliyor ve ikonik karakterlerle bir arada oyundaki yerinize alabiliyorsunuz. AMC imzalı dizinin hikayesine dayanan ve yeni bir üretim olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunun ortaya çıkan oynanış manzaraları nitekim de hayli makûs bir formda nitelendiriliyor ve Twitter üzerinden ve öbür toplumsal medya uygulamaları üzerinden ortaya çıkan bu imajlar nitekim de dalga konusu olmuş durumda.
 
Ortaya çıkan manzaralara bakacak olursak elbette karakterimizle birlikte ilerlediğimiz üretimde dövüş mekanikleri epeyce eski ve hantal olarak karşımıza çıkıyor. Birebir vakitte burada Rick karakteriyle birlikte ilerlediğimiz bir sekans bulunuyor. Burada etrafımızda zombilerin olduğunu ve zombi kümelerinin epey ağır olduğunu görebiliyoruz. Tıpkı vakitte buradaki animasyonların ve zombilerin bizi ısırdığı sahnelerin hakikaten de makus bir halde aktarıldığını görebiliyoruz. Burada mekaniklerin epey makus çalıştığını ve oyun içi yanılgılarının bol bol karşımıza çıkacağını görebiliyor ve tıpkı biçimde taşınabilir bir tecrübe sunacağını vadeden bir yapının ortada olduğunu söyleyebiliyoruz.
 

 

 
Hayran kitlesinin hayli geniş olduğu bu imalden elbette beklentiler bir epey yüksekti. Tekrar geçtiğimiz süreçte birçok oynanış fragmanının ve tanıtım fragmanının bizlere sunulduğunu gördük. Burada da üst seviye bir yapının bizlere aktarılacağı vaadinde bulunuldu. Fakat geldiğimiz noktada yeni ortaya çıkan oynanış manzaraları sahiden de bu kelamlardan epey uzak. İçerisinde bulunduğumuz süreçte paylaşılan oynanış görüntülerini bu haberimiz içerisinde bulabilir ve dilediğiniz üzere izleyebilirsiniz. Birebir biçimde oynanış görüntüsünün haricinde oyunun orta sahnelerini de gösteren bir kısa kısım bulunuyor. Bu orta sahnelerin sahiden de berbat bir formda karşımıza çıktığını ve karakterlerin burada hareket etmediğini, yalnızca anlık olarak yapacağı aksiyonu bizlere sunduğunu görebiliyoruz.
 
Aşağıda da görebileceğiniz üzere ortaya çıkan orta sahnelerin nitekim de uğraşılmamış bir yapıyı bünyesinde barındırdığını söyleyebiliyoruz. Burada karakterlerin hareket etmediğini, yalnızca makul hareketleri gerçekleştirirken animasyonların sabit kaldığını aktarabiliyoruz. Tıpkı halde burada karakterlerin konuşması bizlere aktarılıyor fakat konuşma aktarılırken rastgele bir ağız hareketi ve animasyonun bizlere sunulmadığını rahatlıkla doğrulayabiliyor ve söyleyebiliyoruz. İşte ortaya çıkan bu imajlar ve orta sahne içerikleri hakikaten de oyuncular tarafından tenkitlerin odağında bulunan bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Şu anda gerek Twitter üzerinden gerekse öbür toplumsal medya uygulamaları üzerinden de bu durum bir oldukça eleştiriliyor.
 

 

 
Oyunun temelinden biraz bahsedecek olursak 
 
Oyunun temeline ve art planda yer alan öyküsüne bakacak olursak, üstte da orta ara bahsettiğimiz üzere standart dizinin kıssası ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu kıssayı örgüsünün de yer yer değişeceğini söyleyebiliyoruz. Geçtiğimiz haberlerde de açıkladığımız üzere oyun içerisinde yer alan ana karakterlerin değiştiğini görebiliyor ve yaptığımız seçimlerle de bu ana karakterin yerini bir diğeriyle aldırabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda ana karakterinin Rick olmasını istemiyorsanız Shane karakteriyle birlikte ilerleyebiliyor ve bu sayede Rick karakterini öykü örgüsü kapsamında öldürebiliyor ve ortadan kaldırabiliyoruz.
 
Kısacası oyunun içeriğinde bu biçim farklı karakterlerle bir arada ilerleyebileceğimiz bir döngü yer alıyor ve burada yapacağımız seçimlerin epey kıymetli olduğundan bahsediliyor. Bu kapsamda her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde ediyor diyebiliriz.
 
Bunun dışında oyunda yer alan kıssa örgüsü olduğu üzere dizi içeriğinden esinleniyor ve ölülerin istila ettiği bir hastanede Rick karakteriyle bir arada oyuna başlıyoruz. Burada tek başına uyanan bu karakterle birlikte birinci etapta ilerleyebilir, müttefiklerinizi toplayabilir ve yürüyenlerin yani zombilerin yol açtığı kıyamet sonrası dünyada buradaki yerimizi almaya çalışabilirsiniz.
 
Yakın ve menzilli dövüş içerikleri yer alıyor 
 
 
 
Oyunda kritik sahnelerde değerli karar anları ile bir arada karşımıza çıkan bir yapı yer alıyor ve dizideki karakterlerden oluşan bir grubun bizlere sunulduğuna burada söyleyebiliyoruz. İkonik karakterlerinin yer aldığı bu üretimde elbette hayranların ilgisini çekeceği ayrıntılar yer alıyor ve burada zombilere karşı elimizdeki silahları ateşleyebiliyor yahut yakın dövüş içerisine girerek de buradaki düşmanları elimizdeki sopayla, kılıçla ve başka ögelerle bir arada ortadan kaldırabiliyoruz.
 

Oyun içerisinde uzak menzilli silahlar ortasında tabancalar, tüfekler, arbaletler ve daha fazlası yer alırken, yakın dövüş silahları içerisinde ise sopalar, kılıçlar ve daha fazlası yer alıyor diyebiliriz. Oyunda yer alan üçüncü şahıs kamera bakış açısıyla bir arada karakterlerimizi tam olarak görebiliyor ve bu kamera bakış açısıyla birlikte de ilerleyebiliyoruz. Geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyun içerisinde 13 unutulmaz karakterin yer aldığı aktarılıyor ve burada dilediğimiz üzere kendimize ilişkin bir takım kurabiliyoruz. Birebir vakitte bu takımla bir arada hayatta kalmaya çalışıyor ve grubumuzda yer alan silahları ve karakterlerin hünerlerini bu kapsamda yükseltebiliyoruz.

 
Oyunda birebir vakitte etraftan kaynaklar toplayabiliyor ve bu kaynaklarla bir arada hem silahlarımızı geliştirebiliyor, yükseltebiliyor ve bu kapsamda güçlenebiliyor hem de karakterlerimizin hünerlerini arttırabiliyoruz. Bu da daha güçlü bir takım bizlere sunuyor.
 
Steam sayfası 
 
 
 
Oyunda sonlu kaynakların olduğundan bahsedebiliyor ve bu hudutlu kaynakları elbette yönetimli kullanmak epeyce değer arz ediyor. Üstte da bahsettiğimiz üzere etraftan daima olarak kaynaklar toplayabilir ve bu kaynakları envanterinize atabiliyorsunuz. Oyunda farklı farklı kısımlar bulunuyor ve kıssa örgüsüyle birlikte ilerleyebileceğiniz bu üretimde yeni karakterlerle bir arada de karşılaşabiliyor ve birebir vakitte kendi bölgenizi burada kurup müdafaaya çalışıyorsunuz. Oyun büsbütün tek oyunculu bir yapı ile bir arada bizlere aktarılmak isteniyor ve rastgele bir çevrimiçi çok oyunculu bir yapıyı bünyesinde barındırmıyor. Tıpkı vakitte yalnızca İngilizce lisan takviyesi ile bir arada çıkış yapmaya hazırlanıyor ve şu anda oyuna Steam sayfasının açık olduğundan da bahsedebiliriz.
 
The Walking Dead evreninden hoşlanıyorsanız ve bu şekil bir oyuna yer vermek istiyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir mühlet deneyimleyebilirsiniz. Oyunun şu anda daha evvelden de belirtildiği üzere 50 dolarlık bir fiyatla çıkış yapması bekleniyor. Oyunun üstte da bahsettiğimiz üzere 1 Aralık tarihinde bizlere sunulacağını söyleyebiliyor ve bu kapsamda 20 Kasım prestijiyle da Steam üzerinden oyunları artık dolarla bir arada almaya başlıyoruz. Hasebiyle bu oyunu da dolar kuru ile bir arada alabiliyoruz.
 
Son olarak şahsî yorumlarımı aktaracak olursam oyun sahiden de taşınabilir aygıtlara çıkış yapmaya hazırlanan bir oyun üzere görünüyor. Hasebiyle bu kapsamda yayınlanan ve ortaya çıkan oynanış görüntülerinden da görebileceğiniz üzere karakterin bir anda yerin altına girdiği, çeşitli problemlerin olduğu ve animasyonların tam olarak işlenmediği açıkça burada görülüyor. Açıkçası oyundan nitekim de rastgele bir beklentim bulunuyor. Bu oyunun elbette muvaffakiyete ulaşacağını ne yazık ki söyleyemiyoruz. Lakin ne olursa olsun hayranlar birçok ögesi es geçip bu oyuna bir talih verebilir.
 
Duyuru fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

The Outlast Trials Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

  Geliştirici Red Barrels, co-op hayatta kalma dehşet oyunu The Outlast Trials’ın 5 Mart…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL'lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

  Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

  Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation…
Daha Fazla