Konsol Haberleri

PUBG RONDO Haritası için Grupla Röportaj: Merak Edilenleri Sorduk!

Valorant VP Oyuneks

 
PUBG için gelen Rondo haritası içi merak edilenleri sorduk. İşte röportaj içeriği: 
 
İlk olarak, haritanın fikir etabını öğrenmek istiyorum. Rondo, şimdiye kadar PUBG’nin oynanışını en çok etkileyen harita üzere görünüyor. Bu tıp bir harita yapma fikri nasıl ortaya çıktı?
 
– Her PUBG: BATTLEGROUNDS haritasının kendine mahsus özellikleri var. Geliştiricilerimiz her vakit her yeni haritaya görsel olarak farklı bir şey vermeye çalışır. Şu anda bulunan haritalarımızın birçoğu Batı temalarına sahip; 9. haritamız olan Deston, Teksas, ABD’den ilham alınarak yapıldı ve oyunun Batı’daki birçok hayranı ortasında çok popülerdi. Rondo’yu tasarlarken görsel olarak yeni bir şey çıkarmak istedik, bu da bizi Doğu Asya hissi veren bir harita geliştirmeye yönlendirdi.
 
Rondo, çağdaş binalarla dolu çağdaş bir kenti ve eski, klâsik hoşluklara sahip yerleri birleştirerek oyuncuların daha geniş bir strateji yelpazesini kullanmalarına imkan veriyor. Birebir vakitte PUBG: BATTLEGROUNDS’un temel öğelerine birtakım ayarlamalar getiren yeni özellikler ve içeriklerle taze bir oynanış tecrübesi sunuyor. Farklı ülkelerden birçok hayranımızın yeni haritanın tadını çıkarabileceğini umuyoruz.
 
Yeni araçlar ve silahlar Rondo haritasıyla oyuna geliyor. Oyun üzerindeki tesirleri hakkında ne söyleyebilirsiniz?
 
– Rondo’da yeni silahlar ve ulaşım araçları Rondo’daki yeniliklerden kimileri, gerçek. Resmi fragman aracılığıyla açıklanan yeni araç Blanc, aralık ayında Rondo’da olacak. Blanc, SUV’lere benzeri performans gösteren NEOX tarafından üretilen bir araç. Oyunculara Rondo’ya mahsus öbür araçlar da sunmayı planlıyoruz. Ayrıyeten yeni bir kent içi hareket sistemi olan Yürüyen Bantlar’ı tanıttık. Oyuncular, Jadena Kenti’nin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş yürüyen bantları kullanarak binalar ortasında süratli bir biçimde geçiş yapabilir ve düşmanlardan kaçarken yahut onları kovalarken daha heyecanlı ve dinamik bir halde hareket edebilirler.
 
 
 
JS9, başka makineli tüfeklerle mekanikleri paylaşsa da yüksek hasar çıkışı ve nispeten düşük ekipman zorluğu sayesinde dikkat çeken çok taraflılığa sahip bir silahtır. Dünya üzerinde yayılmış bir silah olarak, JS9 kompakt tasarımı ve güçlü performansıyla hem yeni başlayanlara hem de tecrübeli oyunculara hitap etmek üzere tasarlanmıştır.
 
İkincil bir silah olarak hizmet veren Şok Tabancası, düşmanların hareketini süreksiz olarak kısıtlayarak görüşlerini maniler — ki bu benim fikrimdi. Geliştirici grubunun hedefi, her oturumda değişen, kolay bir shooter oyunun ötesinde çeşitli öyküler yaratan bir oyun ortaya koymaktı. Oyuncuların Şok Tabancası’nı kullanarak kendi oyun tecrübelerini nasıl şekillendirdiklerini görmek için heyecanlıyız. Fragmanda kısaca gösterildiği üzere, vurulduğunuzda dört saniye boyunca sersemletileceksiniz. Ölümcül olmayan bir silah olmasına karşın, bu müddet içinde rastgele bir aksiyonda bulunamayacağınızdan dolayı pekala karakterinizin ölmesine sebep olabilir.
 

Rondo haritası, yüzey alanı ve dikey gökdelenleriyle birlikte olarak epey geniş bir harita. Ayrıyeten, bu gökdelenlerle etkileşimde bulunabileceğimiz yürüyen bantlar da olacak. Bu durumun oyun üzerinde ne çeşit bir tesiri olacağı birçok oyuncunun aklında olduğuna eminim.
Ø Ortada sırada kent ortamlarındaki çatışmalarda kendinizi izole edilmiş ve özgürce hareket edemeyen bir durumda bulabilirsiniz. Yürüyen Bantların —ki bu bantlar bu şekil bir oyunda çeşidinin birinci örneği— tanıtılmasıyla pozisyonunuzu açığa çıkarmadan sessizce hareket

edebilirsiniz. Dahası, bu bantlar binalar ortasında süratli kaçışlar ve dinamik kovalamacalar sırasında son derece ülkü ve süratli bir biçimde hareket etmenize müsaade verirler.
 
Yürüyen Bantlar sırf bir tarafta çalışır ve üzerlerinde yerleştirilebilir öğeleri kullanamazsınız.
 
Harita üzerinde vurgulanan öteki bir taktik öğe de yıkılabilirlik. Rondo haritasındaki bambuların yok edilebileceği bilgisi ortasında yer aldı. Gelecekteki PUBG haritalarında daha fazla yıkılabilirlik görebilir miyiz?
 
 
 
– Savaş alanlarının gerçekçiliğini artırmak ve dünyaya daha fazla canlılık katmak hedefiyle etkileşimli öğelere ehemmiyet veriyoruz. Odak noktamız, bambu ormanı yahut yıkılabilir objeler üzere oynanışa çeşitlilik getiren özellikler geliştirmek. Yıkılabilir bambu ağaçlarına yönelik oyuncu geri bildirimlerini yakından takip ediyor ve yıkılabilir girişler ve saman balyaları üzere özelliklerin eklenme mümkünlüğünü araştırıyoruz. Kullanıcı yansısı ve geri bildirimlere bağlı olarak, bu özellikleri mevcut haritalara ekleyebiliriz.
 
Taktik olmanın ön planda olduğu bir haritada, kaçınılmaz olarak aklımıza gelen bir soru var. Rondo haritasını PUBG espor harita havuzunda ne vakit görebiliriz? Espor harita havuzuna yalnızca yayınlandığında mı yoksa daha sonra mı ekleniyor?
 
– Şu anda Rondo’yu espor harita havuzuna ne vakit ekleyeceğimize dair makul bir planımız yok. Haritanın düzey tasarımı ve oynanış açısından istikrarını güzelce test ettikten sonra havuza eklemeyi düşüneceğiz. Şahsen, haritanın mümkün olan en kısa müddette espor tarafına eklenmesini isterim zira haritalar espor tarafında tanıtıldıklarında oyuncular ve izleyiciler ortasında daha süratli yayılıyorlar. Lakin bu, haritanın gereğince stabil olduğuna emin olduktan sonra gerçekleşebilir. Ayrıyeten, Rondo’nun espor tarafında makul bir rol oynamasını beklemek yerine daha çeşitli oyun anlarının oluşturulmasına katkıda bulunmasını istiyoruz. Profesyonel oyuncuların bu yeni ortamda kendi stratejilerini nasıl oluşturduklarını ve güç durumlarla nasıl başa çıktıklarını görmeyi bekliyoruz.
 
Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
 
 
 
– Rondo, geliştirici grubumuzun büyük özverisi ve ağır çalışmasının bir eseri. Yeni bir harita oluşturmanın, büsbütün yeni bir oyun geliştirek üzere olduğunu düşünüyoruz çünkü farklı bir tıpta cümbüş sunmak demek. Fragmanın yayınlanmasının akabinde oyuncularımızdan gelen reaksiyon çok büyük oldu, birçok kişi Rondo’daki heyecan verici özellikler ve yerler için sabırsızlandığını söz etti. Gayemiz, oyuncularımızın beklentilerini yalnızca karşılamakla kalmayıp bu beklentilerin ötesine geçecek harika bir haritayı ortaya çıkarmak.
 
PUBG: BATTLEGROUNDS tecrübesi yaşamamış olanlar için, oyunu Rondo’nun gözüyle keşfetmelerini şiddetle öneriyoruz. Rondo’nun, oyuncuları PUBG: BATTLEGROUNDS dünyasını deneyimlemeleri için gerekli potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz.
 

Dileriz oyuncularımız Rondo’da arkadaşlarıyla unutulmaz anılar yaşarlar.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla