Konsol Haberleri

Starfield ve Indiana Jones Playstation 5 Yolcusu!

Valorant VP Oyuneks

 
Xbox ve PC platformlarına çıkış yapan birçok oyun The Verge ve XboxEra’nın haberlerine nazaran artık PlayStation ve Switch üzere başka konsollara da gelmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere Microsoft tarafından piyasaya sürülen oyunlar ekseriyetle Xbox konsollarına ve kimi durumlarda da PC platformuna özel olarak çıkış yapıyor. Bu nedenle öbür platformlar bu oyunları deneyimleyemiyor. Lakin bu durum değişmek üzere.
 
Microsoft çoklu platform takviyesini gündeme getiriyor 
 
 
 
The Verge tarafından yayınlanan yeni bir habere nazaran kaynaklar Microsoft’un çoklu platform takviyesini ön plana çıkaracağını belirtiyor. Haber içerisinde yer alan ayrıntılar yalnızca bunlarla sonlu kalmıyor tıpkı vakitte oyunların Şubat ayı içerisinde resmi olarak duyurulacağı bildiriliyor. Şu an için PlayStation 5 ve Switch konsolları ön plana çıkıyor.
 
Diğer taraftan kaynaklara nazaran kısa müddet evvel duyurulan Indiana Jones and the Great Circle, Aralık ayı içerisinde Xbox Series ve PC platformu için piyasaya sürülecek. Birkaç ay sonrasında ise PlayStation 5’te de yayınlanması planlanıyor.
 

Öte yandan ritim tabanlı Hi-Fi RUSH önümüzdeki haftalarda PlayStation 5 ve Switch konsollarına gelmeye hazırlanıyor. Açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield ise 2024 yılı içerisinde PlayStation 5 konsollarında hazır olmayı bekliyor.  Lakin şu anda bu bilgiler kesin olmadığı için elbette beklentilerimizi dengelemekte yarar var.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla