Konsol Haberleri

Steam Sonbahar İndirimi: 3 Dolar Altı Oyun Teklifleri

Valorant VP Oyuneks

 
Steam sonbahar indirimleri bugün prestijiyle sona ermeyi hazırlanıyor. Türkiye saati ile 21.00’da sona erecek olan bu indirim aktifliği ile birlikte elbette birçok oyuna düşük fiyatla erişim bahtımız kalkıyor. Lakin bu noktada elbette oyunlar epeyce yüksek fiyatlı bir biçimde karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere Steam platformu 20 Kasım tarihi ile bir arada Türk Lirası takviyesini platformundan kaldırdı ve yerine dolar bazlı bir sistemi getirdi. Türkiye’nin de dahil olduğu bu küme içerisinde elbette dolar bazında bir formda oyunları satın alabiliyor lakin Amerika fiyatıyla birlikte bu dolar fiyatları elbette daha düşük değerleme ile bir arada karşımıza çıkıyor.
 

Ancak geldiğimiz noktada elbette Amerika fiyatlarının direkt yansıtılmış olduğunu da burada görebiliyoruz ve bunun büsbütün geliştiricilere ve yayıncılara ilişkin olduğunu aktarabiliyoruz. Hasebiyle fiyatlandırma konusunda Steam bir teklif sunuyor lakin bu teklife uyup uymamak büsbütün yayıncılara kalmış durumda. Hal bu türlü olunca elbette yüksek fiyatlandırmalarla birlikte karşılaşabiliyor ve gün geçtikçe artan dolar kuru sebebiyle de oyunlara erişmemiz daha da zorlaşıyor diyebiliriz.

 
Şu an içerisinde bulunduğumuz durum pek iç açıcı olmasa da sonbahar indirimi ile bir arada kaçırılmayacak birtakım fırsatlar bulunuyor. Daha evvelki listemizde 5 dolar altı oyun tekliflerini sizler için derledik. Artık ise 3 dolar altındaki oyunları sizlere sunuyoruz. Burada elbette endişe oyunlarından aksiyon oyunlarına kadar farklı farklı tıptaki oyunlar yer alıyor. Bu listede olmayan elbette birçok oyun piyasadaki yerini koruyor. Bunları da yorumlar kısmında belirtebilir ve arkadaşlarla ve bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Şimdi geçelim Steam sonbahar indirimleri kapsamında 3 dolar ve altı oyunlar listesine:
 
– Devour (2.39 Dolar)
 
 
 
1 yahut 4 kişi ile birlikte oynayabileceğiniz, arkadaşlarla birlikte korkabileceğiniz ve hayatta kalma tecrübesi yaşayabileceğiniz bu üretim, sahiden de ilgi cazip ayrıntılarla ve hayli tanınan bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde bir şeytan tarafından ele alınan ve ele geçirilen tarikat başkanının konutundan kaçmaya çalışıyor ve buradan elbette istediğimiz halde koşup hayata tutunmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde hem tek oyunculu mod hem de çevrimiçi işbirliği modu yer alıyor. Bu mod içerisinde istediğiniz biçimde ilerleyebiliyorsunuz. Tek oyunculu bir formda oynamak isterseniz ona nazaran bir yapı karşınıza çıkıyor. Lakin bu usul oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak ve arkadaşlarla birlikte koordineli bir formda yer almak, daha eğlenceli bir yapının kilidini açıyor diyebiliriz.
 
4 bireye kadar takviye sunan bu imal içerisinde tarikatçıları durdurmak için grubunuzla birlikte birlikte çalışmanız gerekiyor. Eşli oyun içerisinde 4 bireye kadar tarikat üyesinin denetimini elinize alabiliyor ve bir ekip düşman olurken başkası ise Hayatta Kalanları ortadan kaldırmaya çalışıyor. Oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca siz de göreceksiniz ki her bir oyun farklılık gösteriyor ve burada her biri olunca farklı bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Berbatlığı durdurmak için elinizden geleni yapabileceğiniz bu üretimde her bir oyun düzeyi yani kısmı bir saate kadar sürebiliyor. Münasebetiyle uzun solukta bir hayatta kalma tecrübesi bizlere aktarılıyor diyebiliriz. Tıpkı vakitte oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca farklı farklı kararlar verebiliyor ve arkadaşlarınızla birlikte koordineli ve işbirliği içerisinde ilerlemeniz gerekiyor. Zira burada yapacağınız her bir atak epey ehemmiyet arz ediyor ve yaptığınız ataklarla birlikte de bulmacaları çözebiliyorsunuz ve bunun ardından ise hayatta kalmanın temelini atabiliyorsunuz.
 
Oyunda farklı farklı harita kısımları yer alıyor. Bu haritalar içerisinde elbette yapabileceğiniz atılımlar epey farklılık gösteriyor. Haritalar içerisinde ilgi cazip görüntüler, kısımlar, bölgeler, bulmacalar ve daha fazlası yer alır. Bunlarla birlikte de yer aldığınız oyunda elbette her biri harita içerisinde ezberlemeniz ve aklınızda tutmanız gereken ayrıntılar yer alıyor. Haritaya ne kadar çok hakim olursanız ve ne kadar çok aklınızda tutarsanız elbette bu ayrıntılarla birlikte de hayatta kalma talihiniz hayli fazla olabiliyor. Bunun dışında elbette harita yani bölge içerisinde toplanacak öğeler yer alıyor. Bu öğeleri toplayarak envanterinize atabilir ve tıpkı vakitte güç durumlarda bu envanterinizdeki ögeleri kullanabiliyorsunuz. İblisleri ortadan kaldırabileceğiniz ve çeşitli ritüelleri de yapabileceğiniz imal içerisinde bu ritüelleri gerçekleştirmek için elbette etraftan çeşitli öğeler bulmanız gerekiyor. Bu öğeleri bulmak için de etrafı keşfetmek epey kıymet arz ediyor. Etrafı ne kadar çok keşfederseniz ve ne kadar çok bakarsanız bu öğeleri elbette kısa müddette bulabilirsiniz. Münasebetiyle burada hem siz hem de grup arkadaşlarınız etrafı keşfetmekte epeyce süratli davranması lazım.
 
 
 
Oyunda yer aldığını müddet boyunca Elbette hissedebileceğiniz bir zorluk düzeyi bulunuyor bu zorluk düzeyinin gittikçe artış gösterdiğini deneyimleyebiliyor ve birinci etapta kolay bir formda karşımıza çıkan üretim koyunun ortalarında gittikçe  zorluğunu arttırıyor ve bu da yapmanız gereken atakların epey değerli olduğunu bizlere gösteriyor Bunun dışında tekrar oynanabilirlik oranı epeyce yüksek olan bu imal oyuncağı tarafından seviliyor ve Steam Platformu üzerinde yer alan kullanıcı incelemelerine bakacak olursak da çok olumlu bir etikete sahip olduğuna nazaran biliyoruz kilitli kapıların olduğu ritüel eşyalarının toplanmasının gerektiği ve hayatta kalma ögelerinin yer aldığı üretim içerisinde kilitli kapıları açmak için etrafta çeşitli anahtarlar ve kilidi açacak ögeler bulmamız gerekiyor oyun içerisinde endişe odaklı bir yapı olduğundan ötürü Elbette bulmaca  içerikleri çokça karşımıza çıkıyor ve bulmacaları çözmek için kendimize vakit ayırmamız ve bunun yanı sıra ise tarikatçı ögelerden da kurtulmamız gerekiyor.
 
Farklı farklı zorlukların yer aldığı imal şu anda Sitemim sonbahar indirimleri kapsamında epey ucuz bir biçimde karşımıza çıkıyor ve bu oyunu denemek hakikaten de sizlere eğlenceli biri içeriğin kilidini açabiliyor zorluk derecesini Dilediğiniz üzere değiştirebildiğiniz kabus modu ile birlikte de Üst seviye bir zorlukla  karşılaştığınız üretimde çok oyunculu özelliklerin olduğunu görebiliyor ve oyun içi sesli sohbeti de bu kapsamda kullanabiliyorsunuz sesli sohbetle birlikte grubunuzu yanınıza alabiliyor Arkadaşlarınıza kadronuza davet etmekle birlikte sohbet edebiliyor ve yapacağınızı atakları burada söyleyebiliyorsunuz arkadaşlarınızın yanınıza getirip burada koordineli bir biçimde ilerlemek Elbette oyunun temelini oluşturuyor bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız uzunluğuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz.
 
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/1274570/DEVOUR/ 
 
– Frostpunk (2.99 Dolar)
 
 
 
Oldukça tanınan bir imal olarak karşımıza çıkan bu hayatta kalma oyunu, toplumsal bir yapıya bünyesinde barındırıyor ve içerisinde bulunduğumuz dünya içerisinde ayakta kalan son kentin yöneticisi olarak bulunuyoruz. Oyun içerisinde kent sakinlerini ve altyapıyı dilediğimiz üzere düzenleyebiliyor, burada kent sakinlerini hayatta tutmaya çalışırken yaptığımız düzenlemelerle birlikte de kente taraf vermeye hazırlanıyoruz. Halkın hayatta kalması için elbette soğuklarla gayret etmeye çalışıyoruz. Burada fırına daima olarak odun atarak etrafa biraz daha ısıtmak lazım.
 
Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca elbette yaptığımız her atak epey ehemmiyet arz ediyor. Zira burada yapacağımız her bir atılım ile birlikte hem kentin altyapısını düzenlemeye çalışıyor hem de burada bir çalışma sistemini ortaya koymaya hazırlanıyoruz. Burada bulunan mahallî halka dilediğimiz üzere vardiyalar halinde çalıştırabiliyor, ne kadar çok çalışırsak o kadar çok kaynağı kentimize getirebiliriz. Lakin bu vardiyaları âlâ bir formda düzenlememiz gerekiyor. Zira burada hayli fazla çalışma sistemini getirirsek elbette bu kısımda halkımız hastalanabiliyor ve farklı hastalıkların burada yayılmasını sağlayabiliyoruz. Münasebetiyle burada hoş ve tesirli bir sistemin kurulmasını sağlamamız gerekiyor.
 
Toplumsal bir hayatta kalma uğraşı ile bir arada karşılaştığımız imalinde ısının oyunun temelinde olduğunu söyleyebiliriz. Ve her verdiğimiz kararın bedeli toplam olarak burada ödeniyor diyebiliriz. Büsbütün donmuş olan bir dünya içerisinde bulunduğumuz üretiminde yer yer epey daha da soğuk bir yapı bizlere aktarılıyor ve bu soğuk ortamlarda ve hatta şu an içerisinde bulunduğumuz kış aylarında ise hakikaten ısınmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca bir teknoloji ağacı buluyoruz. Bu teknoloji ağacı ile birlikte de yeni teknolojilerin ve güçlerin kilidini açabilir ve bununla birlikte de kentimizi daha da üst düzeylere çıkartabiliyoruz. Tıpkı vakitte buhar gücü teknolojisini de bu oyunun içerisinde görebiliyoruz ve çeşitli araç gereçleri de burada garanti altına alabiliyoruz. Birebir vakitte etrafı keşfetmek ve etraftaki kaynakları kentimize getirmek epeyce ehemmiyet arz ediyor. Bununla bir arada de hem yeni kaynaklara sahip olabilir hem de yeni yapılarla bir arada de daha fazla ısının kaynağını elde edebiliyoruz.
 
 
 
Oyunda öteki taraftan düzgünleştirme ve kaynak idaresi sistemleri bulunuyor. Bu mekaniklerle bir arada de elbette üst seviye bir yapıyı bünyesinde barındıran içeriklerle karşılaşabilir ve gelişmekte olan bir toplumu burada daha da geliştirebiliyoruz. Ömrün istikametlerini belirleyebileceğimiz ve insanları burada memnun ve sıcak bir yuva sunacağımızı üretimde, halkımızın sıhhatini, moralini ve temel muhtaçlıklarını büsbütün karşılamamız ve bunları yüksek tutmamız gerekiyor. Oyunda tıpkı vakitte bu durum epeyce değer arz ediyor. Zira oyunun temelinde bu durum yatıyor diyebiliriz. Yani velhasıl oyun içerisinde halkımıza ve kentimizin temel muhtaçlıklarını karşılamak hayli önemli.
 
Toplumun şekillendirebileceğimiz ve her kararla bir arada daha fazla içeriği açığa çıkarabileceğimiz üretimde farklı farklı kümeleri da burada görebiliyor ve tıpkı vakitte kentimizi geliştirirken yüksek oranda sıcağı halkımıza sağlayabiliyoruz. Aldığımız en ufak kararların bile çeşitli sonuçlar doğuracağı bu üretimde halkımızın bize inandığını görebilir ve burada üst seviye bir yönetici olarak yer aldığımızı söyleyebiliriz. Oyunda evet bir önder olarak yer alıyor lakin bu başkanın sonu olduğunu söyleyebiliriz ve yaptığımız ataklar elbette makûs bir halde halkı etkilerse biz de koltuğumuzdan ne yazık ki inmek durumunda kalıyoruz. Zira sadakatleri boyunca bizlere bağlı olan bu halk elbette yaptığımız atılımları de burada eleştiriyor ve ona nazaran kendi halini ortaya koyuyor. Hasebiyle aldığımız kararlarla birlikte geriye dönüşün olmadığını ve halkı nasıl yönetim edeceğimizi büsbütün biz belirleyebiliyoruz ve bununla birlikte de kendi stratejimizi ve planımızı oyuna dahil edebiliyoruz.
 
Bu üslup oyunlarda siz de biliyorsunuz ki her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Hasebiyle burada oyun içerisindeki halka ve sisteme nasıl yaklaşacağınızı büsbütün siz belirleyebiliyorsunuz ve yaptığınız atılımlarda burada değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca öncelikli olarak keşfetmeye odaklanabilir yahut öbür taraftan direkt halkın sıhhati ile birlikte ilgilenebilirsiniz. Bu büsbütün sizin bakış açınıza ve yaptığınız ataklara nazaran değişkenlik gösterebilir ve buna nazaran de ilerleme sağlayabiliyorsunuz. Hasebiyle oyunda seçeneklerinizi değerlendirebileceğiniz ve liderlik sorumluluklarını üstlenebileceğiniz bir yapı bulunuyor. Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız sahiden de bu oyunu bir göz atabilir ve kesinlikle bir baht vermeniz gerekir diyebiliriz.
 
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/323190/Frostpunk/ 
 
– INSIDE(1.99 dolar)
 
 
 
Playdead Takımı tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir imal olan Inside, Steam platformu üzerinde beğenilen ve oyuncular tarafından oynanan bir imal olarak yer alıyor. Burada terk edilmiş ve yalnız bir çocuk olarak bulunuyoruz ve bununla bir arada de bulmaca odaklı ve platform ögeleri ile bezeli bir yapıya adım atabiliyoruz. Karanlık bir yapı ile bir arada karşımıza çıkan üretim içerisinde denetim ettiğimiz karakterle birlikte farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, karanlık bir projenin merkezinde olduğumuzu görebilir ve art planda yer alan öyküyü burada deneyimleyebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde art planda bir kıssa yer alıyor ve bu öykü elbette hem duygusal hem de karanlık bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Birebir vakitte zahmet çekmiş bir karakteri burada elimize alabilir ve bununla birlikte de ilerlemeye çalışıyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca daima olarak farklı bulmacaların içerisinde kendimizi bulabiliyor ve bu bulmacaları çözerek de ilerleyişimizi sürdürebiliyoruz. Örneğin, oyun içerisinde devasa bir para kasasını aşağıya atmamız gereken bir durum ortaya çıkabiliyor. Bunu aşağıya atarak da kendimize yeni bir yol açabiliyor ve bununla bir arada de ilerleyişimizi daha da sürdürebiliyoruz. Hasebiyle oyunda bu üslup bulmaca içeriklerini ve platform ögelerinin yer aldığını görebilir ve tıpkı vakitte karşıdan karşıya atlamamız gereken çeşitli platform ögelerini da burada görebiliyoruz.
 
 
 

Standart oynanışı ile ve orta zorluğuyla birlikte karşımıza çıkan bu üretim, Steam üzerinde hayli fazla oynanan ve bağımsız bir üretim olarak bizlere sunulan bir içeriği bünyesinde barındırıyor. Oyunda farklı bölgelere hakikat ilerleyerek sağa sola keşfedebilir ve yandan görünümlü yapısı ile birlikte ilerlediğimiz imal içerisinde ilgi cazip görüntülerle ve atmosferlerle de karşılaşabiliyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca elbette uzun soluklu bir yapı bizleri beklemiyor. Kısa müddette bir yapıyla birlikte de bu oyundaki yerimizi alabilir ve bununla birlikte oyuna sona erdirmeye çalışıyoruz. Bu şekil oyunları bildiğiniz üzere klasik ve standart tabanlı bir denetim şemasını bünyesinde barındırıyor ve art planda yer alan öykü ise hayli ayrıntılı bir biçimde bizlere aktarılmıyor. Hasebiyle burada gördüklerimiz ve işittiklerimiz kıssanın aslında temelini oluşturuyor. Yani burada alt yazı ile yahut notlarla birlikte rastgele bir kıssa içeriğine erişemiyor ve burada yalnızca görsel ve işitsel olarak kıssanın özünü anlamaya çalışıyoruz. Esasen yaşadıklarımız da öykünün temelini bizlere aktarıyor diyebiliriz.

 
Oyunda farklı açmamız gereken platform zorlukları bulunuyor. Üstte bahsettiğim üzere bir yerden bir yere atlamak için karakterimizi kullanabilir, birebir halde farklı robot dizaynlarının yer aldığı üretimde bizleri izleyen bir ışığın olduğunu görebilir ve bu ışıktan gizlenerek geçmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Yani oyun içerisinde zımnilik odaklı bir oynanışın olduğunu da aktarabiliyoruz. Saklılık olarak da oynanışın yer yer bizlere sunulduğu imal içerisinde elbette gözlerden uzak olmamız gereken durumlar bir anda karşımıza çıkabiliyor ve burada yakalandığımız an elbette o kısmı tekrardan başına dönebiliyoruz. Bunun dışında oyunda yer aldığımız mühlet boyunca art planda yer alan canlı bir atmosferin olduğunu görebilir ve biz ön planda ilerlerken ve platform ögelerini aşarken art planda farklı projelerin gerçekleştirildiğini ve tıpkı vakitte canlı bir kentin ve modelin bizlere aktarıldığını deneyimleyebiliyoruz. Hasebiyle oyun hakikaten de hoş bir yapıyı bünyesinde barındıran ve bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız da bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz diyebiliriz.
 
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/304430/INSIDE/ 
  
– This War of Mine (2.09 Dolar)
 
 
 
11 bit studios tarafından bizlere sunulan imal içerisinde tekrar hayatta kalma tecrübesini bizlere aktaran bir yapı yer alıyor. Bu yapı içerisinde farklı yollarla birlikte kendi bölgemizi geliştirebilir ve hayatta kalmanın hakikaten de o zorluğunu burada hissedebiliyoruz. Savaş tecrübesini yeni bir boyuta taşıyan ve hayli sevilen ve bağımsız bir üretim olan oyun, 2014 yılında bizlere sunulmuş durumda ve bu vakte kadar da çok sayıda güncelleme ve yenilikle de oyuncuları tatmin etmiş bulunuyor. Steam platformu üzerinde görebileceğiniz üzere oyun çok olumlu etiketine sahip bir formda karşımıza çıkabiliyor ve savaş devrinde yaşanılan o zorluk ve hissiyat bizlere direkt aktarılıyor diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca tabanlı bir yapı bizlere aktarılıyor. İçerisinde bulunduğumuz yapı aslında birden fazla karakteri hayatta tutmayla alakalı olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca birden fazla karakteri hayatta tutmaya çalışıyoruz ve bu karakterleri elbette her birini tek tek yönetebiliyoruz. Oyun içerisinde bu karakterlerin temel muhtaçlıklarını karşılamaya çalışıyoruz. Onları farklı bölgelere yanlışsız keşiflere gönderebiliyor, farklı ögelerle bir arada çantalarına doldurabiliyor, farklı donanımları bunlara verebiliyor ve birebir vakitte etrafa yollayarak da yiyecek ve içecek kaynaklarına kendi bölgemize getirtiyoruz. Oyun içerisinde elbette kendimize ilişkin bir bölgemiz bulunuyor. Bu bölgeyi dilediğimiz üzere keşfedebilir ve birebir vakitte etraftan elde ettiğimiz kaynaklarla birlikte yeni yapıları buraya koyabiliriz.
 
 
 

Savaş atmosferine hayli hoş yansıtan ve buradaki sivillerle birlikte de tıpkı halde tanışabildiğimizi üretimde farklı farklı karakterleri kendi takımımıza dahil edebiliyor ve bu karakterleri hayatta tutmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda örneğin bulunduğumuz bölge içerisinde bir mutfak oluşturabiliyor, buraya mutfak içerisinde yer alan ocağı, suyu ve daha fazlasını getirebiliyor ve burada kendimize ilişkin yaşanılabilir bir bölge kurmaya çalışıyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde sıfırdan başlayarak geniş kapsamlı bir yapıyı bizlere aktarabilir ve hatta burada yatmak ve uyumak için de kendi yatağımızı kendimiz kurabiliyoruz. Elbette bunu yapmak için de karakterleri tek tek keşiflere yollayabiliyor ve keşif yaparken de elbette birçok zorluğu içeriğinde bizlere sunulduğunu söyleyebiliyoruz.

 
Örneğin, bir karakteri farklı bölgelere yanlışsız keşfe yollarken burada silahlı çatışmalarla karşılaşabilir ve birebir vakitte sonlu kaynaklarla bu keşiflere gidebiliriz. Keşiflere çıkmadan evvel karakterleri dilediğimiz üzere donatabilir ve karakterlerin sıhhatini ve birebir vakitte moralini burada görebiliriz. Moralinin yüksek olması ve sıhhatinin yüksek olması elbette keşfe uygun olduğunu gösteriyor. Lakin keşiflerden yaralanma yahut ölme durumlarıyla da karşılaşabiliyoruz. Örneğin, bir keşfe çıktığımız vakit burada yaralanan bir karakterle bir arada geriye dönersek, bu yaraları sarmak için elbette bandajların ve öteki sıhhat çantalarının olması gerekiyor. Hasebiyle burada kaynaklar epeyce kıymetlidir ve oyunda birebir vakitte saklılık ögeleri ile birlikte ilerleyeceğimiz bir yapı bizlere aktarılıyor.
 
Keşiflerde daha çok kapalılık odaklı bir yapı bulunuyor. Zira burada etrafı keşfederken ve yağmalarken elbette buranın sahipleri karşımıza çıkabilir ve onlara yakalanmadan hem altı hem de üst katları araştırmaya ve yağmalayabiliyoruz. Şayet keşfederken mülk sahibi ile karşılaşabilirsek, onların elinde silah varsa bizleri kovalamaya çalışıyor ve silahını ateşleyerek de bizi yaralayabilir ve hatta vefata götürebilir. Şayet ağır yaralayıp mevte götürecek bir durum olursa elbette o karakteri kaybedebilir ve elimizde hiçbir karakter kalmadığında da oyun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Münasebetiyle oyun içerisindeki her bir grup üyesini burada hayatta tutmaya çalışıyor ve bunlarla bir arada de burada dik durmaya başlıyoruz.
 
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/282070/This_War_of_Mine/ 
 
– Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (2.69 Dolar)
 
 
Frogwares Takımı tarafından geliştirilen ve bizlere sunulan oyun içerisinde ünlü dedektif Sherlock Holmes karakterini denetim ediyor ve burada farklı farklı olaylarla karşılaşabiliyoruz. Bir dedektif olarak yer aldığımız oyun boyunca etkileyici yeteneklerimizle bir arada farklı farklı olaylara gerçek yol alabiliyor ve buradaki gizemleri çözmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca polis departmanı ile birlikte çalışıyor ve ilgi alımlı olaylarla, cinayetlerle, kayıp şahıslarla ve hırsızlık olayları ile birlikte buradaki yerimizi alabiliyoruz. Bunları çözmekte elbette ünlü dedektif Sherlock Holmes’e düşüyor.
 
En yeterli dedektif oyunlarından biri olan bu imal Steam üzerinde epeyce sevilen ve hala da oynanmaya devam eden bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Oyunda bir dedektif olarak yer aldığımız mühlet boyunca çok sayıda soruşturma ile karşı karşıya kalıyoruz ve oyunda her bir olay ile bir arada ilgi alımlı olaylarla karşılaşabiliyoruz. Oyun içerisindeki olayları çözmek için karakterimizin özel yeteneklerinden faydalanabiliyor ve duvarın gerisinden görünmeyenleri görebiliyor ve tıpkı vakitte sezgilerimizle bir arada de farklı ipuçlarını elde edebiliyoruz. Burada ipuçlarını elde etmek ve etraftaki olayları irdelemek epeyce kıymet arz ediyor ve tıpkı vakitte etraftan bulduğumuz objeleri araştırmak ve objelerin ne işe yaradığını görmek burada olayların çözülmesine epeyce yardımcı oluyor.
 
Diğer taraftan oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca bir hadise tablomuz bulunuyor. Bu hadise tablosu ile bir arada elde ettiğimiz ipuçları ile birlikte eşleşebilecek bir sonuca varmaya çalışıyor ve yanlış bir seçime yanlışsız da birebir vakitte gidebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde birinci etapta kolay bir hadise tahlilinin bizlere sunulduğunu fakat ilerleyen süreçte daha karmaşık hadiselerle bir arada karşılaştığımız bir yapı bizlere aktarılıyor. Tıpkı vakitte ilerleyen süreçte karşılaştığımız hadiseler içerisinde birden fazla hatalı bulunabiliyor ve yanlış kişiyi suçlarsak elbette bunun cezasını ve sorumluluğunu biz çekebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde yaptığımız seçimler ve ilerleyiş epeyce ehemmiyet arz ediyor ve bunlarla bir arada de oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca kendimize ilişkin strateji ve taktiklerimizi benimseyebiliyor ve suçluları ortaya çıkarmak için elbette şüphelilere sorgulayabiliyoruz ve çeşitli çıkarımlarda bulunabiliyoruz. Onların mukadderatlarını biz belirleyebileceğimiz imal içerisinde kararlarımız prestijimizi ve kişiliğimizi etkiliyor diyebiliriz. Oyunda birebir vakitte öykü odaklı ve çizgisel üslubu bir yapı yer alıyor ve hoş bir etkileyici bir dedektiflik içeriği ile birlikte karşılaşabiliyoruz. Farklı sonuçları ortaya çıkarabileceğimiz ve farklı bölgelere gerçek ilerleyebileceğimizi üretimde binaların içerisine girebiliyor, buraları araştırabiliyor, köyüne sokaklara yanlışsız adım atabiliyor, mahallelere geçiş yapabiliyor, farklı karakterlerle bir arada karşılaşabiliyor, birçok karakterden fikirler alabiliyor, birebir vakitte polis departmanındaki polislerle bir arada bu olayları sorgulayabiliyoruz.
 
Oyunda birebir vakitte farklı cesetleri de yoklayabiliyor ve polis departmanına girdiğimiz halde elde ettiğimiz açığa çıkardığımız kanıtları burada araştırabiliyoruz. Tıpkı vakitte burada meyyit vücutları araştırabilir ve nasıl öldüğünü burada tespit edebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde sahiden de ayrıntılı bir hadise tahlil sisteminin ve mekaniğinin olduğunu söyleyebiliyoruz.
 
Bu oyunu oynamadıysanız ve indirim kapsamında denemek istiyorsanız kesinlikle bu oyunu bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunu deneyimlediğim vakit elbette hem grafikleri ile hem de görüntü ile birlikte ön plana epeyce fazla çıktığını söyleyebilir ve birebir vakitte olay tahlil teknikleri de nitekim hoş bir tecrübeye bizlere aktarıyor diyebilirim. Münasebetiyle oyun içerisinde hakikaten de hoş bir dedektiflik sistemi bulunuyor.
 
Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/241260/Sherlock_Holmes_Crimes_and_Punishments/ 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla