Konsol Haberleri

Steam Kapitalizm ve İktisat Aktifliği: 5 Dolar ve Altı Oyun Teklifleri

Valorant VP Oyuneks

 
PC oyuncularının uğrak noktası Steam platformu üzerinde devir periyot yeni etkinlikler yapılıyor ve şu anda ise yeni bir aktifliğin karşımıza çıktığını söyleyebiliyoruz. Kapitalizm ve İktisat Şenliği olarak karşımıza çıkan bu aktiflik 15 Ocak tarihine kadar sürecek ve bu kapsamda farklı simülasyon ve idare oyunlarını daha ucuz bir formda elde edebileceksiniz. Lakin ülkemizde Steam platformunda bildiğiniz üzere dolar kuru ile birlikte satın alım yapabildiğimiz için Türk lirasıyla karşılık gelen ölçüler elbette üst düzeylerde olabiliyor. Lakin tekrar de birtakım oyunlar üzerinde olağan bir fiyatlandırma ile bir arada karşılaşabiliyor ve bu oyunları kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz.
 
Bu liste içerisinde sizler için 5 dolar ve altındaki oyunları derledik. Bu kapsamda satın alabileceğiniz oyunları aşağıdan bakabilir ve bunun dışında kalan elbette birçok oyun daha karşınıza çıkabilir. Münasebetiyle listede yer almayan ve dikkatinizi çeken bir imal varsa bunları da yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Artık geçelim listemize:
 
– Storage Hustle (2.44 dolar)
 
 
 
Depo savaşları olarak nitelendirebileceğimiz ve depo ihalelerine girip oradan daha yüksek çıkarla bir arada çıkabileceğimiz simülasyon oyunu Storage Hustle, Steam Kapitalizm ve iktisat Şenliği’nde satın alabileceğiniz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun fiyatı 2.44’lık bir etiketle bir arada yerini alıyor ve şu anda erken erişim sürümü ile birlikte yayınlandığını söyleyebiliyoruz. Oyun içerisinde nitekim de eğlenceli ve ilgi cazip içerikler yer alıyor. Bağımsız bir takım tarafından geliştirilen bu imal elbette bir yere kadar bizleri götürüyor. Lakin bir yerden sonra oyunda daima olarak tıpkı şeyleri yaptığımızdan ötürü ve daha fazla yapılacak bir vazife kalmadığından ötürü da elbette sıkabiliyor. Lakin ucuz bir fiyatlandırma ile bir arada karşımıza çıkan bu oyunu oynamanızı ve deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz.
 
Oyun içerisinde istediğiniz formda depolara geçiş yapabiliyor, depo ihalelerine katılarak içerisinde ne olduğunu bilmediğiniz bir yere para ödeyebiliyor ve gizemli eşyaları ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Aldığınız bir deponun ihalesi ile bir arada bu depoyu açabiliyor, deponun içerisinden çıkanları bedellerine nazaran satıcıya götürebiliyor ve depoya verdiğiniz ölçünün üzerinde bir kar elde etmeye çalışıyorsunuz. Bunun dışında oyun içerisinde farklı karakterler bulunuyor. Bu karakterlerden çeşitli kaynaklar satın alabiliyor ve çok yüksek karlar elde etmek için de pazarlık yeteneğimizle birlikte daha da çıkar elde etmeye çalışıyoruz. Yüksek çıkar elde etmek için pazarlık yeteneği üzerinde daha da ustalaşmaya çalışıyor ve ne kadar çok uzman olursak o kadar çok satış yapabiliyor ve bölgenin en yeterli tüccarı olarak oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
 
En güzel depoyu elde etmeye çalıştığımız ve gözümüze kestirdiğimiz depoyu kendi bünyemize dahil ettiğimiz üretimde çeşitli teklifler verebiliyor ve en yüksek teklifi elbette bizim vermemiz gerekiyor. Zira ihaleye birden fazla kişi katılabiliyor ve yüksek tekliflerle birlikte açık artırmayı kazanmak durumunda kalıyoruz. Açık artırmayı kazandıktan sonra depoyu satın alabiliyor, depodaki gizemli eşyaları açığa çıkarabiliyor ve verdiğimizden daha fazlasını kazanmak için elbette depoyu eşelemeye çalışıyoruz.
 
Televizyonlarda da görebileceğiniz üzere depo savaşları olarak nitelendirilen bir yapının burada olduğuna direkt görebiliyor. Fakat simülasyon oyunu olduğu için elbette yüksek animasyonlar ve grafik usulüne ne yazık ki burada beklemeniz gerekiyor. Küçük beklentilerle bir arada oyuna geçiş yaparsanız ve oyunun temelini anlarsanız elbette hoş ve eğlenceli bir tecrübe elde edebilirsiniz diyebiliriz. Oyun birinci çıktığı günden bu yana hem yayıncılar hem de oyuncular tarafından oynanmaya ve tavsiye edilmeye devam ediyor. Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız da bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz.
 
– Prison Architect (3.59 dolar) 
 
 
 
Dikkat cazip ayrıntıları ile bir arada karşımıza çıkan ve hapishane içerisinde yer alacağımız üretimde dilediğimiz halde bir cezaevi tasarlayabiliyor ve kendimize nazaran özelleştirebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca ilgi cazip ayrıntılarla karşılaşabiliyor, yaptığımız ataklarla bir arada cezaevinin işleyişini değiştirebiliyor, kendimize nazaran optimize edebiliyor ve dilediğimiz üzere yatırım yapabiliyoruz. Steam’in yeni aktifliği kapsamında oyun şu anda 3.59 dolarlık bir fiyat etiketi ile birlikte karşımıza çıkıyor ve bu şekil oyunlardan hoşlanırsanız da kesinlikle bir göz atmanıza ve oynamanızda yarar var diye biliyoruz.
Yatırım yapabileceğiniz yeniliklere katılabileceğiniz ve çeşitli takviyeler alabileceğiniz üretimde aldığımız fonlarla birlikte çok çeşitli özelleştirmeler yapabiliyor, tutuklulara özel düzenlemeler gerçekleştirebiliyor, her bir tutukluyla bir arada burada farklı çalışma programları ortaya çıkarabiliyor ve buradaki hapishaneye en yeterli halde işletmeye çalışıyoruz. Hapishaneyi şahsileştirip geliştirebileceğimiz ve farklı formlarda bu hapishaneyi kullanabileceğimiz üretimde farklı farklı oyun modları da yer alıyor. Örneğin Kaçış modu içerisinde büyük riskler almaya koyuluyor ve kendimizi azamî güvenlikli bir hapishaneden kaçarken bulabiliyoruz. Öteki taraftan oyunda hem tek oyunculu hem de çevrimiçi modlar yer alıyor. Çevrimiçi mod içerisinde öbür oyuncuların inşa ettiği hapishaneler bulunuyor. Oyunda 10.000’in üzerinde hapishane çeşidi yer alıyor ve burada her bir hapishane farklı tarzlarla bir arada karşımıza çıkıyor. Hapishaneden firar etmeye çalışacağımız korunaklı alanlara dikkat göstereceğimiz ve kendi ataklarımızı gerçekleştirebileceğimizi üretimde temel olarak bu mekanikler bulunuyor.
 
 
Oyunda özelleştirilmiş bir hapishane hayatı bulunuyor ve yaptığımız ataklarla bir arada de tesisin işleyişini burada değiştirebiliyoruz. Yaptığımız atılımlar ortasında kaynak dağıtımlarını özelleştirmek, mahkumların hareketlerini kısıtlamak yahut arttırmak, su baskınlarından, yangınlardan, arbedelerden ve öteki afetlerden korumak ve bunun ardından ise isyana karşı her vakit temkinli olmak durumunda kalıyoruz. Bunun dışında oyunda dava takipleri üzere farklı alanlara yönelebiliyor ve yaptığımız atılımlar burada büsbütün değişkenlik gösterebiliyor. İdaresi işçi işlerine de karışabileceğimiz üretimde silahlı gardiyanlardan tabiplere, avukatlardan muhbirlere kadar çok çeşitli işçiler buradaki yerlerini alabiliyor ve bu işçilerin takviyesiyle bir arada de burayı büsbütün inançlı bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde işleyişi büsbütün değiştirebileceğimizi ve hapishaneye büsbütün daha güvenlikli hale getirebileceğimiz bir yapıyla bir arada daima olarak farklı atılımlarda bulunabiliyor ve burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor.
 
 
Oyunu Steam sayfasına bakacak olursak çok olumlu etiketine sahip olduğunu görebiliyor ve birebir vakitte burada Türkçe lisan takviyesi ile birlikte de bizlere sunulduğunu deneyimleyebiliyoruz. Türkçe lisan dayanağı ile birlikte elbette mahallî lisanımızda daha anlaşılır ve daha eğlenceli bir halde oyundaki yerimizi alabiliyor ve minimal ve eğlenceli bir oyun tecrübesinde buluşabiliyoruz. Oyun içerisinde üstten görünümlü bir yapı yer alıyor. Bu yapı ile bir arada çizgi biçimi grafikleri ve renkli ögelerin burada bulunduğunu görebiliyor ve tıpkı vakitte işleyişi büsbütün değiştirebileceğimiz idare ögeleri büsbütün elimize verilebiliyor. Münasebetiyle bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız ve bu oyuna bir göz atmak istiyorsanız şu anda tam sırası diyebiliriz. Zira oyun aktiflik kapsamında daha ucuz bir formda karşımıza çıkıyor ve kütüphanenizde yer vermek istiyorsanız da oyuna 15 Ocak tarihine kadar satın alabilir ve deneyimleyebilirsiniz. 
Son olarak şunu da belirtmek gerekiyor ki elbette oyunda yer aldığınız birinci etapta oyun sizlere karışık gelebilir ve oyunda yer alan HUD ekranına aşina olamayabilirsiniz. Lakin oyunda biraz vakit geçirdikten sonra kısa müddet içerisinde oyuna daha süratli bir formda hakim olabilir ve usta olmaya çalışabilirsiniz.
 
– Pumping Simulator 2 (4.39 dolar) 
 
 
 
Benzin istasyonu işletebileceğimiz ve tüm idare ögelerini elimizde tutabileceğimiz Pumping Simulator 2, Steam aktifliği kapsamında 4.39 dolardan karşımıza çıkıyor ve alınması gereken oyunlar ortasında yer alıyor diyebiliriz. Zira oyun içerisinde nitekim de eğlenebileceğiniz ve uzunca vakitler geçirebileceğiniz bir içerik haritası bulunuyor ve yeni bir dünya içerisinde kendinizi bulabiliyorsunuz.
Oyunda teşebbüsçü olarak küçük bir başlangıç yapabilir ve kendi başlangıcınızla birlikte yatırımlarınızı daha da yükseltebiliyorsunuz. Bu sayede miras olarak aldığınız aracınızı satarak birikim yapmaya başlayabiliyorsunuz. Elde ettiğimiz sermaye ile birlikte kasaba içerisinde yer aldığımız üretimde akaryakıt istasyonuna direkt yatırımlar yapabiliyor, bu akaryakıt istasyonunu dilediğimiz üzere geliştirebiliyor ve yeni seçeneklerle bir arada de yatırımınızı arttırabiliyoruz.
Sıfırdan inşa edebileceğimiz ve daima olarak yükselebileceğimiz üretimde akaryakıt istasyonunu temelden ve sıfırdan inşa edebiliyor ve tıpkı vakitte genişletip geliştirebiliyoruz. Oyunda istediğimiz biçimde özelleştirme seçenekleriyle bir arada karşılaşabiliyor ve bu seçenekleri kendi üslubumuza nazaran de düzenleyebiliyoruz. Oyunda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira burada yapabilecekleriniz hayli farklılık gösterebiliyor ve öteki taraftan kendinize nazaran tasarlayabiliyorsunuz. İstasyona dilediğiniz biçimde daha fazla pompayla donatabiliyor, daha fazla araca hizmet verebiliyor, dolum araçları ile birlikte toplu bir halde akaryakıt dağıtabilir ve karınızı burada arttırmaya çalışıyorsunuz.
 
 
Oyunda yalnızca akaryakıt satışı ile değil tıpkı vakitte daha fazla müşteriye bünyenize çekmek ve daha fazla hizmet vermek ismine burada araç yıkama hizmetlerine de sunmaya çalışıyoruz. Yan hizmetler ne kadar çok olursa o kadar çok müşteriye bünyemize çekebiliriz ve böylelikle daha fazla para kazanabiliriz.
Oyun içerisinde müşteri odaklı bir yapı yer alıyor ve bildiğiniz üzere bu biçim oyunlarda daima olarak kar elde etmek için elbette yeni içerikleri istasyonumuza getirmek gerekiyor. Yalnızca akaryakıt satmak ve araç yıkama işiyle bir arada gündeme gelmekten fazla burada yapabileceğimiz daha da farklı işler bulunuyor. Yeniden gerçek hayattan bildiğiniz üzere buraya bir market açabiliyor, marketten gereksinimi olan müşteriler istediğini alabilir ve yiyecek-içecekle bir arada de buradaki stokları doldurabiliyor ve birebir vakitte burada karımıza kar eklemeye çalışıyoruz. Münasebetiyle istasyonun içerisinde verebileceğimiz hizmetler epey değişkenlik gösteriyor ve gittikçe daha farklı yapıların ve kar ögelerinin kilidini açabiliyoruz.
 
 
Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Yeni ve ilgi cazip simülasyon ögelerini bünyesinde barındıran ve birebir vakitte hoş bir oyun tecrübesini bizlere sunan bu imal Türkçe lisan dayanağını de içeriyor. Steam sayfasına bakacak olursak genel olarak kullanıcıların epeyce olumlu oy verdiğini görebilir ve çok olumlu etiketine sahip olduğunu da aktarabiliriz. Oyun ayrıyeten erken erişim sürümü olarak değil tam sürümü olarak Steam platformundaki yerini koruyor ve yapacağınız ataklara nazaran de kendi istasyonunuzu düzenleyebiliyor, özelleştirebiliyor ve satış yapabiliyorsunuz.
Son olarak sıfırdan inşa edebileceğiniz bu istasyon içerisinde ağır saatlerde vakti tesirli formda kullanmak için farklı idare ögeleri ile birlikte karşılaşabiliyor, canlı yayın hizmeti Twitch ile birlikte ilişki kurabiliyor ve direkt oradan yayınınızı yapabiliyorsunuz. Şayet bir yayıncı iseniz elbette bu entegrasyonu ile birlikte daha kolay bir formda siz de izleyenlere kendinizi çekebiliyor ve bir yandan da oyunu bitirmeye ve istasyonunuzu geliştirmeye çalışıyorsunuz. Elbette oyun belirli bir noktaya kadar hakikaten hoş bir biçimde içerikleri bizlere sunuyor ve sonrasında ise kolaydan zora hakikat bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz.
 
– Tavern Master (3.99 dolar)
 
 
 
Kendi tavernanızı kurabileceğiniz ve o soğuk havalarda sıcacık bir yuvaya adım atabileceğiniz üretimde sahiden de eğlenceli bir yapı bizleri bekliyor. Steam aktifliği kapsamında Tavern Master 3.99’lık fiyat etiketi ile bir arada karşımıza çıkabiliyor. İlgi alımlı ayrıntılarıyla birlikte karşımıza çıkan bu üretim içerisinde Orta Çağ teması bulunuyor ve bu temayla birlikte de tıpkı biçimde idare ögeleriyle karşılaşabiliyoruz. Oyunda masalar satın alabiliyor, bankaları oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca tavernamıza yerleştirebiliyor, fıçıları içeceklerle bir arada doldururken elbette başka taraftan işçi tutabiliyor ve çalışanlarla birlikte oyunda nitekim hoş bir tecrübe elde edebiliyoruz.
Oyunda kendi tavanımızı istediğimiz formda yönetebiliyor ve etrafı dilediğimiz halde dekore edebiliyoruz. Farklı odalara ekleyebileceğimiz ve üst katı bile çıkabileceğimiz üretimde çalışanlarla bir arada burada geniş bir hizmet bölgesine burada etkin olarak tutubiliyoruz. Oyunda birebir vakitte müşterileri kendimize çekmek için depoları dolu tutmaya çalışıyor, içeceklerle ve yiyeceklerle birlikte büyük oranda hizmet vermeye çalışıyor ve birebir vakitte çalışanları keyifli etmeye başlıyoruz. Müşterilerimizi ne kadar çok keyifli etmeye çalışırsak o kadar çok fazla müşteriyi bünyemize dahil edebiliyor ve tıpkı vakitte konuklarımız için çeşitli etkinlikler de düzenleyebiliyoruz. Etkinliklerle bir arada hem daha çok müşteri çekebiliyor hem de daha fazla yararımıza kar ekleyebiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde elbette kazanmamız gereken bir para ünitesi bulunuyor. Bu paralarla bir arada daha fazla içeriğin kilidini açabilir ve her bir ilerleyişle bir arada de daha farklı yapılarla karşılaşabiliyoruz. Oyunda koltukları yerleştirebiliyor, etrafı dilediğimiz biçimde dekore edebilir, duvarlara farklı şekillerde kalkanlar, bayraklar ve daha fazlasını yerleştirebiliyor ve soğuk havalarda ısınabileceğiniz bir şömineyi odaya dahil edebiliyorsunuz. İdare ögelerinin bol bol karşımıza çıktığı üretimde başka taraftan mutfağımızı inşa edebilir, bu mutfağı inşa etmekle bir arada buraya şefler alabiliyor ve her çeşit yemeği burada sunmaya başlıyoruz. Elbette kâfi yemeği ve içeceği sunmak için burada depomuzun her türlü dolu olması gerekiyor ve kaynağımızın tıpkı formda kâfi olduğundan emin olmamız lazım. Bu biçimde hem parayı bu kaynakları harcayabiliyor hem de öteki taraftan bunları satarak para kazanabiliyoruz.
 
Tavern Master içerisinde birebir vakitte gece ve gündüz döngüsü bulunuyor. Bu döngülerle bir arada atmosferin nasıl değiştiğini ve şekillendiğini deneyimleyebiliyorsunuz. Oyunda müşterileri daima olarak memnun tutmamız gerekiyor ve şayet onlara hizmet vermezsek ne kadar çok öfkelendiğini görebiliyoruz. Hasebiyle vaktinde onlara hizmet vermek, onları keyifli etmek oyun içerisinde epeyce ehemmiyet arz ediyor. Onlara özel yiyeceklerle birlikte gösterileri yapabiliyor, içecek taleplerine direkt karşılayabiliyor ve üstte da bahsettiğimiz üzere özel etkinlikler düzenleyebiliyorsunuz. Ne kadar çok müşteri çekerseniz o kadar çok karınız artıyor ve hayalinizdeki tavernayı burada kurmaya başlıyorsunuz.
 
 
İş akışınızı dilediğiniz biçimde burada düzenleyebiliyor ve bu akışla bir arada hem işçilerinizin nerede çalışacağını hem de hangi vakitte hangi stili aktifliklerin düzenleneceğine büsbütün siz karar verebiliyorsunuz. Tıpkı biçimde bu aktifliklerin boyutu sizin seçimlerinizle bir arada değişkenlik gösterebiliyor ve ne kadar çok dekorasyon dahil ederseniz o kadar çok müşterinin dikkatini çekebiliyorsunuz. Etrafı ne kadar çok hoş olduğuna tıpkı vakitte siz karar verebiliyor ve kendi başınızdaki planları ve tasarımı oyundaki tavernanıza dahil edebiliyorsunuz. Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun bir yere kadar sahiden hoş bir tecrübesi bizlere aktarıyor ve içeriklerin büsbütün tüketene kadar yüksek oranda saatler geçirebiliyorsunuz. Münasebetiyle şu anda listemizdeki yerini alıyor.
 
– Game Dev Tycoon (2.31 dolar) 
 
 
 
İlgi cazip ayrıntılarla ve simülasyon ögeleriyle bir arada karşımıza çıkan Game Dev Tycoon, epey eski bir yapıya sahip olmasına karşın günümüzde hala oynanmaya devam ediyor ve şu anda Steam aktifliği kapsamında 2.31 dolarlık fiyat etiketi ile birlikte karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde kendimize ilişkin bir görüntü oyun şirketi inşa edebiliyoruz. İnşa ettiğimiz şirketle bir arada yeni oyunların geliştiricisi ve yayıncısı olabiliyor ve bununla birlikte de çok satan oyunları burada oluşturmaya başlıyoruz. Oyun oynayarak ve oyun geliştirerek ne kadar çok para kazanacağınızı tıpkı halde bu oyun içerisinde görebiliyor ve yeni teknolojileri araştırabileceğiniz ve birebir vakitte yeni oyun çeşitlerine icat edebileceğiniz üretimde nitekim de üst seviye bir oyun tecrübesi elde edebiliyorsunuz.
Kendi şirketimizi kurabileceğiniz ve 1980’li yıllarda kendimize ilişkin bir şirkette ilerleyebileceğiniz üretimde oyun dalına adım atmak ve oyun kesimine ismimizi kazımak büsbütün sizin işiniz oluyor. Birinci olarak garajı bir ofise çevirerek buradaki adamımızı atabiliyor ve küçük ofisle birlikte artık daha büyük işlere yelken açmak için yararımıza çıkar eklemeye çalışıyoruz. Farklı seçeneklerle bir arada ilerleyebileceğimiz, deneyim kazanabileceğimiz ve yeni seçeneklerin kilidini açabileceğimiz üretim içerisinde kendi şeklimizde üretimler oluşturabiliyor ve öbür taraftan aldığımız kararlar burada hayli ehemmiyet arz ediyor. Hangi alanlara odaklanabileceğimiz ve hangi çeşitlere yatırım yapabileceğimiz burada bizim seçimlerimize birlikte gerçekleşebiliyor.
 
 
Kendimize oyun dünyasına adayabileceğimiz üretimde daha büyük ve karmaşık oyunları da tıpkı biçimde burada yapmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra oyunda deneyim edindikçe yanımıza çeşitli grup arkadaşları çağırabiliyor ve takım arkadaşları ile birlikte elbette bir oyunu daha süratli bir halde geliştirebiliyor ve takımınız ne kadar büyük olursa ve deneyimli olursa o kadar daha fazla kaliteli oyunları piyasaya sürebiliyorsunuz. Oyunda işçi alabiliyor, onları dilediğiniz halde eğitebiliyor ve tekrar seçeneklerin kilidini birebir halde açabiliyorsunuz. Münasebetiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca nitekim de hoş bir oyun tecrübesi bizleri bekliyor. Bu tecrübesi dilediğiniz üzere özelleştirilebiliyor ve kişiselleştirebiliyorsunuz.
Serbest kamera bakış açısı ile birlikte karşımıza çıkan üretim birinci etapta tahminen de sizler için büyük bir zorluğu bünyesinde barındırabilir. Zira oyunda her bir ayrıntıya kendiniz bakabiliyor ve bu ayrıntılarla birlikte de kendinize burada boğulmuş hissedebiliyorsunuz. Lakin oyunda yer aldığınız müddet boyunca bu ayrıntıları yavaş yavaş öğrenebilir ve Türkçe lisan takviyesi ile bir arada de oyunu kısa müddette anlayabiliyorsunuz. İlgi cazibeli karakterlerin, renkli grafiklerin ve animasyon şeklinin yer aldığı üretim şu anda Steam aktifliği kapsamında hayli ucuz bir halde karşımıza çıkıyor ve bu oyun da listemizde yerini alıyor. Zira oyuncular tarafından oynanan ve hakikaten de hala oynanmaya devam eden ve tıpkı vakitte Steam sayfasına bakacak olursanız çok olumlu etiketine sahip olan bir imal olduğunu görebilirsiniz.
 
 
Bir oyun şirketi açmak istiyorsanız ve bu oyun şirketine gerekli yatırımları yaparak büyümek istiyorsanız hakikaten de bu oyun tam size nazaran diyebiliriz. Oyunda tanınan oyunlardan ilgi alımlı çeşitlere kadar dilediğiniz halde kendinize ilişkin bir şirket kurabiliyor ve bu şirketle bir arada kendi mesleğinize odaklanabiliyorsunuz. Küçük ofise başladığınız ve daha sonra büyük ofislere geçebileceğiniz ve birebir vakitte mod dayanağı ile bir arada kendi oyun tecrübenizi özelleştirebileceğiniz ve hatta geliştirebileceğiniz üretim şu anda sizleri bekliyor. Birebir halde muvaffakiyetim hastasıysanız da Steam sayfası üzerinde 35 farklı muvaffakiyet elde etmeye çalışabilir ve oyunda uzunca vakitler geçirmeye başlayabilirsiniz.
 
– Internet Cafe Simulator (2.02 dolar) 
 
 
 
Sizleri uzun mühlet ekranları başına kilitleyebilecek ve kendi kafenizi kurabileceğiniz Internet Cafe Simulator, şu anda Steam indirimleri kapsamında 2.02 dolarlık bir fiyat etiketi ile bir arada karşımıza çıkıyor ve epey ucuz bir halde bu oyuna sahip olabiliyor ve kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Oyun içerisinde bir iş olarak kafenizi tasarlama ve bu dizaynla bir arada müşterileri açabilme tecrübesi sunuluyor ve simülasyon ögelerinin epey ağır bir formda hissedildiği bir üretim olarak biz de buradaki yerimizi alabiliyoruz. O tarafta yer aldığımız mühlet boyunca farklı dizaynlarla birlikte kendi kafemizi işletebiliyor, tasarımlarımızı direkt oyuna dahil edebilir ve farklı satın alımlarla bir arada de kendi stratejimize oyuna ekleyebiliyoruz.
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca istediğimiz hali kafemize tasarlayabiliyor, odalarına yeni odalara ekleyebiliyor ve kafeye lazım olan sistemleri buraya dizebiliyoruz. Masalardan sandalyelere, havalandırma sistemlerinden ısıtma sistemlerine kadar hayli farklı objelerin bulunduğu üretimde bunları satın alabiliyor ve bankalardan birebir vakitte kredi de çekebiliyoruz. Kredilerle bir arada elbette ekstra ve yüksek sistemleri buraya dizebilir ve kullanıcılara daha âlâ hizmet vermek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda bunun dışında farklı bir tecrübeye adım atabiliyor ve kentin birtakım kısımlarına gerçek ilerleyebiliyorsunuz. Elbette bu ortada açık bir dünya bulunmuyor, hudutlu ve küçük bir ortamın bizlere sunulduğuna aktarabiliyoruz. Bu ortam içerisinde etkileşime geçebileceğiniz karakterler ve farklı binalar bulunuyor. Bunlarla da birebir halde tecrübenizi özelleştirebiliyorsunuz.
 
 
İllegal işlere ulaşabileceğiniz ve farklı yollarla bir arada daha fazla para kazanabileceğiniz üretimde elbette kimi seçimlerin bedeli ağır olabiliyor. Hasebiyle bu bedele hazırsanız elbette yasa dışı yollara başvurabiliyor ve kripto para ile bir arada burada mining yapabilirsiniz. Lakin polisler burada devriye geziyor ve belirli vakitlerde bu devriyesini arttırabiliyor yahut azaltabiliyor. Şayet devriye içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca yasa dışı işler yaparken yakalanırsanız elbette bedeli sizleri ne yazık ki ağır bir formda ödetiliyor. Hasebiyle bu duruma dikkat etmeniz gerekiyor ve etkileşime geçtiğimiz bireyleri de dikkat etmeniz lazım. Yasa dışı yollarla birlikte de kendi yararınıza kar ekleyebiliyorsunuz.
Bunun dışında oyunda kripto para satın alabiliyor, kafenizi yanlışsız yatırımlarla birlikte büyütebiliyor ve tanınan oyunları da satın alarak kafenize dahil edebiliyorsunuz. Kafenizdeki sistemlerle birlikte müşterileri daha fazla yanınıza çekebiliyor ve bu müşterilerle bir arada de tüm planlamalar ve stratejiler büsbütün size ilişkin olabilir. Oyunda elbette bir yere kadar bizleri meşgul edecek ve oynatacak çeşitli ögeler bulunuyor. Simülasyon oyunlarında siz de biliyorsunuz ki elbette içerikler belirli bir yerden sonra tıkanabiliyor ve yapabilecekleriniz burada her vakit değişkenlik gösteremiyor. Hasebiyle oyunda muhakkak noktaya kadar epey hoş bir formda eğlenebiliyor ve kendi kafenizi tasarladıktan ve tamamladıktan sonra da elbette oyuna veda edebiliyorsunuz.
 
 
Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız ve bu simülasyon oyununa göz atmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunun birebir vakitte devam oyunu bulunuyor ve devam oyunu içerisine daha fazla mekaniğin ve özelliğin olduğundan bahsedebiliyoruz. Bu üslup oyunlarda siz de biliyorsunuz ki elbette grafikler ve animasyonlar epey makûs bir halde karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra muhakkak yanlışlarında olduğundan bahsedebiliyoruz. Hasebiyle oyunda yer aldığınız müddet boyunca beklentileri yüksek tutmamak ve buna nazaran giriş yapmak epeyce kıymetli. Ek olarak Steam aktifliği 15 Ocak tarihinde bitiyor ve bu aktiflik bitmeden her oyuna sahip olmak istiyorsanız artık tam sırası diyebiliriz.
 
– Chef: A Restaurant Tycoon Game (4.99 dolar) 
 
 
 
Serbest kamera bakış açısı ile birlikte atılabileceğimiz ve lokantaları işletebileceğimiz Chef: A Restaurant Tycoon Game, Steam aktiflikleri kapsamında 4.99 dolarlık fiyat etiketi ile bir arada karşımıza çıkıyor ve burada mutfak önlüğü giyerek şahsen işin başına koyuluyoruz. Profesyonel olarak yemek pişirmenin ne demek olduğunu burada öğreniyor ve tıpkı vakitte burada heyecanlı bir mesleğe adım atabiliyoruz. Düşük bütçe ile bir arada başlayabildiğimiz ve bu bütçeyi üstlere hakikat çıkarmaya çalıştığımız üretimde büyük hayallere dalabiliyor ve burada mütevazi bir aşçının hayatından enstantanelerini görebiliyoruz. Şefin hayatını yaşayabildiğimiz ve daha sonrasında ise lokantaları işletebildiğimiz üretimde müşterilere en âlâ hizmeti vermek için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve simülasyon ögelerinin çokça karşımıza çıktığını burada deneyimleyebiliyoruz.
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca elbette zirvelere tırmanmak ve mesleğin basamaklarını süratli bir formda çıkmak için rastgele bir pürüz bulunmuyor. Lakin bunları aşmak için de kuvvetli bir yolun olduğundan kelam edebiliyoruz. Deneyim edinebileceğimiz ve ilerleyen süreçte lokantaları işletebileceğimiz üretimde farklı farklı oyun modları da yer alıyor. Bu modlarla bir arada kendi avatarımızı oluşturabiliyor, seçebileceğimiz yüzden fazla marifet seti yer alıyor ve bunlarla bir arada de kendi oyun tecrübemizi özelleştirebiliyor ve kişiselleştirebiliyoruz. Hasebiyle bu oyun bazında ve özelinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve kendi şef kıssasını yazabiliyor. Bu da oyunda yer alan özgürlüklerden birkaç tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 
Oyunda içerisinde farklı farklı meslek basamakları bulunuyor ve bunları adım atmak için de çeşitli seçimler yapabiliyoruz. Hangi çeşit lokanta şekline karar verebileceğimiz ve hangi yolda yürüyebileceğimiz büsbütün bizim seçimlerimize bağlı olarak ulaşabiliyor. Örneğin oyun içerisinde bir et lokantası kurabiliyor yahut etlerden hiç hoşlanmayan veganlar için buraya farklı bir lokanta inşa edebiliyor yahut büsbütün makarnalara odaklanan bir içerikle bir arada oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Hasebiyle bunların seçimi büsbütün bize ilişkin olarak karşımıza çıkıyor. Tam restoran idaresiyle birlikte karşılaştığımız imalinde elbette birinci etapta karışık bir tecrübe bizlere sunulabilir. Zira oyunda epeyce fazla simülasyon ögeleri ve idare ögeleri olduğundan ötürü elbette sağda solda daima olarak çeşitli yazıların karşınıza çıktığını deneyimleyebilirsiniz. Lakin oyunun ilerleyen süreçlerinde ve kısa müddette bu oyuna adapte olabilirsiniz.
 
 
Bunun dışında elbette restoranları işletebileceğimiz üretimde yanımıza elbette çalışanlar alabilir ve bu çalışanları da dilediğimiz halde koordine edebiliyoruz. Çalışanları dilediğimiz kısma yerleştirebiliyor, onların nasıl çalışması gerektiğine karar verebiliyor, menülerini oluşturabiliyor ve restoranın idari siyasetlerine büsbütün biz karar verebiliyoruz. Burada elbette müşteri odaklı olarak ne kadar çok hizmet verebilirsek o kadar çok yararlı olabiliyor ve restoran zincirlerini burada kurabiliyoruz. Yalnızca tek bir restorandan oluşan ve birebir vakitte birçok restoranın da içerisinde yer aldığı bu imal gerçekçi bir yemek tanımı düzenleyicisi ile bir arada de bizlere sunuluyor.
Bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinize restoranlarla dolu bir simülasyon tecrübesine bırakmak istiyorsanız elbette buna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Chef: A Restaurant Tycoon Game, üstte da bahsettiğimiz üzere 5 dolarlık bir fiyat etiketi ile birlikte karşımıza çıkıyor ve Steam etkinliklerinde alabileceğiniz ve uzunca vakitler geçirebileceğiniz bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Oyunda kendi yemek stilinizi direkt sisteme dahil edebiliyorsunuz. Müşterileri nasıl kendinize çekmek istiyorsanız ona nazaran hizmet verebiliyor ve tıpkı vakitte lokantanın dizaynına da karar verebiliyorsunuz. Bu tasarım özgürlükleri ile ve öbür ögelerle bir arada oyunda öbür oyunculardan farklı bir halde ilerleyebiliyor ve kendi öykünüzü burada yazabiliyorsunuz.
 
– Project Highrise (4.59 dolar)
 
 
 
Karmaşık içeriklerden hoşlanıyorsanız ve ayrıntılı idare tarzı ile birlikte yeni bir oyunda yer almak istiyorsanız Project Highrise tam size nazaran diyebiliriz. Oyun Steam aktifliği kapsamında 4.59 dolarlık bir fiyat etiketi ile birlikte karşımıza çıkıyor ve burada büyük bir gökdeleni denetim edebiliyor ve birebir vakitte inşa etmeye çalışıyorsunuz. Her biri odanın farklı bir işi temsil ettiği üretim içerisinde sanattan mühendisliğe, mimarlıktan geliştiriciliğe kadar epey fazla iş alanına hakim olmaya çalışıyor ve bununla birlikte de karmaşık bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca birinci adımı atabiliyor ve her kararın burada size ilişkin olduğunu belirtebiliyoruz. Mimar olarak buradaki her şeyin bizden sorumlu olduğunu aktarabiliyor, her duvarın ve her bir objenin burada bizim elimizden çıktığını deneyimleyebiliyoruz.
Çok katlı ofislerin ve çok maksatlı işlerin bulunduğu üretim içerisinde yaptığımız binalarla ve odalarla bir arada onlardan nakit karşılığı ödemeler alabiliyor ve apartmanı dilediğimiz formda inşa edebiliyoruz. Tüm seçimlerin bize ilişkin olduğu üretimde çağdaş bir gökdelenin temelini burada atabilir ve karmaşık simülasyon ögeleriyle bir arada burada karşılaşabiliyoruz. Çok çeşitli kiracıların yer aldığı imal içerisinde elbette onlardan çeşitli seviyelerde ödemeler alabiliyor ve tıpkı vakitte burada başlangıç zorluklarından daha sonrasında ise kuvvetli içeriklerle bir arada karşılaşmak mümkün. Bunun dışında oyun içerisinde güçlü senaryolardan büsbütün muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmaya çalışıyor ve bunları yapmak için de elbette bu ufak ayrıntılara hakim olmamız gerekiyor.
Oyunda farklı farklı modlar yer alıyor ve bu modlarla bir arada güçlü bir tecrübeye adım atabiliyoruz. Örneğin ana kıssa modu içerisinde farklı misyonlara yanlışsız adım atabiliyor, burada artan taleplere ayak uydurmak zorunda kalarak onların üstesinden gelmeye çalışıyor, binamızın farklı noktalarına yeni bir bakış açısı getirebiliyor ve birebir vakitte en verimli halde operasyonları sürdürmeye başlıyoruz. Burada elbette yüksek muvaffakiyetler elde etmek için elimizden geleni gerimize koymuyor ve daha fazla muvaffakiyet için uzman danışmanlar kiralayabiliyoruz. Elbette bu danışmanlarla bir arada çıkarımıza kazanç eklemeye çalışıyor ve öteki taraftan ise idare ögelerine daha fazla hakim olmamız gerekiyor. Zira bu şekil oyunlarda ne kadar çok ögelere hakim olabilirsek o kadar çok deneyim sahibi olabiliyoruz ve deneyim sahibi olursak da daha yüksek mertebelere ulaşabiliyoruz.
 
 
İlk etapta kolay, daha sonrasında ise zorluk şartlarıyla birlikte karşılaşabileceğimiz üretimde inşa etme becerilerimize de tıpkı biçimde burada keşfetmeye çalışıyor ve bu hünerleri ustalıkla bir arada harmanlamaya başlıyoruz. Çok katlı bina inşa etme hünerlerimizle bir arada oyunda yerimizi almaya çalışıyor ve sahiden de karmaşık yapıların burada olduğuna tekrar tekrar aktarabiliyoruz. Bu biçim oyunlar elbette her bir oyuncuya ne yazık ki hitap etmiyor. Lakin bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi karmaşık ve inşa etme mekanikleriyle birlikte bulmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyun üstte da bahsettiğimiz üzere Steam aktiflikleri kapsamında 4.59 dolarlık bir fiyat etiketiyle birlikte karşımıza çıkıyor ve bununla birlikte de kütüphanenizi genişletebiliyorsunuz.
Oyunda yer alan idare ögeleri ekranın alt kısmında bulunuyor ve burada farklı farklı butonlara tıklayarak operasyonel manada düzenlemeler gerçekleştirebiliyorsunuz. Binanın yapısından odaların boyutuna kadar farklı hallerde oyunda atılımlar gerçekleştirebiliyorsunuz. Tıpkı vakitte hür kamera bakış açısıyla birlikte odaları gezebiliyor, buralarda farklı beşerler ne olduğuna görebiliyor ve oyunda üç ana tip kiracı tipinin olduğundan da bahsedebiliyoruz.
 
– Startup Company (4.37 dolar) 
 
 
 
Steam aktiflikleri kapsamında hem iktisat hem de simülasyon ögelerinin öne çıktığı oyunlar karşımıza çıkıyor ve bu kapsamda biraz da olsa ucuz oyunlarla birlikte karşılaşabiliyoruz. Lakin her ne olursa olsun dolar üzerinden oyunları satın aldığımız için elbette Türk Lirası ile bir arada satın aldığımız oyunlar kadar ucuz olmuyor. Hakikaten geldiğimiz noktada Startup Company, 4.37 dolarlık bir fiyat etiketi ile bir arada karşımıza çıkıyor ve bu oyun içerisinde bir şirketi yönetebiliyor ve burada şirketi büyütmek için istekli bir CEO olarak oyundaki yerimizi almaya çalışıyoruz.
Oyun içerisinde büyük teknoloji şirketleri ile bir arada yarışabiliyor, onlarla büyük uğraşa girişebiliyor ve birebir vakitte karımıza kar eklemeye çalışıyoruz. Yer aldığımız dünya içerisinde en bedelli şirket olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve buradaki temel amacımız elbette yaptığımız atılımlarla birlikte şirketi büyütmek ve büsbütün öteki şirketlerin önüne geçmek. Yaptığımız her atılım burada epey değer arz ediyor zira atılımlarımıza bir arada iktisadın gidişatı şekilleniyor ve birebir vakitte ofis idaresi ve başka idare ögeleri ile bir arada de burada karşılaşabiliyoruz. Bu ögelerin hepsi elimizde bulunuyor ve aslında birinci etapta bu durum tahminen de sizlere karmaşık olarak sunulabiliyor.
 
 
Bu stil oyunlarda siz de biliyorsunuz ki idare ögeleri ve simülasyon ögeleri büsbütün bizim elimizde bulunuyor ve daima olarak karşımıza çeşitli ve küçük ayrıntılar çıkabiliyor. Bunları alışmak ve bunların neler olduğunu öğrenmek elbette vakit alabiliyor. Oyunda ne kadar çok vakit geçirebilirseniz ve ne kadar çok ilerleyebilirsiniz, elbette o kadar çok ince ayrıntılara aşina olabiliyor ve böylelikle oyunda daha fazla usta olma yoluna gidebiliyorsunuz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca şirketimizin başarısı elbette bizim çalışma yolumuza ve becerimize bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bunun dışında oyunda web sitesi idaresinin olduğundan bahsedebiliyor ve web sitesinin kapasitesini ve pazarlama kampanyalarına nasıl yapılacağını büsbütün biz belirleyebiliyoruz.
Startup Company içerisinde her yaptığımız atılım üstte da bahsettiğimiz üzere epey ehemmiyet arz ediyor. Bunun dışında burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesini dilediği üzere özelleştirebilir ve kişiselleştirebilir. Bununla birlikte oyunda istediğiniz strateji ve planı ortaya çıkarabilir, direkt başınızdaki planları oyuna dahil edebilir ve bununla bir arada hem ofis idarenizi yükseltebilir hem de nasıl daha fazla kar sağlarız onun fikrine katılabilirsiniz. Burada yaptığınız atılımlarla bir arada elbette epey değişkenlik gösteren bir iktisat modeli yer alıyor. Bu değişkenliği ayak uydurmak ve bununla birlikte hayatta kalmak elbette buradaki temel maksatlarınız olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
Bunun dışında oyun içerisinde dekorasyon sistemi de epeyce ön plana çıkıyor ve bu sistemle bir arada ofisi nasıl düzenleyeceğiniz ve ofisin hangi bölgelerine masa ekleyebileceğiniz, çalışma masalarını nereye yönlendirebileceğiniz ve dekoratif ögeleri nereye koyacağınız büsbütün sizin elinizde değişkenlik gösteriyor. Burada tıpkı vakitte bu ögelerle bir arada kendi ofisinizi tasarlayabiliyor, çalışanları yönetebiliyor ve şirket geliştikçe daha fazla personel yani işçisi bünyenize dahil edebiliyorsunuz. Elbette burada birinci etapta küçük bir başlangıç yapabiliyor ve sonrasında ise büsbütün genişleme odaklı bir yapı bizleri bekliyor.
Oyunda web sitesi ve web geliştirme odaklı bir yapı olduğundan ötürü sunucuların idaresi, web sitenin güzelleşmesi ve geliştirilmesi büsbütün size ilişkin oluyor. Bunun dışında tüm özelliklere sahip web merkezinde istediğiniz halde yer alabilir ve tıpkı vakitte burada küçük, orta yahut büyük sunucular satın alabiliyorsunuz. Bu sunucuların direkt etkin olması gerekiyor ve bu satın alımlarla birlikte de şirketinizi daha da büyük yerlere taşıyabiliyorsunuz. Piyasadaki en büyük web sitesi olmak için yarışabileceğiniz bu imal şu anda Steam aktifliği kapsamında alınabilecek ve oynanabilecek üretimler ortasında bulunuyor.
 
– Farm Manager 2021 (3.25 dolar) 
 
 
 
Dikkat alımlı ve ayrıntılı çiftlik ögelerinin yer aldığı Farm Manager 2021, Steam iktisat aktifliği kapsamında 3.25 dolarlık fiyatla birlikte karşımıza çıkıyor. Oyunda geliştirici grubun belirttiğine nazaran bu imal 120.000’den fazla satış yapmış durumda ve 2021 sürümünde elbette evvelki yıllardan aşina olabileceğiniz daha fazla özellik bulunuyor ve daha fazla mekanikle birlikte oyunda tam bir çiftlik simülasyonunu adım atabiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca tarlalar sürebiliyor, ekinler ekebiliyor ve ekinleri istediğiniz verimlilikle birlikte yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Mevsimlerin geçtiği ve günlerin birbiri gerisine kovaladığı üretimde en uygun çiftliğe sahip olmak buradaki temel emeliniz olarak karşınıza çıkıyor.
Çiftlik yöneticisi olarak yer aldığınız imal içerisinde bu çiftliği büsbütün yönetmek ve yükseltmek sizin işiniz. Burada yanınıza çalışanlar alabiliyor, çiftliğinizi geliştirebiliyor, sağını solunu düzenleyebiliyor, dekoratif ögelerle birlikte etrafı da renklendirebiliyor, emlak satın alıp terk edilmiş binaları burada sökebiliyor ve yerine yenisini dikebiliyorsunuz. Epeyce fazla oyun içi mekanik ve içeriğin yer aldığı üretimde ekipmanları hakikat formda kullanarak ekinlerin verimliliğini arttırabiliyor ve hakikat vakitte yanlışsız ekinleri ekerek de mevsimlerin şiddetli kaidelerinden bitkileri koruyabiliyorsunuz. Bu sayede kışın yetişecek olan bitkileri elbette buraya dikebilir, yazın yetişecek olan bitkileri ise en uygun randımanla birlikte burada hasat edebiliyorsunuz. Münasebetiyle günleri ve mevsimleri kovalamak bu oyun içerisinde hayli kıymetli arz ediyor.
 
 
Oyunda birebir vakitte kendinize çeşitli çalışanlar alabiliyor ve çiftliğiniz için burada en düzgün tecrübesi elde etmek için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Bunun yanı sıra yalnızca tarla grup biçmek değil, ek olarak binalarda da dikebiliyorsunuz. Örneğin hasatınızı toplarken elbette bir depoya gereksiniminiz oluyor. Bu depoyu yani ambarı dikmek için de muhakkak para kaynağınızın olması lazım. Elbette buralara depoya yani ambar dikebilir ve hasat ettiğiniz eserleri yani kaynakları ambarınıza atabilirsiniz. Bu halde çeşit çeşit binalar bulunuyor ve her binanın da farklı formlarda sizlere avantajlar sunuluyor. Münasebetiyle bu dengeyi oyun içerisinde epey uygun müdafaanız gerekiyor ve bununla bir arada de daha süratli bir biçimde ilerleyebilirsiniz.
Çiftlik oyunları ekseriyetle oyuncular tarafından sevilen ve bir oldukça oynanan içerikleri bünyesinde barındırıyor. Genel olarak aşikâr bir alan içerisinde yapabileceklerimiz sonlu olduğundan ötürü elbette kimi noktada oyun tıkanabiliyor ve yaptığımız atılımlar artık bizleri sıkmaya başlıyor. Fakat o noktaya kadar elbette hoş bir biçimde bizleri çiftlik tecrübesi aktarılıyor ve en yeterli çiftliği burada biz oluşturmaya başlıyoruz. Oyunda farklı farklı oyun modları yer alıyor ve ana kıssa moduyla bir arada de çeşitli misyonları adım atabiliyor ve bu misyonları tamamlayarak da oyunu aslında bir nevi ısınabiliyorsunuz. Bu usul oyunlarda öykü modunun olması elbette oyuncular açısından epeyce bedelli.
2021 yılında çıkış yapmış olan bu üretimde hayli fazla bitki çeşidi bizleri bekliyor ve organik olanlarla organik olmayanlar ortasında elbette dağlar kadar fark bulunuyor. Bunların her birinin farklı bir pahası bulunuyor ve bunları satarak da elbette çıkarınıza kazanç eklemek durumunda kalıyorsunuz. Ek olarak hayvancılıkla bir arada de burada yerinizi alabiliyor ve hayvancılık elbette çiftliğinizin yanında olmazsa olmaz ögeler ortasında bulunuyor. Bununla birlikte tarım makineleri alabiliyor, bu satın alımlarla birlikte daha süratli bir halde tarlaları grup biçebiliyor ve daha fazla kar sağlayacak ögeleri burada deneyimleyebiliyorsunuz. Biliyorsunuz ki bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Çiftlik oyunları tam size nazaran diyorsanız bu oyuna kesinlikle göz atmakta yarar var.
 
– Anno 2205 (4.79 dolar) 
 
 
 
Ubisoft tarafından yayınlanan ve ilgi gören bir seri olan Anno, oyuncular tarafından oynanmaya ve sevilmeye devam ediyor. Anno 2205 oyununda ise oyuncular uzay temalı bir yapıyla karşılaşıyor ve burada hareketli kentlerle büyük sanayi kompleksleriyle bir arada oyundaki yerini alıyor. Oyun içerisinde idare simülasyon ögeleri bulunuyor ve bu ögelerle birlikte elbette siz de en düzgün kenti oluşturmaya başlıyorsunuz ve bu kentin istihdamı sizin tarafından sağlanıyor. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca halkınızın refahı için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz ve bir yandan da uzağa seyahat etmeniz gerekiyor.
Bilimsel teknolojilerle bir arada yer aldığımız imal içerisinde ekonomik bir model belirlemeniz gerekiyor ve bununla bir arada stratejik kent kurma ögeleriyle oyunda ilerleme kat etmeniz lazım. Sınırsız kent kurma içerikleri ve modlarıyla birlikte karşımıza gelen bu üretimde seri aslında bir nevi öbür bir boyuta geçiyor ve burada artık uzaya geçiş yapmak durumunda kalıyoruz. Halkımızı refaha ulaştırabileceğimiz ve halkımızı en düzgün halde karşılayabileceğimiz bu üretimde elbette bulunduğumuz kentin elektrik gücünü ve öteki muhtaçlıklarını karşılamamız lazım. Hangi binanın hangi yere kurulması gerektiğine ve öbür ögelere büsbütün biz karar veriyor ve bunlarla bir arada de teknoloji geliştirmeleri kovalayabiliyoruz.
Şehir kurma serisinin 6. oyunu olarak karşımıza çıkan bu imal uzaya hakikat genişlemeyle bir arada son buluyor. Dünyadaki kıtaların kolonileştirildiği, kaynak ve güç için yarışa girdiğiniz ve daha fazlasını gerçekleştirebildiğiniz üretimde uzay yarışlarına iştirak sağlıyor ve birebir vakitte aya yerleşmek için burada farklı farklı ataklar gerçekleştirmek durumunda kalıyorsunuz. Elbette bu teknolojileri burada kovalamanız gerekiyor ve bunlarla bir arada de daima olarak kaynaklar toplamak ve bu kaynakları en hakikat formda harcamanız lazım.
 
 
Yıldızlara ulaşabileceğiniz, kıtaları kolonileştirebileceğiniz, Ay üzerinde üsler kurabileceğiniz ve kentinizi geliştirebileceğiniz yapının içerik bakımından nitekim de varlıklı bir tecrübesi bünyesinde barındırıyor. Bu tecrübeyle birlikte kendinizi dilediğiniz biçimde özelleştirebilir ve tıpkı vakitte kentinizi kişiselleştirebiliyorsunuz. Kentinizi metropollere dönüştürebileceğiniz ve ana kıssa modunun dışında farklı ve sınırsız oyun modlarının bulunduğu üretimde dilediğiniz mod içerisine geçiş yapmak elbette sizin seçimlerinizle değişkenlik gösterebiliyor. Birden fazla adada ve bölgede oynayabileceğiniz ve her oyunla birlikte farklı yerlere adım atabileceğiniz yapın her bir oyuncuya farklı bir tecrübe sunuyor ve burada yapacaklarınız büsbütün öbür oyunculardan değişkenlik gösterebiliyor. Zira oyunda yapacağınız stratejiler, planlamalar ve kurulumlar oyuncudan oyuncuya değişiyor.
Seriyi farklı bir boyuta çıkarmaya çalışan kent kurma simülasyonu Anno 2205 teknolojik gelişmeleri bünyesinde barındırıyor. Burada yapacağınız gelişmelerle bir arada uçan otomobillere sahneye sürebiliyor, fabrikalardan madenlere kadar kaynak üretme tesisleri kurabiliyor ve daha fazla teknolojik gelişme ile birlikte burada üst düzeylere ulaşmaya çalışıyorsunuz. Yapacağınız her seçimle bir arada etrafın ne kadar canlandığını ve değiştiğini direkt görebiliyor ve yabanî ömrün da burada hayat bulduğunu aktarabiliyoruz. Bu biçim oyunlar elbette kent kurma ve simülasyon oyunlarını sevenlere hitap ediyor ve serinin bir hayranıysanız ve bu oyun içerisinde de yer almak istiyorsanız kesinlikle bir göz atmalı ve bir talih vermelisiniz.
Yukarıda da bahsettiğimiz üzere 4,79 dolarlık bir fiyat etiketi ile bir arada karşımıza çıkıyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla