Konsol Haberleri

Roguelite Aksiyon Oyunu Realm of Ink Duyuruldu

Valorant VP Oyuneks

 
Çinli yayıncı 663 Games ve geliştiriciler Leap Studio ile Maple Leaf Studio, konsollar ve PC (Steam) için roguelite aksiyon oyunu Realm of Ink’i duyurdu. Hangi konsollara çıkış yapacağı açıklanmadı. Oyun 2024 yılında piyasaya sürülecek.
 
Üstten görünümlü yapısı ile bir arada aksiyon içeriği ile karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda, kurgusal karakterlerden oluşan ilgi cazibeli bir dünya bizleri bekliyor. Oyunda ilgi alımlı karakterlerin yanı sıra art planda bir öykü anlatılıyor ve bu kıssa boyunca da elbette oyun içerisinde elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Farklı farklı bölgelere adım atabileceğimiz, ormanlardan yıkılmış kısımlara kadar birçok yere geçiş yapabileceğimiz oyunda 3 farklı kahraman bulunuyor. Bu kahramanlarla bir arada dilediğimiz üzere oyundaki yerimizi alabiliyor ve bu bölgeye, yani dünyayı keşfetmeye hazırlanıyoruz.
 
İlgi alımlı görünümler ve bölgeler 
 
 
 
Korkusuz karakterlerle bir arada ilerleyebileceğimiz üretimde, burada her bir karakterin farklı özelliği ve yeteneği bulunuyor. Bu yeteneklerle birlikte de elbette düşmanlara karşı burada farklı marifetler sergileyebiliyoruz. Bu maharetlerle bir arada de düşmanların üzerine direkt akın edebiliyor ve birebir vakitte farklı yeteneklerle birlikte de kendi üstadımızı burada konuşturabiliyoruz. Seyahat sırasında elbette keşfedebileceğimiz, açığa çıkarabileceğimiz çeşitli gizemler ve sırlar bulunuyor. Bunları da elbette ortaya çıkarmak için farklı farklı atılımlar gerçekleştirmek durumunda kalıyoruz. Bu kısımda karşımıza çıkan düşmanların irili ufaklı olduğunu görebiliyor ve tıpkı vakitte oyunda işveren savaşlarının olduğunu da deneyimleyebiliyoruz.
 
Oyundaki işveren savaşları ön plana çıkmaya hazırlanırken, geliştirici grubun belirttiğine nazaran 4 farklı işveren bu üretim içerisinde yer alıyor ve bunları alt etmek için elbette farklı atılımlar gerçekleştirmek durumunda kalıyoruz. Olağan düşmanların haricinde bu işverenler bizleri daha fazla zorluyor. Kuvvetli işverenleri bizlere sunmaya hazırlanan oyunda uzun müddetler geçirebiliyor, yüksek olan canlarını azaltmak için uğraşabiliyor ve karakterimizin yeteneklerinden faydalanabiliyoruz.
 
Karakterlerin kilidi ilerleyen kısımlarda açılıyor 
 
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere farklı karakterlerin olduğundan kelam ettik. Fakat bu karakterlerin kilidini açmak için oyun içerisinde bir ölçü ilerlemek gerekiyor. Bu da geliştirici grubun oyuna kattığı farklı ögelerden bir tanesi diyebiliriz. Oyunda birinci etapta Kılıç Ustası Red olarak yer alıyor ve bu kılıç ustası ile birlikte oyundaki birinci ilerlememizi sağlayabiliyoruz. Tıpkı formda ilerlediğimiz esnada ve öykünün belirli bir kısmına ulaştığımız kısımda ise başka karakterlerin kilidini açabiliyor ve burada öbür karakterlerle de ilerlemeye başlayabiliyoruz. Münasebetiyle bu kısımda yeni karakterlerin kilidini açmak için muhakkak bir mühlet boyunca oyunu oynamak ve ilerlememiz koşul.
 
Oyun içerisinde yer alan kıssaya hem orta sahnelerle hem de karakterler ortası diyaloglarla birlikte bizlere aktarılıyor. Karakterler ortası diyaloglar elbette standart bir halde karşımıza çıkıyor. Zorlukları kucaklayabileceğimiz ve gerçekler ortaya çıkarabileceğimiz üretimde ilgi alımlı görüntülerin ve bölgelerinde olduğunu söyleyebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar yer alıyor ve bu farklı kısımlarda ise geliştirici takımın belirttiğine nazaran 4 farklı tema benimsenmiş durumda. Bu tema ile bir arada elbette üstte da bahsettiğimiz üzere ormanlardan yıkık dökük alanlara kadar ve öteki ilgi cazibeli kısımlara kadar çok farklı bölgeler bulunuyor. Bu bölgeleri dilediğimiz üzere keşfedebiliyor ve birebir vakitte kendi karakterlerimizin ve bu bölgenin kıssasını anlayabiliyor ve ortaya çıkarabiliyoruz.
 
Çeşitli kombolar gerçekleştirebiliyoruz 
 
 
 

Oyunda karakterlerimizle birlikte çeşitli kombinasyonlar yapabiliyor ve bu kombinasyonlar elbette dövüş mekanikleri olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun içerisinde çeşitli tedavi sanatları ile birlikte kendimizi geliştirebiliyor ve bu sanatı elbette dilediğimiz üzere oyunda keşfedebiliyoruz. Oyunda düşmanları tek vuruşla yenmek için elbette farklı marifetler üzerinde ustalaşmak gerekiyor. Bu hünerlere ulaşmak için de oyunda bir ölçü ilerlememiz gerekiyor. Farklı hünerler sergileyebileceğimiz ve farklı donanımlarla bir arada karakterlerimizi güçlendirebileceğimizi üretimde dövüş sanatları epey değer arz ediyor. Bu dövüş sanatları ile birlikte de eşsiz hareketler yapabiliyor, farklı kombolarla bir arada düşmanları aman vermiyor ve karakterlerin burada birbirlerini güçlendirebileceği bir sistemi ortaya çıkarabiliyoruz. Süratli aksiyon içerikleri ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan bu üretimde daima olarak kendimizi düşmanları ortadan kaldırırken bulabiliyor ve birebir vakitte süratli aksiyon sahneleri ile bir arada de kendimizi hayatta tutmaya çalışıyoruz.

İlerlediğimiz kısımlarda farklı farklı karakterlerle birlikte de karşılaşabiliyor ve tıpkı vakitte burada yeni NPC’lerin olduğunu da görebiliyoruz. Bu kısımda yeni bir tecrübe yaşayabileceğimizi üretimde daima olarak kendimizi bir şeyler denerken bulabiliyor ve yeni dövüş tarzlarını ve hareketlerini burada kilidini açmak için uğraşabiliyoruz. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere hem yeni karakterlerin hem de maharetlerin kilidini açmak için bir mühlet ilerlememiz gerekiyor ve bu ilerleme ile birlikte de yeni marifetlerim ve yeteneklerin kilidini açabiliyoruz. Birebir formda bu yetenekleri sergilemek oyunda hayli kıymet arz ediyor. Zira oyunun temelinde aslında düşmanları ortadan kaldırmak ve karakterimizi hayatta tutmak yer alıyor.
 
Bonuslar karakterlere özel yararlar sağlıyor 
 
 
 
Oyun içerisinde birebir vakitte çeşitli kombinasyonların yanı sıra farklı bonuslar da bulunuyor. Bu bonuslar karakterlerimize çeşitli yetenekler ve yararlar sağlayabiliyor. Oyunda bu bonuslarla bir arada düşmanların üstesinden daha az bir biçimde gelebiliyor ve tıpkı vakitte bölgeyi çok acilen toparlayıp temizleyebiliyorsunuz. Hasebiyle bu bonuslar oyun içerisinde epey değer arz ediyor ve savaş esnasında ise sizlere büyük avantajlar sağlayabiliyor. Bunları kullanarak da düşmanları basitçe indirebilir ve böylelikle öykünün geri kalan kısmına da bu biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu bonuslar orta ara karşınıza çıkabilir yahut etraftan bulduğunuz objelerle birlikte sizlere tesir edebiliyor. Hasebiyle etrafı keşfetmek ve etrafta neler olup bittiğini öğrenmek epey ehemmiyet arz ediyor diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde birbirinden farklı kısımlar ve bölgeler bulunuyor ve bilinmeyen bir seyahate bu kapsamda adım atabiliyorsunuz. Burada her bir bölgenin kendine ilişkin görüntüleri, keşif ögeleri, düşmanları ve daha fazlası yer alıyor. Münasebetiyle bu bölgeleri hem araştırmak hem de keşfetmek epey önemli. Bunlarla bir arada de buralardaki düşmanları ortaya çıkarabiliyorsunuz. Burada sürpriz dolu bir seyahatin bizlere sunulacağı aktarılıyor ve tüm seyahat boyunca da elbette farklı karakterlerle birlikte burada karşılaşabiliyoruz. Bu karakterlerden tıpkı vakitte kıssanın geri kalan kısmını öğrenebiliyor ve bu döngü içerisinde oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde hayli ilgi cazip görünümlerin olduğundan bahsettik. Bu görünümlerle bir arada üstten görünümlü yani izometrik bir kamera bakış açısıyla bir arada ilerleyebiliyor ve bununla birlikte de bu bölgeleri keşfetmeye hazırlanıyoruz. Oyunda bu ekranında sol alt kısımda bizim can barımız bulunuyor. Bu can barı karakterimizin ne kadar canının kaldığını gösteriyor. Hasebiyle oyun içerisinde bu can kısmı epey kıymet arz ediyor. Zira burada karakterin ne kadar canı kaldığını görebiliyor ve düşmanlardan kaçmak için çeşitli ataklarda bulunabiliyorsunuz. Tıpkı vakitte can barının üst kısmında farklı yetenekler kısmı bulunuyor. Bu yeteneklerle birlikte de düşmanların üstesinden gelebiliyor ve tıpkı vakitte bu yetenekleri kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bunun dışında ekranın orta ve üst kısmında işveren savaşlarında görebileceğiniz düşmanın can barı bulunuyor. Bu barla bir arada de düşmanın ne kadar canını kaldığını görebilir ve tıpkı vakitte onu alt etmek için de çeşitli atılımlar yapabilirsiniz.
 
Steam sayfası  
 

Oyun içerisinde bu usul bir yapı bulunuyor ve bu yapı ile birlikte de dilediğiniz üzere yer alabiliyorsunuz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda. dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün oyundan haberdar olabilirsiniz. Yeni duyurulan bir imal olduğu için şu anda oyuna çıkış tarihi aşikâr değil.

 
Duyuru fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

The Outlast Trials Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

  Geliştirici Red Barrels, co-op hayatta kalma dehşet oyunu The Outlast Trials’ın 5 Mart…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL'lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

  Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

  Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation…
Daha Fazla