Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

Valorant VP Oyuneks

 
Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation 5, Xbox Series ve PC için duyurdu. Çıkış tarihi açıklanmadı.
 
Saber Interactive operasyon müdürü Tim Willits, bir basın açıklamasında oyun hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi: “Jurassic Park, geniş bir hayran topluluğuna sahip bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Hem hayranlara hem de yeni oyuncuları hitap edecek yapısıyla bir arada yeni bir projeyi sizlere sunmak istiyoruz. Bu heyecan verici seyahati sizlerle bir arada paylaşmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Gayemiz, uzun periyodik geliştirme uzmanlığımızla bir arada sizlere geniş bir oyun içeriği sunmak. Bununla birlikte tıpkı vakitte, uzun vadeli bir yapıyı sizlere sunarken sıkılmamanızı hedeflemek. Gerçek bir tutku projesi olarak sizlere sunacağımız bu üretim içerisinde ikonik sinemanın o büyüleyici ortamı ve daha fazlası sizleri bekliyor olacak.”
Bunun dışında Universal Games ve Digital Platforms imal ve pazarlamadan sorumlu kıdemli lider yardımcısı Jim Molinets ise şunları ekledi:
“Hayranlarımızdan daima olarak geri bildirimler alıyoruz. Bu geri bildirimleri daima olarak önemsiyor ve Jurassic Park projesi ile bir arada sizlerin karşısına çıkıyoruz. Daha evvel hiç olmadığı kadar geniş kapsamlı bir yapıyı sizlere sunmak temel amacımız olarak bulunuyor. Ve burada sizlerden duyduklarımızı oyuna dahil etmek istiyoruz. İkonik sinemanın içeriğini sizlere sunabileceğimiz bu imal içerisinde tıpkı vakitte süper yeteneklere sahip şahıslarla birlikte çalışıyor ve ortaklaşa bir oyun hazırlıyoruz. Sinemanın o büyüleyici yapısı görüntü oyunu içerisinde hayat bulmaya hazırlanıyor ve 30’uncu yıl dönümümüzü kutlarken sizlere yeni bir proje sunmak istiyoruz. Bu kutlamalarla birlikte elbette heyecan verici bir projeyi birebir vakitte birçok platformda Jurassic Park tecrübesini sizlere aktarmak istiyoruz.”
 
Duyuru fragmanı

Açıklamalarla birlikte elbette projeden beklentiler bir epey yükseliyor. Bu projeyle birlikte farklı dinozorları bir ortaya getirebiliyor ve kendimize ilişkin bir park inşa edebiliyoruz. Geldiğimiz noktada elbette bu biçim bir oyun taşınabilir platformlardaki yerini alıyor ve daha evvelce taşınabilir platformlarda bulunan oyuncular bunları denemiş bulunuyor. Fakat geldiğimiz süreç içerisinde elbette bunu PC ve öbür konsol sürümlerinde oynamak hayli üst seviye bir yapıyı bünyesinde barındıracağı manasına geliyor. Zira taşınabilir platformlarda elbette hem grafik manasında hem de animasyon manasında epeyce kısıtlı bir yapı kelam konusu. Lakin husus PC ve konsollara geldiği vakit bu çıta hayli üst düzeylere çıkıyor ve geldiğimiz noktada ise gerçekçi animasyon ve grafik stilleri ile bir arada yeni projelere deneyimleyebiliyoruz. Gerçekten Jurassic Park oyunu elbette hem hayranlar hem de öteki oyuncular tarafından beklenen bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Bu proje dahilinde ise serinin yeni bir oyunu bizlere sunulmak isteniyor ve burada tek oyunculu ve kıssa odaklı bir yapı bulunuyor diyebiliriz.
Oyun içerisinde rastgele bir çevrimiçi ögelere sahip bir modun olmayacağı söyleniyor. Lakin birinci etapta bu olmayabilir. Daha sonrasında ise tahminen de yeni bir çevrimiçi modla birlikte karşılaşabiliriz. Lakin bu yalnızca bir varsayım. Bunun dışında tek oyunculuğu ve kıssa odaklı bir yapı nitekim de oyuncular açısından ilgi çeken bir projenin başlangıcı temsil ediyor. Zira servis odaklı yapıları genel olarak oyuncular sevmiyor ve bu yapıdan uzak durmak istiyor. Servis odaklı oyunlar daima olarak güncelleme gerektirdiğinden ve oyun içi içeriklere erişmek için de belirli bir ölçü para istediğinden ötürü oyuncular tarafından sevilmeyen bir tıp olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı vakitte çevrimiçi ögelere sahip üretimlerde her biri ne yazık ki tutulmuyor ve büyük markalara sahip oyunların çevrimiçi projelerinin birden fazla ne yazık ki hüsranla sonuçlanıyor. Münasebetiyle tek oyunculu ve öykü odaklı imaller çok hoş bir tecrübesi bizlere aktarıyor diyebiliriz. Ayrıyeten en çok tutulan oyun serilerinin de tek oyunculu ve kıssa odaklı bir yapı ile bir arada karşımıza geldiğini aktaralım.
 
 
 
Jurassic Park, bildiğiniz üzere sinema yapısı ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve içerisinde farklı farklı karakterler bulunuyor. İkonik karakterlerle birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda art planda geniş bir öykü anlatılıyor ve bu kıssayı birçok sinema içerisinden alıntı olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Jurassic Park serisinden elbette eğlenenler ve zevk alanlar hakikaten de bu oyunda istediğini bulabilecek deniliyor. Bunun dışında orjinal bir macera içerisinde yeniden bildiğiniz o karakterler bulunacak ve hekim Maya Joshi de bu üretim içerisindeki yerini koruyacak. Hayata geçirilmeye hazırlanan ve kendine mahsus yapısı ile bir arada bizlere sunulmaya bekleyen bu proje içerisinde farklı farklı dinozor cinsleri yer alıyor. Bu dinozor çeşitleri ile birlikte de büyük bir maceraya atılıyor ve tıpkı vakitte bu dinozorları dilediğimiz üzere geliştirebiliyoruz.
Zaten oyunun öznesinde dinozor teması yer alıyor ve elimize farklı farklı dinozor cinsleri ile bir arada kendimize daha güçlü pozisyona getirebiliyoruz. Bunun dışında her birinin farklı yapıya sahip olan dinozor cinsleri ile birlikte karşılaştığımız bu üretim içerisinde her bir dinozorun farklı güçleri, animasyon tarzları, tipleri ve daha fazlası yer alıyor. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu dinozorların her birinin kendine has ve uyarlanabilir davranışları bulunuyor. Esasen oyunun temelinde bu yapının olması epeyce beklenen bir atılımdı. Zira burada dinozorlar temel olduğundan ötürü epey fazla bir dinozor çeşitliliğini evvelce bekliyorduk. Bu duyuruyla birlikte de bunun olacağı iddia ediliyordu. Münasebetiyle bu bir sürpriz olarak karşımıza çıkmıyor. Epey olağan bir mekanik olarak bizlere sunulmak isteniyor.
Bunun dışında oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca birinci şahıs ve aksiyon odaklı bir karışım da yer almayı planlıyor. Bu planlama ile bir arada sahiden de birinci şahıs ile bir arada karakterimizin kolundan olanları görebiliyor ve burada yakın takipçi alabiliyoruz. Birebir vakitte oyun içerisinde aksiyona dalış yaparken düşmanlara ve öbür dinozorlara karşı yaklaşımımızı kendimiz seçebiliyoruz. Bunun ardından ise kapalılık odaklı bir yapıyla bir arada de karşılaşabiliyoruz ve böylelikle düşmanlara karşı istediğimiz biçimde yaklaşım gösterebiliyoruz. Bu kapsamda düşmanların gerisinden gizlice ilerleyebiliyor, bunun dışında direkt aksiyona dalabiliyor yahut dilediğimiz üzere kendi stratejimizi ve taktiğimizi oyuna dahil edebiliyoruz. Bu da oyunda yer aldığımız sürece yapabileceklerimizin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde ediyor ve bu tecrübeyle bir arada de cümbüşün tabanına vurabiliyorlar. Bu şekil oyunlarda her bir oyuncu farklı yaklaşım benimsediğinden ötürü kendine has yaklaşımını oyuna dahil edebiliyor ve böylelikle kendi odağını farklı bir yere yanlışsız çevirebiliyor.
 
 
Jurassic Park temasıyla birlikte yer alabileceğimiz imal içerisinde hem birinci şahıs kamera bakış açısı hem kapalılık odaklı bir yapı hem de aksiyon odaklı bir karışım bizlere sunmak isteyen bir üretim. Bunun dışında art planda yer alan kıssayı hem karakterler ortası diyaloglarla birlikte hem de orta sahnelerle bir arada bizlere sunuluyor. Elbette art planda yer alan öykü hayli değer arz ediyor. Zira bu stil oyunlarda tek oyunculu ve öykü odaklı bir yapı olduğundan ötürü kıssa elbette ilgi alımlı olması gerekiyor. Bunun dışında oyun içerisinde farklı kısımlar bulunuyor. Bu kısımlarda kendi ataklarımızı yapmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte burada 65 milyon yıl evvel yaşamış olan yeni çeşitleri keşfetmeye çalışıyoruz. Oyunda başka taraftan keşif ögeleri bulunuyor. Bu keşif ögeleri ile bir arada hem etrafı keşfediyor hem de yeni tiplerle birlikte karşı karşıya kalıyoruz. Tıpkı vakitte burada yeni bir cinsleri ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz ve farklı cinsleri bir ortaya getirebiliyoruz.
 
Farklı cinslerin bir ortaya geldiği bu macera içerisinde merak, gizem ve tehlikelerle dolu bir yapı bizleri bekler. Oyunda yemyeşil bir dünya içerisinde bulunuyoruz ve bu yemyeşil dünya içerisinde dilediğimiz üzere gezip tozabiliriz. Elbette burada ilgi cazibeli görüntülerin olduğunu görebiliyor ve birebir vakitte burada dilediğimiz formda ekran imajları alabiliyoruz. Bu biçim oyunlarda elbette etrafın ve atmosferin hayli ilgi alımlı olması epeyce kıymet arz ediyor. Zira hem kıssa boyunca hem de farklı bölgelere yanlışsız ilerlediğimiz kısımlar boyunca dikkat cazibeli ortamların ve atmosferlerin bizlere sunulması önemli. Böylelikle hem gittiğimiz bölgelerin farklı olduğunu hissedebiliyor hem de ağzımıza açık bir halde buraları deneyimleyebilir ve keşfedebiliyoruz. Durum bu türlü olunca hem ilerleyişimiz daha da dallanıp budaklanıyor hem de daha fazla ilerlemek istiyoruz. Zira bu biçim oyunlar sahiden de oyuncuların dikkatini çekiyor. Bununla bir arada kimi kısımlarda ise daha fazla bölge görmek istiyor ve böylelikle kıssanın gidişatının bizim elimizde olduğunu görebiliyor ve tıpkı vakitte daha fazla ilerleme duygusu ile bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Ayrıyeten oyunda daha fazla vakit geçirerek merak hissimiz ön planda olduğundan ötürü biz de oyuna bitirmek için uğraşıyor ve uzunca vakitler bu oyun içerisinde geçirebiliyoruz.
Etkileşimde olduğumuz bir dünya içerisinde yer aldığımız yapının içerisinde yaban hayatı ile bir arada karşılaşıyor ve burada dinozorlar ve başka şaşırtan tehditlerle birlikte yerimizi alabiliyoruz. Gerçek bir dünyaya adım atabildiğimiz üretim içerisinde tehlikelerle dolu ortamlarda farklı düşman tehditleriyle birlikte karşılaşabilir ve onları ortadan kaldırmak için elimizdeki silahlara davranabiliyoruz. Oyun içerisinde yüksek park kapılarından ziyaretçi merkezine kadar farklı kısımlardan öteki bölgelere kadar ilgi alımlı kısımlar bulunuyor. Ve Jurassic Park daha evvel hiç olmadığı kadar burada canlı görünüyor. Tarih öncesi yırtıcılardan kaçabileceğimiz ve onları bir ortaya getirip ortadan kaldırabileceğimiz üretim içerisinde oyuncular sinemanın ikonik dinozorlarını kendi atılımlarıyla ve zekaları ile birlikte ortadan kaldırmak durumunda kalıyor ve gelmiş geçmiş en ölümcül yaratıklardan kimileri da burada karşımıza çıkabiliyor. Gerçekten oyun içerisinde bu derin zorluklarla bir arada hem etkileşime geçebiliyor hem de onlardan kurtulmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
 
Oyunda yer alan dinozorların hepsi berbat olarak karşımıza çıkmıyor. Birebir vakitte onlarla anlaşabileceğimiz ve etkileşime geçebileceğimiz bir mekanik de bizlere sunuluyor. Bu sayede oyun içerisinde farklı yaklaşımlar benimseyebiliyor ve hangi dinozora hangi formda yaklaşacağımıza biz karar veriyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca birtakım yaratıklar elbette daha uzun müddet dayanacak halde tasarlanmış durumda. Münasebetiyle ilerlediğimiz kısımlarda elbette ağır ve unutulmaz anlarla birlikte karşılaşabiliyor ve dikkat cazip bir yapının olduğunu söyleyebiliyoruz. Oyunda zımnî odaklı bir yapı ile bir arada de karşılaşabilir ve dinozorların dikkatini farklı istikamete yanlışsız çekerek onlardan uzaklaşabiliyoruz. Tıpkı vakitte dikkat dağıtma ve saklılık yoluyla birlikte de oyundaki yerimizi alabiliyoruz ve böylelikle öteki taraflara yanlışsız ilerleyebiliyoruz ve öbür kısımlara geçiş yapabiliyoruz yahut da oradan aksiyona dalış yaparak onlarla bir arada direkt gayrete girişebiliyoruz.
Ada içerisinde hayatta kalacağımız ve farkı keşfedebileceğimiz üretimde tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalıyoruz ve burada dilediğimiz üzere ilerleyebiliyoruz. Nublar adası içerisinde gezindiğimiz takdirde çeşitli gizemleri çıkarmaya çalışıyor ve birçok tehdide karşı akla yatkın tahliller bulmaya çalışıyoruz. Elimizdeki tüm kaynakları kullanabileceğimiz ve etrafı keşfedebileceğimiz üretim şu anda geliştirme evresinde bulunuyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla