Konsol Haberleri

PUBG Nations Cup 2023’ün Şampiyonu Güney Kore Oldu!

Valorant VP Oyuneks

 
KRAFTON, Inc. bugün yaptığı açıklamayla geçtiğimiz hafta sonu Güney Kore’nin Seul kentinde yer alan Sangam afreeca Colosseum’da gerçekleşen PUBG Nations Cup 2023’ün (PNC 2023) şampiyonlarının, 15 ülkeyi yenerek kupayı kaldırmaya hak kazanan mesken sahibi Güney Kore olduğunu duyurdu. Giyeol “seoul” Cho, Heejoo “Inonix” Na, Jungyoung “Loki” Park, Taesung “Heaven” Kim ve koç Myounggwan “ssonic” Shin’den oluşan takım, müsabakayı sekiz kere birinci üçte bitirip 3 Çorba Parası ve toplam 172 puanla tepede tamamlayarak üç gün boyunca kıran kırana süren PNC 2023 uğraşının sonunda 100.000 doların sahibi oldu. Takım ayrıyeten Pick’em Challenge bağışlarından da ekstra ödül almaya hak kazandı. Giyeol “seoul” Cho, toplamda 34 kill ve 7.208 hasarla turnuvanın MVP’si oldu.
 
 
 
PNC 2023’te toplamda 16 ülke ve 64 oyuncu yer aldı. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Birleşik Krallık, ikinci sırada yer alırken, onları Vietnam ve Arjantin takip etti. Öteki EMEA grupları Danimarka müsabakayı 6’ncı, Almanya 8’inci ve Türkiye’yse 9’uncu sırada bitirdiler. PNC 2023, kill puanları ile sıralama puanlarını birleştiren “puan kuralı”na dayalı bir turnuvaydı. Aktiflik boyunca günde altı maç yapıldı ve Erangel, Miramar, Taego ve ayrıyeten küresel PUBG Esports etkinliklerinde birinci sefer yer alan Vikendi haritasında oynanan toplam 18 maç gerçekleşti.
 
Güney Kore takımı, 11. Maçın sonunda önder pozisyona yükseldi ve bu durumu bitiş çizgisine kadar sürdürmeyi başararak PNC 2023’ün şampiyonu kim olacak sorusuyla ilgili hiçbir spekülasyona yer bırakmadı. Birleşik Krallık grubu ikinci günü 12. sırada tamamlamasına karşın turnuvanın son gününde dikkat cazip bir geri dönüş performansı sergileyerek 10 sıra yükseldi ve hatta Vietnam’ı bile geride bırakarak turnuva sonunda ikinci sırayı aldı.
 
 
 
Etkinliğin son gününde KRAFTON, PUBG: BATTLEGROUNDS’un 10. haritasının ön tanıtım fragmanını paylaştı.Fragman, oyunun ikonik karakteri, Lone Survivor, yanında “İHTİŞAM ŞEHRİ” (THE CITY OF GLORY) sözüyle yer aldı. KRAFTON, yeni haritayla ilgili daha fazla ayrıntısı ilerleyen günlerde paylaşmayı planlıyor. 
 
basın bülteni 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Netflix, Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Animasyon Uyarlamasını Duyurdu

  Netflix, Tomb Raider oyun serisine dayanan Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animasyon…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Netflix, Devil May Cry Anime Uyarlamasını Duyurdu!

  Netflix, Capcom tarafından oyunculara sunulan Devil May Cry serisinden ilham alan yeni anime…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

FUT Esports, MONSTER PROTALITY Season 7'nin Şampiyonu Oldu!

  Türkiye ve Orta Doğu’nun en itibarlı PUBG: BATTLEGROUNDS turnuva serisi PUBG Protality…
Daha Fazla