Konsol Haberleri

Tekrar Düzenlenmiş Alone in the Dark, 16 Ocak’ta Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Pieces Interactive tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayınlanacak olan ruhsal, aksiyon, endişe oyunu Alone in the Dark, 16 Ocak tarihinde geliyor.
 
90’ların kült endişe oyunu tecrübesinden ilham alan bu üretim içerisinde tekrar düzenlenmiş bir sürüm bizlere aktarılmak isteniyor. Bu düzenlenmiş sürüm içerisinde ilgi cazibeli grafikler, atmosfer, aksiyon sahneleri, animasyonlar ve daha fazlası bizleri bekliyor. Bununla birlikte hayatta kalma kaygı oyunu içerisinde istediğim formda ilerleyebiliyor, ruhsal kaygının tadına varabiliyor ve yine uyarlanan bu üretimde farklı bölgelere gerçek ilerleyerek buralardaki gizemleri açığa çıkarabiliyoruz. İlgi cazip ayrıntıları ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun içerisinde klasik hayatta kalma kaygı tecrübesi bizlere aktarılıyor ve bu tecrübesi yaşamak için de elbette oyunun tekrar düzenlenmiş sürümüne adım atıyoruz.
 
Oyunda art planda bir öykü anlatılıyor. Esasen oyunun özünde ve temelinde bu kıssa içeriği yer alıyor ve bu temel ile bir arada de biz de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. İki farklı kahramandan oluşan bu üretimde bu iki farklı karakteri de denetim edebilir ve tıpkı vakitte onların gözünden olayları deneyimleyebiliyorsunuz. Farklı farklı kıssa kısımlarını deneyimleyebileceğiniz ve özgün oyuna bağlı kalınarak tasarlanmış olan bu üretim içerisinde bildiğiniz formda çevreyi keşfedebiliyor, canavarlarla savaşabiliyor, bulmacaları çözebiliyor ve birebir vakitte rahatsız edici gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Oyunda art planda bir kıssa yer alır ve bu öykü kapsamında nitekim de ilgi cazibeli ayrıntıların bizi rahatlayacağını söyleyebiliriz. Ve tıpkı vakitte burada yer alan öyküye hem orta sahneler hem de karakterler ortası diyaloglarla birlikte bizlere aktarılıyor.
 
Karakterler ortasında diyaloglar hakikaten de ilgi cazip bir formda karşımıza çıkıyor. Zira bu şekil oyunlarda diyalogların art planında hakikat olması ve daima olarak hakikaten ilgi cazip ayrıntıların yer alması büyük oranda oyuncuların dikkatini çekecek tipten olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle burada âlâ bir iş çıkardıklarına elbette bu diyaloglardan anlayabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde diyalog sistemi ve diyaloglardaki doluluk hayli değer arz ediyor. Bunlara oyuncular hayli dikkat ediyor diyebiliriz.
 
 
 
Farklı noktaları keşfedebildiğimiz ve makûs planları açığa çıkarabildiğimiz üretimde kabus üzere alemlere gerçek adım atabiliyorum. Buralardaki sırları açığa çıkarabiliyor, birebir vakitte etrafındaki objeleri araştırabiliyoruz. Etrafındaki objeleri araştırırken elbette burada neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyor ve tıpkı vakitte bu mühlet boyunca da akıl hastasının meskenine gerçek adım atmaya çalışıyoruz. Buralarda yer alan malikaneyi dilediğimiz üzere keşfedebiliyor ve keşfettiğimiz esnada da ilgi alımlı ayrıntıların karşısına çıktığını görebiliyoruz. Çevreyi keşfedebileceğimiz, rahatsız edici gerçekleri ortaya çıkarabileceğimiz ve birebir vakitte sırları açığa çıkararak burada yer alan kıssanın özünü anlayabiliyoruz.
 
Oyunda farklı farklı noktaları araştırabileceğimiz bir kısım bulunuyor. Bu kısımlarla birlikte kabus üzere alemlere yanlışsız adım atabilir ve buradan hakikaten de ilgi alımlı bir yapı ile karşılaşabiliyoruz. Gerçekten oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca tehlikeli yaratıklarla ve canavarlarla birlikte karşılaşabiliyoruz. Bunları alt etmek ve bunlardan kaçınmak da büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda sahiden de ilgi alımlı bir ruhsal kaygı tecrübesi üzere sunuluyor. Hasebiyle oyunda yer aldığınız müddet boyunca yer yer korkabileceğiniz ve yerlerde yerinizden sıçrayabileceğiniz bir yapı bizlere sunuluyor ve bununla bir arada de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Bu şekil oyunlarla siz de biliyorsunuz ki oyunun bizleri canlı tutması ve endişe ögelerini da bünyesinde barındırması epeyce ehemmiyet arz ediyor.
 
Korku sevenlerin tatmin olabileceği ve kaygı içeriğini istediği formda deneyimleyebileceği bu üretim, yine düzenlenmiş sürüm olduğundan ötürü ilgi cazibeli grafikler ve üstüne teknoloji geliştirmeleri yer alıyor. Görsellerden ve fragmanlardan da anlayabileceğiniz üzere oyunda nitekim de uygun bir formda düzenlenmiş eser olarak karşımıza çıkacak olan çeşitli ayrıntılar bulunuyor. Bunlarla bir arada 90’ların klasik dehşet oyununa tekrardan geçiş yapabilir ve oyuna daha evvel deneyimleyenler bu oyuna bir göz atabilir. Burada hangi yapının olacağını ve nelerin olacağını karşılaştırabilir, birebir vakitte özgün oyunla bir arada olan farklılıklarını burada karşılaştırabiliyor.
 
 
Bu biçim oyunlarda siz de biliyorsunuz ki bulmaca içerikleri epeyce kıymet arz eder ve bulmaca içeriklerini çözmek ve birebir vakitte bunları çözümlemek hakikaten de öykünün gidişatında epey önemli. Hasebiyle bu biçim oyunlarda öncelikle kolay, daha sonrasında ise şiddetli bir bulmaca içeriği bizlere aktarılıyor ve bu bulmaca içerikleriyle birlikte de oyunda bir yandan korkarken, öbür yandan da çeşitli sırları açığa çıkarabilir ve burada bulmacanın özünü öğrenmeye çalışıyoruz. Klasik olarak hayatta kalma kaygı oyunu tecrübesine adım attığımız üretim içerisinde farklı bölgelerde yanlışsız ilerleyebiliyor ve burada yer aldığımız mühlet boyunca farklı bölgeleri istediğimiz halde tahlil edebiliyor ve etrafta bulunan objeleri araştırabiliyoruz. Bu usul oyunlarda etrafta birçok objenin bulunduğunu görebiliyor ve tıpkı vakitte bunları araştırarak kıssanın özünü anlayabiliyoruz.
90’ların dehşet oyunu temeli ile birlikte atıldığımız bu üretimde Soma ve Amnesia müellifi tarafından hazırlanan bir hayal dünyası yer alıyor. Bu hayal dünyası içerisinde ruhsal kaygı tecrübesi bizlere aktarılıyor ve tıpkı vakitte öykünün özü bu müelliften bizlere sunuluyor diyebiliriz. Münasebetiyle hakikaten de ilgi alımlı bir yapının bizlere sunulduğu doğrulanabilir ve tıpkı vakitte birinci oyunu oynayanlar bu oyunu da oynayarak ortalarındaki farklılıkları yorumlayabilir. Bunun dışında oyunda ruhsal endişe oyunlarının köklerine inmeye çalışıyor ve birebir vakitte burada hakikaten de rahatsız edici içeriklerle bir arada karşılaşabiliyoruz. Endişe oyunu sevenler için pek tatmin edici bir tecrübeye sunmayı hedefleyen üretimde nitekim de yavaş yavaş parçalanmaya başladığı bir boyutta yer alıyor ve birebir vakitte burada kabus da olabilir dünyaya geçiş yapabiliyoruz.
İki farklı karakterin perspektifinden olayları görebildiğimiz üretimde sahiden de dikkat cazibeli bir öykü içeriği bizlere aktarılıyor. Başından sonuna kadar bizleri ekrana kilitleyen bir repliği bünyesinde barındıran üretimde o dehşet dolu ortama geçiş yapabilir ve tıpkı vakitte burada karanlık bir atmosferde genel olarak karşılaşabiliyoruz. Bu stil oyunlarda öykü içeriği epey ehemmiyet arz ediyor. Zira esasen oyunun özünde bu stil yenilikler bulunuyor ve kıssa içeriği ne kadar ilgi cazibeli olursa o kadar çok burada ilerleyebilir ve öykünün gidişatını burada da aslında değiştirebiliyoruz. Hakikaten geldiğimiz noktada öykü içeriği ne olursa olsun oyunun tıpkı vakitte atmosferde yansıtması gerekiyor ve bunun dışında öykü ilgi alımlı olursa elbette oyunun sonuna gerçek ilerlemeye çalışıyoruz ve oyunda uzunca vakitler geçirebiliyoruz. Münasebetiyle bu stil oyunlarda hem kıssa hem de atmosfer hayli değerli ölçütleri ve ikisinin de temelinin hakikaten sağlam olması lazım. Lakin bu formda oyuncular beğenebilir ve oyunda uzunca vakitler geçirebilir.
 
 
Bu usul oyunlarda elbette hayranlar daha çok yer bulmak istiyor. Yani birinci oyunu oynayanlar ve orjinal yapıyı hafızasında kaydedenler bu oyuna nitekim de üst seviye bir formda yer bulmak istiyor ve buradaki Gotik malikanenin karanlık sırlarını açığa çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya koyuluyor. Ruhsal dehşet çeşidi teması ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun içerisinde birebir vakitte art planda yer alan çeşitli müzikler bulunuyor ve bu müzikler nitekim de oyun içerisinde büyük oranda karşımıza çıkıyor. Bu biçim oyunlarda endişe ögelerinin geldiği anda bir anda efektlerin ve müziklerin karşımıza çıkması ve duyulması nitekim de hayli değer arz ediyor. Zira bu biçim efektler ve endişe ögeleri hakikaten de oyuncuları yerinden hoplatıyor ve bu da tüylerimizi diken diken eden ve birebir vakitte bize diken üstünde tutan bir yapının bizlere sunulduğunu gösteriyor. Aslında dehşet severler bu stil içeriklerden ve seçeneklerden hayli hoşlanıyor ve memnuniyet duyuyor.
Bunun dışında tekrar düzenlenmiş sürüm içerisinde elbette yepyeni oyuna göre daha güzel grafikler ve daha yeterli animasyon usulü yer alıyor. Burada karakterlerin yaptıkları hareketler daha gerçekçi bir biçimde buradaki yerini koruyor ve tıpkı vakitte burada üst seviye bir teknolojik gelişme ile bir arada karşımızda bulunuyor. Hasebiyle oyunda yer aldığınız sürece siz de göreceksiniz ki grafiklerin ve animasyonların ve etraftaki ayrıntılarının sahiden de ilgi alımlı ve gerçekçi olarak bizlere sunulduğunu söyleyebilir ve birebir vakitte buradaki değişimlere de deneyimleyebileceksiniz.
Etrafı araştırabileceğiniz ve dedektif rolünü üstlenebileceğiniz üretimde bir yandan art planda korkarken, başka yandan ise çeşitli gizemleri açığa çıkarabilecek ve tıpkı vakitte buradaki bulmaca içeriklerine de ortadan kaldırabileceksiniz. Bulmaca içerikleri burada birinci etapta kolay, daha sonrasında ise kuvvetli bir içeriği bünyesinde barındırıyor ve bu içerikleri çözmekte büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
 
 
Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca rahatsız edici canavarlarla ve yaratıklarla bir arada karşılaşabiliyor ve tıpkı vakitte burada iskelet düşmanları ile birlikte de savaşabiliyoruz. Oyunda öteki dehşet oyunlarında olduğu üzere yalnızca kaçmıyor, burada birebir vakitte kendimizi savunabilecek ve müdafaa edebilecek silahları da elimizde bulundurabiliyoruz. Hasebiyle burada düşmanlara karşı verebileceğimiz bir cephane yani güç yer alıyor ve böylelikle biz de onlara karşı gelebiliyor. Bu sayede daha korkusuz bir halde düşmanlara karşı gelebilir ve oyunda sahiden de hoş bir aksiyon ve nişancı tecrübesi de elde edebiliyoruz.
Elbette bu nişancı ögeleri içerisinde vuruş hissiyatının kıymeti epey ön plana çıkıyor. Zira birçok oyuncu bu mekaniğin silah kullanımında hayli ön planda olduğunu aktarıyor ve böylelikle bu mekaniğin yanlışsız bir halde çalışması gerektiğini söylüyor. Hasebiyle geldiğimiz noktada birçok oyunda vuruş hissiyatının olmadığını görebiliyor ve bu oyunların yerden yere vurulduğunu aktarabiliyoruz. Umarız ki bu yine düzenlenmiş sürüm içerisinde daha düzgün bir vuruş hissiyatının olacağını görebiliriz ve böylelikle oyuncular da tıpkı formda hoş bir tecrübe elde edebilir.
 
 
Oyunun şu anda hangi fiyattan çıkış yapacağını da söyleyemiyoruz. Ön siparişlere de kapalı olan bu imal, üstte da bahsettiğimiz üzere 16 Ocak tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hasebiyle oyun içerisinde kısaca toparlayacak olursak, hoş bir tekrar düzenlenmiş sürüm bizlere sunulmak isteniyor. Bu düzenlenmiş sürüm içerisinde de birçok yeniliğin olacağını aktarabiliyoruz ve böylelikle biz de oyundaki yerimizi hoş bir halde almaya hazırlanıyoruz.
Rahatsız edici ruhsal imgelerin yer aldığı üretim yakın vakitte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden de istek listenizi ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız ve birinci oyunu oynadıysanız ve iki oyun ortasındaki farklılıkları görmek ve deneyimlemek istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Birinci oyuna bir aşk mektubu olarak karşımıza çıkan bu tekrar düzenlenmiş sürüm içerisinde karanlık bir malikaneyi keşfedebiliyor ve buradaki bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla