Konsol Haberleri

Soulash 2 Piksel Grafiğiyle Rol Yapma Tecrübesini Getiriyor

Valorant VP Oyuneks

 
Artur Smiarowski tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan açık dünya, keşif, hayatta kalma oyunu Soulash 2, 4 Aralık tarihinde geliyor.
 
Prosedürel yapısı ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun içerisinde piksel grafikli bir yapı yer alıyor ve tıpkı vakitte burada rol yapma ögeleri ile birlikte karşılaşabiliyoruz. Açık dünya içerisinde yer aldığımız oyunda maharete dayalı ilerleme sistemi, özelleştirilebilir maharetler ve yetenekler, kaynak tabanlı mekanikler ve daha fazlası yer alıyor. Oyun içerisinde sahiden de geniş ve etkileyici bir tecrübeye atılıyor ve burada şiddetli varlıklara ve düşmanlara karşı çaba etmek durumunda kalıyoruz.
 
Keşiflere çıkabileceğimiz ve ortalığın olsa sürüklendiği bir dünyada yer aldığımız oyunda tıpkı vakitte düşmanlarla uğraşırken, öbür taraftan tüccar yahut hırsız olarak da kendinizi geliştirebiliyor ve birebir vakitte daha farklı kaynakların ve materyallerin sahibi olabiliyorsunuz. Oyunda farklı farklı bölgeler bulunuyor ve çöl ortamından piramitlere kadar farklı kısımlara gerçek ilerleyebiliyor ve birebir vakitte burada farklı karakterlerle birlikte karşılaşabiliyorsunuz. Efsanevi yapıtları ortaya çıkarabileceğiniz, dünyayı fethedebileceğiniz ve birçok varlığı ve kaynağı ele geçirebileceğiniz imal hakikaten de ilgi cazip ayrıntılar, fikirler ve mekanikleri bünyesinde barındırıyor. Bu içeriklerle birlikte her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira burada prosedürel yani rastgele bir dünya sistemi yer alıyor.
 
Bu rastgelelik sistemi ile birlikte her bir oyun aslında farklı bir tecrübesi bizlere aktarıyor. Evvelden bir kaynağı tıpkı yerde bulduğunuz kısımda burada farklı bir kaynak ortaya çıkabiliyor ve kaynakların yerleri, düşmanların zorlukları büsbütün değişkenlik gösterebiliyor ve bu da oyunculara farklı bir tecrübeymiş üzere gelebiliyor. Münasebetiyle oyunda her bir oyuncu ve her bir oyunda farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve birebir vakitte burada kendi gücünüzü arttırabiliyorsunuz. Açık dünya içerisinde yer aldığınız oyunda geçmişe hakikat ilerleyebiliyor, marifete dayalı ilerleme sistemi ile bir arada kendi maharetlerinizi geliştirebiliyor ve birebir vakitte burada düzey atlayarak da kendi karakterinizi güçlendirebiliyorsunuz. Yenilikçi bir dizaynla bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda geniş bir dünyaya atılıyor ve buradaki farklı bölgelere yanlışsız geçiş yapabiliyoruz. Birebir vakitte burada güçlü düşmanlara karşı meydan okuyabiliyor ve içimizdeki kapalı savaşçıyı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 
 
 
Geleneksel roguelike içeriklerini bünyesinde barındıran üretim içerisinde ticaret yolları, karakterin gelişimi ekranı, kaynak çıkarma ve bulma, giysi tüketimi, meslekler, savaş sonrası ganimetler, farklı farklı yerleşim bölgeleri ve daha fazlası bizleri bekler. Oyundaki bu saydığımız içeriklere bakacak olursak elbette üst seviye bir içerik kütüphanesinin bizlere aktarılacağını rahatlıkla söyleyebiliyoruz ve bununla bir arada de geniş bir tecrübesi burada bekliyoruz. Bağımsız bir grup tarafından bizlere sunulmayı hedefleyen bu imali elbette üst seviye animasyon ve grafik kalitesi ile bizlere sunulmuyor. Üstte da bahsettiğimiz üzere piksel grafikleri ile bir arada bizlere aktarılmak isteniyor. Tıpkı vakitte oyun içerisinde yer aldığınız müddet boyunca üstten görünümde bir yapı ile birlikte karşılaşabilir ve birebir vakitte burada öbür düşmanlara karşı meydan okuma içerisine girebiliyorsunuz.
 
Kendi mirasımıza sahip çıkabileceğimiz ve bahtımıza şekillendirebileceğimizi üretimde fetih ve yıkım mekaniklerinin olduğunu da görebiliyor ve çeşitli aktivitelerle birlikte de oyundaki yerimize alabiliyoruz. Oyunda üstte da bahsettiğimiz üzere becerilerimize dilediğimiz üzere geliştirebiliyor ve aktivitelerle birlikte de birebir vakitte yeteneklerimizi güçlendirebiliyoruz. Oyunda farklı aksiyonların ve gidişatın kilidini açmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve farklı olasılıkların yolunu açmak için de burada zanaatkarlık, mimari, keşif ve öteki ögelerden yararlanmak istiyoruz. Bunun dışında oyunda elbette yazgımızın şimdi yazılmadığını ve bu mukadderatın büsbütün bizim ellerimize yazılacağı belirtilen bir sistem yer alıyor. Bununla bir arada de burada yaptığımız her bir atılım epeyce ehemmiyet arz ediyor ve burada yaptığımız atılımları elbette bizleri de oradan etkilediğini ve birebir vakitte bahtımıza şekillendirdiğini görebiliyoruz.
 
 
 
Farklı trajedilerle ve kıssa içeriği ile birlikte yer aldığımız oyunda tıpkı vakitte geliştirici takımın belirttiğine nazaran yenilikçi bir üretim sistemi yer alıyor ve bu üretim sistemi ile birlikte de öteki oyunlardan aşina olduğunuz bir sistem aslında burada harmanlanıyor. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca etraftaki kaynakları toplamak epeyce değer arz ediyor. Bu kaynaklarla bir arada elbette üretim düzeneği yani mekaniği içerisine girebiliyor ve seçtiğiniz kaynaklarla birlikte yeni öğeler oluşturabiliyorsunuz. Oyunda elbette birden fazla kaynağı seçerek farklı üretimler yapabilir ve tıpkı vakitte burada farklı kaynakları seçerek de çok farklı içerikler üretebiliyorsunuz. Münasebetiyle her bir kaynak burada farklı içeriklerle birlikte karşımıza geliyor ve birebir vakitte farklı öğeleri oluşturmak için de bu kaynaklardan yararlanabiliyoruz.
 
Oyunda farklı tarifler bulunuyor ve bu üretim mekaniği içerisinde eşsiz bu türlü materyallerle birlikte farklı içeriklerle kendi karakterimizi donatabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı yuva kısımları bulunuyor. Bu yuva kısımlarını elbette ürettiğimiz kaynakların öğelerine aktarabilir ve tıpkı vakitte karakter özelleştirmesiyle bir arada kendimizi güçlü pozisyona getirebiliyoruz.
 
Eşsiz özellikler kazanabileceğimiz ve kendimize yararlı olabilecek bu öğelerle bir arada de daha güçlü pozisyona gelerek şiddetli düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyor ve tıpkı vakitte burada hayatta kaldığımızdan ötürü elbette bu hayatta kalma olasılığımızı daha da arttırabiliyoruz. Hasebiyle oyunda bu şekil bir üretim mekaniğinin olduğundan bahsedebilir ve bu mekanikle bir arada hayli haşır neşir olabileceğimizi de doğrulayabiliyoruz. Bu mekanikleri elbette her bir oyuncu farklı bir halde kullanabilir ve farklı içeriklerle ve öğelerle birlikte de oyundaki yerini alabilir.
 
 
 
Bir dizi farklı kıssa içeriği ile bir arada karşılaşabileceğimiz üretiminde kendi hakimiyetimizi yükseltmek için farklı ormanlar içerisine girebiliyor, çöllere yanlışsız adım atabiliyor, ormanlarda kaybolabiliyor ve buralara çeşitli kulübeler inşa edebiliyoruz. Oyunda elbette etraftaki hayranlığı üzerinde çekecek olan çeşitli tapınaklar inşa etmek için elimizden geleni yapabilir ve birebir vakitte yüksek zirvelere hakikat buradan tırmanabiliyoruz. Bunun dışında güçlü bir kaleyi komuta ederken elbette o soğuk hissiyatı hissedebilir ve birebir vakitte kendimizi farklı iklim şartlarında bulabiliriz. Oyunda güneşin kavurduğu çöllerle birlikte soğuk iklimin olduğu kısımlara gelebilir ve ek olarak burada farklı hava değişimleri ile bir arada karşılaşabiliriz. Buza kaplı bir kule içerisine geçiş yapabildiğimiz ve bu kuleyi yükseltip birebir vakitte savunabildiğimiz üretimde farklı farklı ögeler bizlere sunuluyor ve mevcut bölgeleri ele geçirmek için de burada kendimize ilişkin bir oyun stili belirleyebiliyoruz.
 
Oyunda tıpkı vakitte 3 farklı oyun modu bulunuyor ve bu oyun modlarından istediğinizi seçebiliyor ve kendi oyun şeklinizi özelleştirebiliyorsunuz. Yüksek fantezi modu ile birlikte öldüğünüzde cezalara katlanabileceğiniz bir yapı bizlere aktarılıyor. Tıpkı vakitte bu modla birlikte de hakikaten kuvvetli bir tecrübesi elde etmiş oluyorsunuz. Farklı cezalara katlanabileceğiniz bu üretimde öldüğünüzde en yakın dost bölgede yine diriliyorsunuz. Bu mod aslında oyunun en kolay modu olarak karşımıza çıkıyor fakat tekrar de güçlü bir tecrübe sunuyor diyebiliriz. Oyun modları daha çok güçlü içeriklerle bir arada ve içerik kısıtlamaları ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bunlar elbette oyuncuların deneyimlerini ve isteklerine nazaran değişkenlik gösterebiliyor.
 
Oyun biçiminize uyacak iki farklı oyun modu daha bulunuyor. Karanlık fantezi modu ile bir arada de oyun içerisinde her bir vefatla karakterimizin silinip gidebileceği bir yapı bizlere aktarılıyor. Tıpkı vakitte oyunda neler ürettiyseniz ve neler yaptıysanız büsbütün ortadan kaldırılıyor diyebiliriz. Yani bu oyun modu sahiden kuvvetli bir içeriği bünyesinde barındırır ve her bir vefat burada büsbütün sıfırlanmanıza sebebiyet verebiliyor. Hasebiyle bu biçim oyun modlarını elbette zorluktan hoşlananlar ve üst seviye bir yapıya sahip olmak isteyenler deneyimleyebiliyor. Yeni karakter yaratarak burada birebir vakitte dünyaya tekrardan tesir etmeye çalışabiliyorsunuz. Yani oyunda vefatlar kalıcı olarak karşımıza çıkıyor ve öldükten sonra da tekrar bir karakter yaratmak için oyuna tekrardan başlayabilir ve burada sıfırdan başlayarak aldığınız yere hakikat ilerlemeye başlayabiliyorsunuz.
 
 
 
Elbette bu zorluktan da tatmin olmadıysanız en güçlü moda içerisinde yer alabilirsiniz. Üretimde karakterinizi ve dünyayı büsbütün yok edecek bir sistemle karşılaşabiliyorsunuz. En sıkıntı mod içerisinde burada her öldüğünüzde hem karakteriniz hem de dünya büsbütün ortadan kaldırılıyor. Tıpkı vakitte oyun içerisinde rastgele bir ilerleme kısmı bulunmuyor. Düşmanlar büsbütün sizlere olduğu üzere saldırabiliyor ve rastgele bir merhametin olmadığını burada aktarabiliyoruz. Oyun içerisinde yalnızca muhakkak başlı kısımlar çalışabilir ve rastgele bir ilerleme kaydedilmediğinden ötürü da elbette oyunda nitekim güçlü bir yapı yer alıyor. Hasebiyle bu mod içerisinde nitekim de zorlanabileceğiniz ve içerisinden çıkış yapamayacağınız bir yapı sizlere aktarılıyor. Bununla bir arada de üst seviye bir zorluk istiyorsanız ve bir yandan da kafayı yemek istiyorsanız bu mod hakikaten de size nazaran diyebiliriz.
 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde üstten görünümlü bir yapı geri alıyor ve piksel grafikleri ile bir arada oyun karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyun içerisinde dilediğimiz üzere yer aldığımız oyunda bizlere elbette farklı kısımlar bekliyor ve burada yeni bölgelere gerçek adım atabiliyoruz. Karakter ve marifet odaklı imal içerisinde farklı bölgelere hakikat ilerlerken etrafı keşfedebiliyor ve birebir vakitte kaynakları buradan çıkararak farklı üretim merkezleri ile karşılaşabiliyoruz. Oyun içerisinde bunun dışında yer aldığınız müddet boyunca kaynakları toparlayarak yeni öğeler inşa edebiliyor, üretebiliyor ve yapabiliyorsunuz. Münasebetiyle bu da oyunculara geniş bir içeriği sunmayı hedefliyor.
 
 
 
Oyun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün oyundan haberdar olabilirsiniz. Bunun dışında tekrar oyuna Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü ile bir arada oyunun bir kısmını fiyatsız bir biçimde oynayabiliyor ve oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Bu demo sürümü oyuncular açısından epey ehemmiyet arz ediyor. Münasebetiyle bu demo sürümü ile birlikte oyunu istekliyseniz ekleyip eklemeyeceğinizi ve satın alıp almayacağınıza da karar verebiliyorsunuz.
 
Geniş çaplı içerikleriyle birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun, 4 Aralık tarihinde biz oyun severlerin sistemlerine gelmeye hazırlanıyor. Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız ve yeni ve geniş bir macera yaşamak istiyorsanız ve birebir vakitte açık bir dünyada yer almak istiyorsanız, bu oyunu bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Bu şekil oyunlar elbette uzun periyodik bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve tıpkı vakitte bunun bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunulduğunu belirtmekte yarar var. Zira oyundan beklentilerinizi bu kapsamda derleyebilir ve toparlayabilirsiniz. Üst seviye bir beklentiyle bir arada giriş yapmadığınız oyun içerisinde nitekim de beklemediğiniz anlarda büyük zevkler alabilir ve bu biçim oyunları aşina olanlar, nasıl bir yapıya sahip olduğunu ve tıpkı vakitte başka oyunlardan farklılıklarını elbette Steam incelemelerinde görebilirler.
 
Oyun fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla