Konsol Haberleri

Taxi Life: A City Driving Simulator Gerçekçi Sürüş Tecrübesi Sunmaya Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Simteract tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanacak olan simülasyon, sürüş ve araç oyunu Taxi Life: A City Driving Simulator, 7 Mart tarihinde çıkmaya hazırlanıyor.
 
Araç sürme simülasyonu olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen bu üretimde, geliştirici grubun belirttiğine nazaran gerçekçi bir sürüş tecrübesi bizleri bekliyor. Barcelona kentinin dört bir yanını keşfedebileceğimiz ve şirketimizi büyütebileceğimiz bu üretimde, direksiyonumuzun başına geçerek çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız. Kendi şirketimizi kurabileceğimiz ve ulaşım zorluklarının üstesinden gelebileceğimiz oyunda, direksiyonumuzun başında farklı biçimlerde yer alabileceğiz.
 
– Steam sayfası
 
Oyunda dilerseniz klavye ve fare takviyesiyle, dilerseniz de denetimci takviyesiyle birlikte büsbütün tam takviyeli bir halde oynayabiliyor ve en güzel sürüş tecrübesini elde etmek için oyuna ilerlemeye başlıyorsunuz. Bu usul simülasyon oyunları elbette her bir oyuncuya hitap eden yapısıyla bir arada karşımıza çıkıyor ve bu oyun özelliğinde de gerçekçi bir yapıyla birlikte müsabakayı bekliyoruz.
 
Barcelona Sokaklarında Gerçekçi Bir Sürüş Deneyimi
 
 
 
Barcelona sokaklarını arşın arşın gezmeye başladığımız ve dilediğimiz formda bahşiş kazanmayı beklediğimiz bu üretimde, trafik kurallarına uyup uymamak büsbütün bize kalmış durumda.
 

Trafik kurallarına uyarak en âlâ sürüş tecrübesini elde etmeye çalıştığımız bu üretimde elbette ağır trafik saatleri ile bir arada de karşılaşabiliyor ve bu trafik yoğunluğu içerisinde de elimizden geleni yaparak buradaki sürüş tecrübesini daha da keyifli hale getirebiliyoruz.

Oyunda gerçekçilik manasında sahiden hoş bir tecrübe bizlere sunulmak isteniyor. Gerçek hayatta bulunan sürüş dinamikleri, araçlarının farklı formlarda yer alması ve yapay zeka burada büyük değer arz ediyor. Bu oyunu özelinde de değişen hava şartları, ağır trafik saatleri, hizmetten şad kalmayı bekleyen müşteriler ve daha fazlası yer alıyor.
 
Bu yapı ile yer aldığımız mühlet boyunca farklı farklı biçimlerde etkileşime geçebiliyor, aracımızı sürmeye başlıyor ve birtakım zorlukların üstesinden gelmek için elbette usta olma yoluna gidebiliyoruz.
 
Elbette bu şekil oyunlar daha çok direksiyon seti ile bir arada daha hoş bir formda oynanabiliyor ve bu formda daha üst seviye bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Direksiyon donanımını da destekleyen bu üretimde, direksiyon seti ile bir arada oyunu oynamanız elbette daha eğlenceli bir yapının kilidini açabiliyor. Münasebetiyle biz de bu direksiyon setini sizlere öneriyoruz.
 
Şehirde Seyahat ve Çeşit Rehberliği
 

Araç simülasyon ayrıntıları ile bir arada yer aldığımız bu üretimde, kentin işlek sokaklarında ilerlemeye başlıyor ve istediğimiz biçimde kusursuz bir sürüş tecrübesini ortaya koyuyoruz.

Oyunda yolcular taşıyabiliyor ve yolcuları taşıdıktan sonra elbette farklı biçimlerde yararların sahibi olabiliyoruz. Güzel bir hizmet sunabileceğimiz ve bu hizmeti daha da geliştirebileceğimiz bu üretimde, trafik kurallarına uyabiliyor, aracımızı hakikat biçimde park edebiliyor ve ağır trafik saatleri ile birlikte başa çıkmaya çalışıyoruz. Tıpkı vakitte turistlerle bir arada de oyundaki yerimizi alabiliriz.
 
 
 
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu turistlere yol gösterebiliyor, rehberlik yapabilir ve onları gideceği yerlere yanlışsız götürmeye çalışıyoruz. Kent içinde dilediğimiz halde farklı bölgelere hakikat turlayabiliyor, her bölge içerisinde farklı hallerde trafik yoğunluğu ile bir arada karşılaşabiliyor ve âlâ puan almak için ve birebir vakitte bahşişleri kazanmak için elbette bu ortada en uygun sürüş tecrübesini sunmamız gerekiyor.
 
Elbette bu süreç tecrübesini geliştirmek için de burada usta olmaya çalışabiliyor ve birtakım ufak ayrıntılarla birlikte oyunda üst düzeye hakikat gelmeye hazırlanıyoruz. Trafik kurallarına uyarak elbette burada yüksek skorlar elde etmeye başlıyor ve tıpkı vakitte kendimizi daha da geliştirmek için en âlâ adımı atmayı bekliyoruz. 
 
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca sabırsız turistleri görebiliyor ve onların sabırlarını daha da fazla taşmadan direkt gidecekleri yere götürmeye çalışıyoruz. Oyunda değişen hava şartları ile birlikte kendimizi kimi durumlarda şiddetli hallerde bulabilir ve yağışın olduğu yerde tekerleklerimizin kaydığını ve araçların güç duruma girdiğini deneyimleyebiliyoruz. Değişen hava şartları ile bir arada elbette burada çok daha farklı bir tecrübeyle karşılaşabiliyoruz ve tıpkı vakitte oyun içerisinde bulunduğumuz sürece bu hava şartlarına adapte olmak epey değer arz ediyor. Örneğin yağmurun yağdığı ve bir anda etrafımızın ıslandığı bir yerde süratli gitmek ve virajları süratli bir halde keskin almak elbette bizi ve aracı kaymasına sebep olabilir. Öteki taraftan günlük güneşlik bir havanın olduğunu da burada görebiliyor ve burada rahatlıkla ilerleyebilir ve birebir vakitte gidecekleri yere yanlışsız turistleri ve insanları götürmeye çalışıyoruz.
 
Kazalardan ve trafiğe yakalanmamak için burada tıpkı vakitte kendi rotamızı kendimiz oluşturabilir ve navigasyon sisteminden de yararlanabiliriz. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca bu navigasyon sistemini dilediğimiz halde kullanabilir ve kendi rotamızı oluşturduktan sonra da o rotadan doğruca ilerleyebiliriz. Bu rotaya hayli fazla bağlı kalmamız gerekiyor zira bu türlü olunca hem en uygun skoru elde edebilir hem de müşterilerden gelen geri bildirimlerin daha da yüksek ve olumlu olduğunu görebiliyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde hem kendi aracımızın hem de şirket aracımızın başına geçebiliyor ve burada şirketimizi büyütmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Barcelona kentini keşfedebileceğimiz, yüksek ölçülerde bağışlar alabileceğimiz ve daha fazlasını gerçekleştirebileceğimiz üretimde 460 kilometre uzunluğundaki bir bölgede yer alabilir ve bu bölgeyi dilediğiniz biçimde keşfedebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu bölgede bulunan turistleri aracımızla birlikte öbür bir yere taşıyabiliyor ve burada büyük bir ortamın olduğundan bahsedebiliriz.
 
Şehir içerisinde dolaşabiliyor, ilgi cazip alanlara yanlışsız geçiş yapabilir, birtakım tarihi alanların burada olduğunu deneyimleyebilir ve farklı yapılarla bir arada de deneyim puanları kazanabiliyoruz. Oyunda tıpkı vakitte deneyim puanlarının olduğundan da bahsedebilir ve ilgi cazibeli noktalara burada uğrayabiliyoruz. Kentte dolaşırken uzun aralı çeşitli seyahatler yapabiliyor ve farklı işleri kabul ederek de burada daha fazla para kazanabiliyoruz. Yeni hünerler kazanmak için deneyim puanlarını kullanabileceğimiz ve birebir vakitte bu maharetleri misyonlarda kullanabileceğimiz üretimde hakikaten ilgi cazip ayrıntıların olduğundan bahsedebiliriz.
Diğer taraftan oyun içerisinde müşterilerimizi aracımıza alabiliyor, burada farklı biçimlerde animasyonlar ve grafikler meydana geliyor ve bu müşterileri alıp istedikleri yerlere götürmeye hazırlanıyoruz. Oyunda bu stil farklı farklı misyonlar bulunuyor ve bu misyonlarla birlikte de daha fazla paranın sahibi olabiliyoruz. Trafik kurallarına uyabileceğimiz ve bu trafik kuralları ile bir arada ilerleyebileceğimiz üretimde elbette kendimizi usta bir sürücü olarak buradan nitelendirebiliyor ve araçlara ve öbür ögelere rastgele bir formda çarpmadan burada ilerlemek durumunda kalıyoruz.
 
 
 
Elbette bu ilerlemeyi nasıl sağlayabiliriz, buna oyun içerisinde büsbütün sizin stratejiniz ve planlamanız devreye girer. Elbette bu stratejiden kastımız burada hangi hamleyi yapabileceğiniz, hangi köşeleri nasıl dönebileceğiniz ve güç trafik durumlarından nasıl kurtulmanız gerektiğini büsbütün siz karar verebiliyorsunuz. Burada öbür taraftan her bir seferinde farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve bu tecrübeyle bir arada kendinizi özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyorsunuz. Elbette burada farklı hallerde çıkarlar elde edebilir ve bu misyonları de elbette yaparak ilerlemenize ilerleyiş ekleyebiliyorsunuz.
Tecrübe kazanabileceğimiz ve deneyimimizi daha fazla alana yaymaya çalışacağımızı üretimde birebir vakitte rastgele olayların burada olduğunu da görebiliyoruz. Örneğin yolda ilerlerken ve müşteriyi elbette gideceği yere hakikat ulaştırmaya çalışırken burada kazaların, yol çalışmalarının, geçit merasimlerinin ve daha fazlasının olduğunu deneyimleyebiliyoruz. Elbette buna nazaran kendi rotamızı oluşturabilir ve trafiğin ağır olduğu yerlere geçiş yapmıyoruz ve kendi rotamızı burada daha fazla değişkenlik göstererek rahatlıkla ilerlemeye çalışıyoruz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca bu şekil rastgele olayların olduğunu görebiliyor ve bu rastgele olayların da tecrübesi epeyce değiştirdiğini görebiliyoruz. Gerçekten üstte da bahsettiğimiz üzere müşterileri aracımıza alabiliyor ve gitmek istedikleri yere gerçek götürmeye çalışıyoruz.
İşte bu üslup etmenler ön plana çıkıyor. Bunlar da oyunda yer aldığımız müddet boyunca karşımıza çıkacak olan çeşitli pürüzlerin birkaçı. Öbür mahzurlardan kimileri ise üstte bahsettiğimiz üzere hava durumu. Hava durumu ile birlikte, örneğin yağıştan ötürü yolların ıslak olduğunu görebilir ve bu yağıştan ötürü yollarının ıslak olduğu vakitte kazadan kaçınmak için araları muhafazamız gerekiyor.
 
Yol ıslakken muhakkak bir sürate ulaştığımız vakit ve birebir vakitte kırmızı ışıkta durmaya başladığımız vakit frenleme yaptığımızda bir ölçü kayma müddeti bulunuyor. Durum bu türlü olunca, yerlerin ıslak olduğu zamanki süreç ile güneşli olduğu zamanki süreç için epeyce farklı olduğunu deneyimleyebiliyoruz. Hal bu türlü olunca buradaki hava durumuna hayli dikkat etmeniz gerekiyor ve kendinizi farklı hava durumu şartlarına nazaran ayarlamanız lazım.
 
 
 
Oyun içerisinde hiçbir trafik kuralını ihmal etmemek elbette epeyce değer arz ediyor. Zira trafik kurallarına uymamak bir taraftan cezalara yol açarken, öbür taraftan bu cezaların vakitle daha da ağırlaştığını deneyimleyebiliyoruz. Üstte bahsettiğimiz üzere değişen hava şartlarına ahenk sağlayabiliyor, müşterilerimizi aracımıza alıp gidecekleri yere yanlışsız götürmeye başlıyoruz. Rotamızı dilediğimiz halde değiştirebilir ve en düzgün rotayı oluşturmak için navigasyon sisteminden faydalanabiliriz.
 
Gelirimizi en üst seviyeye çıkarmak için birtakım kararlar vermek durumunda kalıyor ve bu kararlar oyunun seçim yaptığımız kısımlarında karşımıza çıkıyor. Bu seçimlerle bir arada kendi şirketimizi büyütebiliyor ve bu büyüme sürecinde yapacağımız ataklar epeyce değer arz ediyor. Bunun dışında farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, her bölgede farklı turistleri aracımıza alıp daha fazla kar elde etmeye çalışıyoruz. Yaptığımız işlerle birlikte kazandığımız karla daha farklı otomobiller satın alabiliriz. Elbette her bir otomobilin farklı özellikleri ve sürüş dinamikleri bulunuyor. Kendinizi geliştirmek için bu otomobilleri satın almak durumundasınız.
Şirketiniz içerisinde iş yükünü yalnızca siz üstlenmiyorsunuz, birebir vakitte kendi sürücülerinizi de işe alabiliyorsunuz. Yaptığınız karla bir arada kendinize ilişkin sürücüleri ve araçları seçebiliyor, bölgeleri ve vakit aralıklarını belirleyerek onları vardiyalı bir sisteme dahil edebiliyorsunuz. Bu halde karınızı en üst seviyeye çıkarmak için hakikat profilleri görüntülediğiniz bireyleri sürücü olarak işe alabiliyor ve bu şahıslardan de elbette en yeterli sürüş tecrübesini sunmasını bekleyebiliyorsunuz.
 
 
Bunun dışında oyun içerisinde farklı oyun modları bulunuyor. Elbette tüm trafik kurallarına uymanız gereken ve müşterileri bırakmanız gereken ana moddan, kendinize meydan okuyabileceğiniz çeşitli modlar da mevcut. Olabildiğince süratli sürebileceğiniz ve rastgele bir sürat sonu cezasının olmayacağı bir modda sahiden eğlenebiliyorsunuz. Tıpkı vakitte hiçbir trafik kuralını ihmal etmeyeceğiniz bir mod da buradaki yerini alıyor. Bu modlar ortasında dilediğiniz formda geçiş yapabiliyor ve bu formda oyunda daha farklı bir tecrübe elde edebiliyorsunuz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla