Konsol Haberleri

Snakebird Complete Epic Games’te Fiyatsız

Valorant VP Oyuneks

 
Epic Games platformunda her gün yeni ve fiyatsız oyunlar verilmeye devam ediyor. Bir yandan kış indirimleri devam ederken, başka yandan yıl sonuna kadar her gün fiyatsız bir oyun bizlere ulaşıyor. Geçtiğimiz günlerde birkaç büyük oyun dışında elbette daha çok bağımsız ve küçük çaplı imaller elde ettik. Bu sayede kütüphanemizi genişlettik.
 
Bugün ise platform dahilinde macera ve bulmaca ögelerini içeren Snakebird Complete isimli imal büsbütün fiyatsız bir biçimde bizlere sunuluyor. Oyunu bugün saat 19.00’a kadar elde edebiliyor ve bu saatten sonra farklı bir oyunla birlikte karşılaşabiliyoruz. Hasebiyle sonlu bir müddetiniz var diyebiliriz. Bu biçim oyunlar eğlenceli içerikleri ve macera ögeleri ile bir arada bizlere sunuluyor.
 
– Epic Games sayfası
 
Bugün saat 19:00’dan sonra elbette hangi oyunun bizlere sunulacağı konusunda çeşitli iddialar var. Lakin Twitter üzerinde yer alan bilbili kun isimli kullanıcıya nazaran bugün ya da yarın Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu fiyatsız olarak bizlere sunulacak. Genel olarak sevilen bu imal elbette oyuncular tarafından hoş karşılanacaktır.
 

  
Oyun hakkında 
 
İki farklı oyun yer alıyor 
 
 
 
Bunun dışında Snakebird Complete isimli oyundan biraz bahsedecek olursak, oyun içerisinde ikonik ve klasikleşmiş bir yılan karakteri karşımıza çıkıyor. Hem yılan hem de kuş gibisi bu karakterle birlikte farklı platform zorlukları ile karşılaşıyor ve bunları açmak için kendi çektiğimizi bu ögelere nazaran adapte edebiliyoruz. Snakebird Complete paketi ile birlikte birçok farklı oyun bizlere sunuluyor. Paket içerisinde birinci oyun ve Prime isimli sürüm yer alıyor. Bunlarla birlikte de bulmaca çözme macerasını burada atılabiliyor ve ilgi alımlı bulmaca içeriklerinin yer alması ile bir arada burada biraz da başımızı ve süratli reflekslerimizi kullanmaya çalışıyoruz.
 
Bu biçim oyunlar elbette daha çok eskiyi seven nostalji hissiyatına kapılmak isteyen oyunculara hitap ediyor. Fakat yeni oyuncular da bu stil oyunlarda yer alabiliyor. Oyunda görsellerden de görebileceğiniz üzere farklı üsluplarda bulmaca içerikleri ile bir arada karşılaşabiliyor ve burada karakterimizi dilediğimiz üzere yönetebiliyor. Üst, aşağı, sağa ve sola üzere direktifler verebiliyor ve yönlendirmelerle eksiksiz bir halde bulmacayı tamamlamaya çalışıyoruz.
 
İki farklı oyun tecrübesini bizlere sunan üretimde bulmaca çözme macerasını hazırladığımız mühlet boyunca geliştirici grup tarafından usturuplu tasarlanmış bir harita ile karşılaşıyor ve bu üretim kapsamında birçok yayın kuruluşu oyuna pek beğendiğini bildiriyor. Bunun dışında genel olarak oyuncular ve yayıncılar tarafından da çıktığı periyot oynanmış ve hala da oynanmaya devam eden bir proje diyebiliriz. Oyunda geliştirici takımın belirttiğine nazaran 120’den fazla kısım bulunuyor. 120’den fazla kısmın bulunması nitekim de oyuncular için hoş bir nimet olarak karşımıza çıkıyor. Farklı kısımlara adım atabileceğimiz ve bu kısımları geçmeye çalışabileceğimiz üretimde meyveleri yiyebiliyor.
 
Eskiden oynadığımız yılan oyunun gelişmiş hali 
 
 
 
Eskiden telefonlarımızda yer alan klasik yılan oynanışın 3 boyutlu ve daha hoş dizaynlı bir formda karşımıza çıktığını görebiliyor ve tıpkı vakitte fizik maddelerine meydan okuyabileceğimiz bir sistem bizlere aktarılıyor. Oyunda ilgi alımlı çizimlerin ve kısımların bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. Tıpkı vakitte zorluk derecesini de kolaydan zora geçtiğini deneyimleyebiliyoruz. Zira bu üslup oyunlarda siz de biliyorsunuz ki direkt sıkıntı kısımlarla başlarsak elbette oyuna adapte olma ve oyuna alışma sürecimiz uzayabiliyor. Münasebetiyle burada alıştırma kısımlarından oyunu öğrenmeye çalışıyor ve daha sonrasında ise oyunun ortalarını ve sonralarını kadar da güçlü içeriklerle bir arada karşılaşabiliyoruz.
Yukarıda bahsettiğimiz üzere daha evvel telefonlarda oynayabildiğiniz ve artık ise PC platformunda daha farklı bir halde karşımıza çıkan Snakebird Complete, ilgi cazibeli içerikleriyle bizlere sunuluyor. Burada meyve toplayarak yılanı daha da büyütebiliyor ve platformlar ortasında bazen sıkışıp kalabiliyoruz. Bu durumda kısma tekrar başlamaya çalışıyoruz.
Bunun dışında oyunda çeşitli skorları elde etmeye çalışıyor ve bu skorlarla birlikte de başka oyunculardan daha fazla puan toplamaya başlıyoruz. Esasen klasik telefonlarda da tıpkı formda daima olarak puan toplamaya çalışıyorduk ve burada en yüksek skoru elde etmek için arkadaşlarımıza ve yakınlarımızla birlikte çaba ediyorduk. Elbette oyun çevrimiçi olarak oynanmıyor. Yalnızca tek oyunculu bir tecrübe sunuyor ve bu platform zorluğu içerisinde de kendi ustalığımızı sergileyebiliyoruz.
Zorlu uğraşların yer aldığı üretimde geliştirici takımın belirttiğine nazaran yeni bir ipucu sistemi kullanıyor. Bu ipucu sistemleriyle birlikte hem oyuna daha kolay bir formda adapte olabiliyor hem de oyunu kısa müddette öğrenebiliyorsunuz. Etkileşimli görsel ikazlar sayesinde neler yapabileceğinizi kısa müddette anlayabiliyorsunuz. Bu da elbette oyuncuları oyuna kısa müddette adapte etmeye yarayan özelliklerden ögelerden bir tanesi.
 
Arka plan müzikleri 
 
 
Diğer taraftan oyunun art planında elbette eğlenceli müzik içerikleri bulunuyor. Bu usul oyunlarda art planda çalan müziklerin bizleri içine çekmesi nitekim de büyük değer arz ediyor. Zira sade bir art planla birlikte oynayan kişi belirli bir yere kadar oynayabilir ve artık sesi olmadığı vakit da tahminen de bir yere kadar ilerlemeye çalışır ve sonrasında ise sıkılabiliyoruz. Hasebiyle oyunda hoş art plan müziklerinin olduğundan bahsedebilir ve platform-bulmaca ögeleri ile birlikte atıldığımız bu üretimde eğlenceli dakikalar geçirebiliriz.
Modern bir tecrübesi adım atabildiğimiz üretimde keyif almamızı sağlayan çeşitli modlar bulunuyor. Bu modları dilediğimiz üzere geçiş yapabiliyor ve buradaki yerimizi alabiliyoruz.
 
Oyun genel olarak her bir oyuncu kesitine hitap ediyor ve büyükten küçüğe her yaştan oyuncunun oynayabileceği ve deneyimleyebileceği bir yapıyı bünyesinde barındırıyor.
Oyunda daha evvelki sürümlerden aşina olduğumuz bir yapı bulunuyor. Burada çağdaş ve kusursuz bir tecrübe için elbette yükseltilmiş grafikler, düzgünleştirilmiş oynanış seçenekleri, yeni bir ipucu sistemi ve geliştirilmiş özellikler yer alıyor diyebiliriz. Bu özellikler elbette PC sürümüne mahsus olarak karşımıza çıkıyor. PC seramiğinin gücünden yararlanmak isteyen bu üretimde bu şekil özellikleri de görebiliyoruz.
Oyunda genel olarak güçlü kısımlar bizlere aktarılıyor ve burada hem yılan hem de kuş üslubu karakteri denetim ettiğimizden bahsettik. Bu karakterin elbette karnını doyurması için meyvelere gereksinimi oluyor. Münasebetiyle karnını doyurmak için bu meyveleri de platformun etrafında gezinerek bulabiliyor. Burada meyveleri toplayabiliyor, daima olarak beslendikçe büyüyebiliyor ve şiddetli kısım dizaynlarında ilerlemeye çalışıyoruz.
 
Meyve yiyerek yılan büyüyor 
 
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca meyveleri ne kadar çok yersek o kadar çok yılanımızın büyüdüğünü görebilir ve artık buralara sığmadığımızı deneyimleyebiliyoruz. Oyunda birçok platform zorluğu bulunuyor. Bu platform zorlukları ile birlikte bir yandan büyürken başka yandan ise bir sonraki hamleyi başımızda muhafazaya çalışıyoruz. Zira oyunda ne kadar çok büyürsek o kadar çok alana sıkışıp kalabiliyor ve bu da bizleri alanda hudutlu hareket etmeye itiyor. Münasebetiyle oyunda meyveleri yerken daha sonraki yapacağımız atakları de hesaba katmak durumunda kalıyoruz ve rastgele bir yere sıkışmamamız gerekiyor.
Anlattığımız kadarıyla elbette sizler de o ikonik telefondaki yılan macerasındaki tecrübenin birebiri olduğunun kanısına varabilirsiniz. Lakin burada elbette daha hoş görsellerle ve grafiklerle bizlere ilgi cazip tecrübenin aktarıldığını söyleyebiliriz. Meyveleri topladıktan sonra burada çıkış noktasına ulaşmak için yılanınızı denetim edebiliyor ve istikamet tuşlarına burada kullanabiliyorsunuz. Oyunun temel hedefi aslında büsbütün bundan ibaret diyebiliriz. Elbette birtakım kısımlarda farklı misyonlar bizlere aktarılıyor ve bu vazifeleri de yapmak büsbütün bize düşüyor.
 
Oyunda üstte bahsettiğimiz üzere kolay ipuçları ile bir arada aktarılan bir rehber sistemi olduğundan ötürü her bir oyuncu burada yerini alabiliyor. Buradaki bulmacaların zorluğu elbette her bir oyuncuya nazaran değişkenlik gösterebiliyor. Kimileri bu oyunda usta olabilir ve ona bu güç bulmacalar kolay gelebilir. Kimileri ise bu denetimlerden hiçbir şey anlamaz ve birinci etapta kolay bulmacaları bile yapamayabilir. Münasebetiyle bu sizin oyun geçmişinizi ve deneyiminizle alakalı olarak karşımıza çıkıyor.
 
Adalarda farklı bölümler
 
 
Diğer taraftan oyunda farklı adalar bulunuyor. Bu adalar içerisinde geçiş yapabilir ve her bir ada içerisinde farklı farklı kısımlar bulunuyor. Burada fark ettiğiniz üzere daima olarak birebir platform içeriği ile birlikte karşılaşabilir ve bunları aşmak için de elbette direkt klavye ile birlikte ilerleyebilirsiniz. Meydan okuma kısımlarının olduğu üretimde tatmin edici bir tecrübenin bizlere sunulacağı aktarılıyor. Ek olarak adalar içerisinde 1, 2, 3 ve 4 üzere sırasıyla çeşitli kısımların kilidi bizlere açılıyor ve yıldızlar içerisinde yer alan bu kısımlara tıklayarak o platform zorluğuna geçiş yapabiliyoruz.
Oyunda yiyebileceğiniz farklı meyveler bulunuyor. Bu meyveleri toplayarak yılanınızı büyütebiliyor ve tıpkı vakitte oyunda farklı platform ögelerini da olduğunu görebiliyorsunuz. Örneğin oyunun içerisinde bir platform zorluğunda ışınlanma portalının burada olduğunu görebiliyor ve bu portalı girerek farklı bir kısma yanlışsız ışınlanabiliyorsunuz ve kendinizi orada bulabiliyorsunuz. Bu platformu aşmanızı sağlayacak oyun içi objeler ortasında yer alıyor. Bunları kullanarak da platform zorluklarını aşmaya çalışıyor ve ardından zorlukları kısa müddette geçebiliyorsunuz.
Oyunda öbür taraftan klasik olarak taraf tuşları ile ilerleyebileceğiniz bir karakter denetimi bulunuyor. Evvelden oynadığınız oyunlardaki üzere düz bir alan karşımıza çıkmıyor. Burada daha çok platformların, duvarların ve farklı ögelerin karşımıza geldiğini görebiliyoruz. Ek olarak burada, karşıdan karşıya geçerken ve karakterimize bir yerden bir yere yanlışsız götürmeye çalışırken boşlukları doldurabileceğimiz ve farklı ögeleri bir yerden bir yere yerleştirebileceğimiz objeler yer alıyor. Bu objelerle birlikte de karakterimizi, yani yılanımızı dilediğimiz üzere öteki tarafa geçirebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bu usul mekaniklerinin olduğunu aktarabiliyoruz.
 
Eklemeyi unutmayın 
 
 
Kısaca toparlayacak olursak, elbette nostalji severlere hitap eden yapısıyla birlikte karşımıza çıkan bu oyun, Snakebird Complete sürümü ile birlikte Epic Games kütüphanemize ekleniyor. İki farklı oyunun yer aldığı bu sürüm dahilinde hoş bir ada macerası yaşayabiliyorsunuz. Yılınızda bir arada aşabileceğiniz farklı platform zorlukları bulunuyor ve tıpkı vakitte bulmaca içeriği ile bir arada de oyundaki yerinize alabiliyorsunuz. Elbette bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyun dahilinde üstte da bahsettiğimiz üzere 120’den fazla kısım bulunuyor. Bu kısımları açmak ve tamamını bitirmek elbette uzun bir süreyi beraberinde getiriyor. Hasebiyle oyunda lakin usta bir biçimde olabilirseniz ve güzel bir halde oyundaki denetimleri alışabilirsiniz lakin bu biçimde bitirebilirsiniz diyebiliriz.
Son olarak, tekrar tekrar üstte bahsettiğimiz üzere saat 19.00’dan sonra bu oyunu ne yazık ki kütüphanenize ekleyemeyecek ve öteki bir oyun karşımıza çıkacak. Hasebiyle hudutlu bir müddetiniz bulunuyor. Oyunun birebir vakitte Epic Games fiyatı 115 Türk Lirası ile birlikte karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle günün karı olarak bizlere sunuluyor diyebiliriz. Elbette bir sonraki oyunu daima birlikte merak ediyor ve 19.00’dan sonra da yeni oyunu öğrenebileceğiz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks