Konsol Haberleri

PUBG Küresel Championship 2023’ün Şampiyonu Danawa E-Sports Oldu

Valorant VP Oyuneks

 
PUBG: BATTLEGROUNDS’un gelişitiricisi KRAFTON, Inc., 18 Kasım – 3 Aralık tarihleri ortasında Bangkok, Tayland’dan canlı olarak yayınlanan, yılın en büyük PUBG Espor turnuvası PUBG KÜRESEL CHAMPIONSHIP 2023’ün (PGC 2023) sonuçlarını duyurdu. Giyeol “seoul” Cho, Heejoo “Inonix” Na, Jungyoung “Loki” Park ve Jehyeon “Salute” Woo’dan oluşan Koreli Danawa e-spor takımı, 600.000 ABD Dolar ve ek olarak Pick’em aktifliği gelirinden hisse alarak PGC 2023 Şampiyonu olmaya hak kazandı.
 
17Gaming turnuvayı ikinci sırada tamamlarken onu EMEA’dan Twisted Minds izledi. Büyük Finallere katılmaya hak kazanan başka bir EMEA ekibi olan FaZe Clan, turnuvayı altıncı sırada tamamladı.
 
Grand Finals Özeti 
 
 
 
PGC 2023 Büyük Finalleri, 1 – 3 Aralık tarihleri ortasında Bangkok’taki bir alışveriş kompleksi olan Central Ladprao’daki BCC Salonu’nda, canlı izleyici iştirakiyle gerçekleşti. Kadrolar, Büyük Finallerin 3 günü boyunca toplam 18 maç oynadı ve Danawa e-sports, 137 puanla tepede yer aldı.
Danawa e-sports, Büyük Finallerin ikinci gününde lobiyi domine edip 11. sıradan liderlik tablosunun doruğuna çıkmayı başararak mükemmel bir muvaffakiyete imza attı. Rekabette öne geçmek için ekipler tüm maharetlerini ortaya koydu ve gerek maç akışının gerek rakiplerinin verdiği açıkların kendilerine sunduğu her fırsatı kıymetlendirdi.
O andan itibaren, son günün final maçına kadar üç ekip yarışı önde götürdü. Danawa e-sports birincilikteki yerlerini korurken onları ikinci ve üçüncü sırada 17Gaming ve Twisted Minds izliyordu.
Son maçın 4. kademesinde 17Gaming çok riskli bir rotasyon sırasında elenince geriye Danawa e-sports’un üstünlüğüne meydan okuyacak tek ekip Twisted Minds kaldı. Beklenmedik bir biçimde Twisted Minds bir anda Danawa e-sports’u birincilik tahtından indirse de Salute, şampiyonluk unvanıyla ortalarında duran tek ekibin karşısında atağa geçip Twisted Minds’a iki kere darbe indirdi ve Danawa e-sports’un zaferini garantiledi.
17Gaming, turnuvayı Danawa e-sports’un yalnızca 4 puan gerisinde, 133 puanla tamamladı; Twisted Minds ise ikincinin 8 puan gerisinde turnuvayı bitirerek üçüncü oldu.
Temel ödül havuzunun yanı sıra gruplar, Pick’em etkinliğinden de ek bir ödül hissesi alacak. PGC 2023 Pick’em aktifliğine özel oyun içi öğelerden elde edilen net satışların %25’i toplam ödül havuzuna aktarılacak.
MVP, sırf Büyük Finallerde toplam 25 kill ve 14 asist yapan Danawa e-sports oyuncusu seoul oldu. Oyuncuya 10.000 ABD Doları meblağında ek bir ödül verildi.
Büyük Finallerin son gününde Krafton, oyunseverlerin dünya çapındaki turnuvalardan daha fazla keyif almaları ve gruplara daha fazla fırsat sağlamak emeliyle PUBG Esports turnuvalarını 2024 yılında PUBG Küresel Series (PGS) etrafında daha fazla şekillendirme planlarını duyurdu. PGS’ye garanti iştirak hakkı ve ekibin oyun içi öğe gelirinden hisse alınması üzere özel avantajlar sağlayan Küresel Partner Programı kotası da 8’den 10’a çıkarılacak.
 
basın bülteni 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla