Konsol Haberleri

Synapse Geliştiricisi nDreams, Aonic Tarafından Satın Alındı:110 Milyon Dolar

Valorant VP Oyuneks

 
Aonic, Synapse ve Ghostbusters Rise of the Ghost Lord oyunlarının geliştiricisi nDreams’i 110 milyon dolara yakın bir fiyat karşılığında satın aldığını duyurdu. Bu yapımlar The Game Awards’a aday gösterildi.
 
Aonic büyümeye devam ediyor
 
 
 
Merkezi İsveç’in Stockholm kentinde bulunan Aonic, OtherSide Entertainment, Tiny Roar, BKOM Studios ve daha fazlasını içeren global bir oyun şirketleri kümesi olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin azınlık payını almak için Mart 2022’de nDreams’e 35 milyon dolar yatırım yapmıştı.
 
İlk 35 milyon dolarlık yatırım nDreams için inanılmaz derecede verimli bir periyodun başlangıcı oldu ve bu süreçte grup iki kattan fazla büyüyerek 250 çalışana ulaştı. The Game Awards’a aday gösterilen Synapse ve Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord üzere şirket içinde geliştirilen oyunlar piyasaya sürülürken, üçüncü taraf yayıncılığa yapılan yatırımların başında ise PowerWash Simulator VR yer aldı.
 
Bu projelerdeki muvaffakiyetler Little Cities’in kalıcı muvaffakiyetini destekledi. nDreams, Aralık 2022’de sanal gerçeklik / artırılmış gerçeklik uzmanları Near Light’ın iştirakiyle kendi birinci satın alımını da gerçekleştirdi.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

The Outlast Trials Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

  Geliştirici Red Barrels, co-op hayatta kalma dehşet oyunu The Outlast Trials’ın 5 Mart…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL'lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

  Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

  Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation…
Daha Fazla