Konsol Haberleri

Ready or Not Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

Valorant VP Oyuneks

 
Geliştirici VOID Interactive, taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu Ready or Not’un Erken Erişim’den çıkacağını ve 13 Aralık’ta Steam üzerinden PC için 49,99 dolarlık bir fiyatla tam sürüm olarak satışa sunulacağını duyurdu. Ready or Not birinci olarak 17 Aralık 2021’de Steam üzerinden PC için Erken Erişim olarak yayınlandı.
 
VOID Interactive operasyon müdürü ve baş geliştirici Stirling Rank, oyun için yapılan bir basın açıklamasında çeşitli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “Başlangıçtan beri oyun için gerçekçi olaylar üzerine çalışıyoruz. Burada gerçek hayatta karşımıza çıkan olayları deneyimliyor ve oyunda sizlere sunmak istiyoruz. SWAT güçlerinin yer aldığı oyun içerisinde farklı misyonlar tasarlamaktan kaçınmadık. Bu vakte kadar epeyce farklı vazife dizaynını sizlere sunmak istedik ve öbür düşmanlara meydan okuyacağınız ağır aksiyon tadında bir tecrübesi sizlere aktarmak istiyoruz. Bu oyunu sizler için büsbütün unutulmaz kılmak istiyoruz.”
VOID Interactive CEO’su Julio Rodriguez ise şunları ekledi: “Ready or Not, fantastik bir taktiksel birinci şahıs nişancı tecrübesini oyunculara sunuyor ve Steam üzerinde erken erişim sürümü olarak yayınlandıktan sonra geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Bu hayran kitlesi ile bir arada elbette işleri daha da büyütmek istiyoruz ve 1.0 sürümünü sizlere yaklaştığını aktarabiliyoruz. Grupla birlikte oyunculara gerçekçi bir SWAT aksiyon oyunu sunmak istiyoruz ve sürükleyici oynanışı içeriği ile bir arada de karşınızda olmak istiyoruz. Birinci şahıs aksiyon çeşidi ile karşınıza çıkacağımız oyunda, manada bir yapıyı sizlere sunmak ve tıpkı vakitte tam sürümü olarak piyasadaki yerini korumak istiyoruz.”
Tam sürüm bizlere neler sunacak?
 
 
1.0 güncellemesi ile birlikte oyuna yeni jenerasyon geliştirmeler gelmeye hazırlanıyor ve birebir vakitte burada oyuncular rehineleri kurtarmaya çalışıyor. Rehine durumlarını görebileceğiniz, etkin bomba tehditlerinin nerede olduğunu deneyimleyebileceğiniz ve barikatlı düşmanların da burada olduğunu görebileceğiniz bir yapı bizlere aktarılmak isteniyor. Oyunda tıpkı vakitte daha fazla yüksek riskli senaryolar bulunuyor ve bu riskli senaryolarla birlikte de oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Tıpkı vakitte bu senaryolar içerisinde düşmanları ortadan kaldırmak için de elbette istediğimiz hamleyi yapabiliyoruz. Polis departmanı olarak çalıştığımız oyun içerisinde tam sürümle birlikte yeni içerikler ve ayrıntılar oyuna dahil olmayı bekliyor. Bu ayrıntılara bakacak olursak şunları söyleyebiliyoruz:
Öncelikle bir “sıfırdan başlama” güncellemesi ile bir arada oyunda sürükleyici ve tek oyunculu bir operasyonel sistemin bizlere sunulacağını aktarabiliyor ve daha akıcı misyonlar ile bir arada burada karşılaşabiliyoruz. Bunun dışında oyunda misyon sayısının daha da artacağını aktarabiliyor ve kıymetli ölçüde bu sayıların da daha da üstlere çıkacağını doğrulayabiliyoruz. Bunun dışında evvelki yaptığınız misyonlar yani erken erişim sürümünde elden geçirdiğiniz ve tamamladığınız misyonlar tekrardan geliştirici takım tarafından düzenleniyor ve çok daha fazla ek içerikle bir arada bizlere tekrardan sunuluyor diyebiliriz.
Ayrıca oyunda yer alan içerikler daha da kişiselleştirilebilir bir duruma evriliyor ve tıpkı vakitte özelleştirme ve ömür kalitesi iyileştirmeleri ile bir arada de tam sürüm hakikaten de üst seviye bir yapıyı bizlere sunmayı hedefliyor diyebiliriz.
 
 
 
Tam sürüm için tüm yenilikler bunlarla hudutlu kalmıyor. Birebir vakitte yüksek riskli gerçeklikle birlikte yer aldığımız oyunda tam sürümde üst seviye bir tek oyunculu öykü modu deneyimleyebiliyoruz. Bu kıssa modu içerisinde elbette farklı senaryo içerikleriyle karşılaşabiliyoruz. Bu senaryo içeriklerini elbette üstte da bahsettiğimiz üzere tek oyunculuk kısmında deneyimleyebiliyoruz. Bunun dışında rehine mekanikleri oyunda yer alıyor. Bu rehineler elbette düşman bölgelerinin gerisinde bulunuyor ve bu rehineleri kurtarmak ve tıpkı vakitte onlara ziyan gelmesini engellemek için farklı farklı taktikler benimseyebiliyoruz.
 
Oyunda 5 oyuncuya kadar toplamda 18 tek oyunculu yahut çevrimiçi ortak misyonlar bulunuyor. Bu misyonlar sahiden de üst seviye bir yapıya ulaşmaya hazırlanıyor. Bunun dışında ise dilediğiniz üzere hem ortak misyonlara hem de tekli vazifelere atılabiliyorsunuz. Bu büsbütün sizin seçimlerinize bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.
Tam sürüm çıkışı ile birlikte oyunda birebir vakitte oyuncuların grubunuzu özelleştirmek için çeşitli özelleştirmeler sunuluyor ve farklı ekipmanlar da oyuna dahil ediliyor. SWAT grubunuzu burada istediğiniz halde alanda kullanabiliyor ve birebir vakitte istediğiniz ekipmanları seçerek de düşmanlara karşı gelmeye çalışıyorsunuz. Esnek yaklaşımıyla ve özgür seçimleriyle bir arada yer aldığımız oyunda sürükleyici ve taktiksel bir tecrübeye elde edebiliyor ve istediğimiz biçimde düşmanlara yaklaşımımızı belirleyebiliyoruz. Hasebiyle oyunda ilerlerken kendi seçeneklerimiz daha fazla ön plana çıkabiliyor ve başka oyunculardan farklı olarak bu oyunda kendi taktiklerimizi ve planlarımızı oyuna dahil edebiliyoruz.
Oyun içerisinde taktiksel ve nişancı öğeleri bulunuyor ve bunlarla birlikte polis grubuna buradan iştirak sağlayabiliyoruz. Polis ünitelerinin yer aldığı oyun hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli olarak oynanabiliyor ve operasyonları arkadaşlarınıza ve yakınlarınızla birlikte katılabiliyorsunuz. Polis üniteleri ile birlikte ilerlediğiniz ve günümüz dünyasını tasvir eden yapısıyla birlikte oyunda birebir vakitte üst seviye bir aksiyon sistemi ve birinci şahıs bir nişancı tecrübesi bizlere sunuluyor. Bunlarla birlikte de oyundaki yerimizi alabilir ve farklı operasyonları burada geçiş yapabiliyoruz.
 
 
 
Operasyonlar dahilinde elbette farklı kurtarma misyonları bulunuyor ve birebir vakitte gerçekçi bir yapıyla bir arada burada karşılaşabiliyoruz. Kuvvetli durumları çözmek için elimizden geleni yapabileceğimiz imal içerisinde düşmancılı şahısları ortadan kaldırmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Burada yer aldığımız mühlet boyunca direkt odalara geçiş yapabiliyor, sağı ve solu denetim edebiliyor, birebir vakitte burada farklı taktikler benimseyebiliyoruz.
Çatışma kurallarının olduğu güçlü ve gerçekçi bir puanlama sisteminin bulunduğu imal içerisinde elbette üst seviye bir yapının bizlere sunulduğunu söyleyebiliyor ve burada geliştirici grubun nitekim de oyun içerisinde üst seviye bir mekaniğin bizlere aktarıldığını doğrulayabiliyoruz. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda yer alan çatışmaların ve siper savaşlarının polis grupları ile görüşülerek hazırlandığını ve nitekim de çıtayı bir üst düzeye çıkardıklarını aktarıyorlar. Hasebiyle oyunda gerçekçilik konusunda hakikaten de üst seviye bir yapının olduğunu söyleyebiliyoruz. 
 
Oyunda bu kapsamında birebir vakitte farklı farklı seçenekler bulunuyor. Burada istediğiniz biçimde kendi taktiğinizi ve stratejinizi oluşturabilir ve birebir vakitte planlamalarınızı da oyuna dahil edebiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda yer aldığınız müddet boyunca balistik sistemlerinin, zırh plakalarının, kaskların ve daha fazlasının gerçeği en uygun biçimde hazırlandığını ve oyuna dahil edildiğini aktarabiliyoruz. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca farklı taktik savaşlarına geçiş yapabiliyor, siperler gerisinden saldırabiliyor, düşmanları gördüğünüz yerde indirmek için elbette tetiğe basabiliyor ve burada farklı farklı silahlar kullanabiliyorsunuz.
 
Bir yandan sağlam, bir yandan ise doğal denetimlerin yer aldığı oyun içerisinde polislere uygun çeşitli sistemler yüklenmiş durumda. Burada polislerin içerisinde bulunduğu duruma doğal yansılar verebildiğine nazaran biliyoruz ve tıpkı vakitte eşsiz bir denetim sistemi ile bir arada de oyundaki yerimize alabiliyoruz. Kuvvetli çatışmalara geçiş yapabileceğimiz yapının içerisinde farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, bu bölgelerde istediğimiz formda atak yapabiliyor ve etrafta bulunan düşmanları açığa çıkarmak için elbette farklı donanımlarla birlikte etkileşime geçebiliyoruz. Oyunda yeniden kullanabileceğimiz alan hasarlı bombalar, tabancalar, makine tüfekleri ve daha fazlası yer alıyor. Bunların seçimi ise büsbütün bize ilişkin oluyor.
 
 
 
Bu usul operasyonel oyunlarda elbette siz de biliyorsunuz ki burada ekipmanları istediğiniz üzere belirleyebiliyor ve sağdan soldan bulduğunuz ekipmanları da tekrar bünyenize alabiliyorsunuz. Bu ekipmanlarla ve donanımlarla bir arada daha sıkı ve uygun bir operasyon geçmişine sahip karakterleri elinize alabiliyor ve burada usta olma yoluna geçebiliyorsunuz. Münasebetiyle bu biçim oyunlarda herkes farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve kendi tecrübenizi de bu kapsamda hem özelleştirebilir hem de kişiselleştirebiliyorsunuz.
Farklı denetim sistemi ile birlikte karşımıza çıkan oyun şu anda erken erişim sürümü ile birlikte piyasadaki yerini koruyor. Lakin tam sürümle bir arada oyun elbette yeni içeriklerle ve daha akıcı oyun tecrübesi ile birlikte bizlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun tam sürümü üstte da bahsettiğimiz üzere 13 Aralık tarihinde geliyor ve bu büyük tam sürüme geçiş güncellemesi 1.0 ismiyle birlikte oyundaki yerine almaya hazırlanıyor. Şu anda erken erişimin sürümünde bulunan bu üretim elbette oyuncu geri bildirimleri önemsenerek birçok sorunun üstesinden gelmiş durumda ve oyuncular ve hayranlar tarafından da sahiden büyük oranda sevilmiş bir imal diyebiliriz. Tıpkı vakitte bu oyunu hem yayıncılar hem de öteki oyuncular oynamış bulunuyor ve hoş bir yapının burada olduğunu aktarabiliyoruz.
Doğal bir denetim şeması ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan tam sürüm içerisinde oyuncular diledikleri üzere ve kolay bir şema ile karşılaşabiliyor. Burada oyuncular tuşları karıştırmamak ismine elbette geliştirici grup tarafından sağlanan mekaniklerle karşılaşabiliyor ve daima olarak tuş atamaları ile birlikte uğraşmıyor. Münasebetiyle burada oyun dahilinde kolay denetimleri ve denetim şemasının olduğunu aktarabiliyor ve oyuncular açısından en güzel tecrübesi bu denetim şeması ile bir arada de yaşayabiliyorsunuz. Bunun dışında oyun içerisinde misyonlar dahilinde istediğiniz biçimde planlamalar yapabiliyor ve bu planlama sistemi büsbütün size nazaran değişkenlik gösterebiliyor. Oyunda yer aldığınız sürece kat planlarını ve vazife bilgilerini istediğiniz halde inceleyebiliyor, bunları yaklaşımınızı ve stratejinizi istediğiniz üzere seçebiliyor ve akabinde vazifesi gerçek vakitli olarak yapmaya çalışıyorsunuz. Hasebiyle misyonları atılmadan evvel bu misyon basamağını ve hazırlık basamağını istediğiniz halde planlayabiliyorsunuz. Bu da sizin yaklaşımınızı belirleyen ögelerden bir tanesi.
 
 
Oyunda vazifeleri atarken elbette kendi stilinizi ve stratejinizi oluşturabileceğinizden bahsettik. Burada polislerle birlikte elbette balistik kalkanları yanınıza alabiliyor, taktik merdiveniyle ulaşamayacağınız kısımları dayıya biliyor ve çok daha fazlasına yanınıza alabiliyorsunuz. Bunun dışında tıpkı vakitte keskin nişancı olarak oyundaki yerinizi alabiliyor ve farklı çalışanlarla bir arada de burada operasyonları atılabiliyorsunuz. Burada elbette temel hedefiniz rastgele bir rehineyi kaybetmeden büsbütün sağlıklı bir biçimde onları kurtarmak ve düşman gruplarına burada etkisiz hale getirmek. Oyun esasen bunun temeli etrafında dönüyor ve yapacağınız ataklarda bu senaryo içerisinde direkt karşılık buluyor.
Yapım içerisinde geliştirici takımın belirttiğine nazaran 60’ın üzerinde özel eşya bulunuyor ve bu özel eşyalarla bir arada de her türlü duruma karşı baş edebiliyorsunuz. İmkan sağlayan her türlü araç gereçlerle bir arada oyundaki yerinize aldığınız imal içerisinde silahınızı direkt kullanabiliyor ve burada nişancılığınızı konuşturabiliyorsunuz. Gerçek kombinasyonla birlikte elbette silahınızı istediğiniz üzere kullanabilir ve birebir vakitte modüllerini da burada takabiliyorsunuz. Örneğin bir makineli tüfek içerisinde size avantaj sağlayacak susturucular takabiliyor, görüş açınızı değiştirecek gece görüşü gözlüğü alabiliyor ve daha fazlasını burada yapabiliyorsunuz. Hasebiyle oyunda operasyon öncesi yapacağınız hazırlıklar epeyce ehemmiyet arz ediyor ve vazifeler içerisinde de bu ekipmanları kullanabiliyorsunuz. Bu ekipmanları hakikat vakitte ve hakikat yerde kullanmak elbette hayati bir değer taşıyor.
Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda erken erişim sürümünde bulunduğunu ve yakın vakitte ise tam sürüme geçeceğini tekrardan aktaralım.
 
Yeni fragman
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla