Konsol Haberleri

Prince of Persia: The Lost Crown Çıkışa Yakın

Valorant VP Oyuneks

 
Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan platform, aksiyon, macera oyunu Prince of Persia: The Lost Crown, 18 Ocak tarihinde geliyor.
 
Serinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan üretimde, daha evvelki seri oyunlarına göre farklı bir platform yapısı benimsenmiş durumda ve burada platform ögelerinin epeyce ön planda olduğundan bahsedebiliyoruz. İçimizdeki savaşçıyı hür bırakabileceğimiz ve Prens ile bir arada burada ilerleyebileceğimiz üretimde sahiden de üst seviye bir yapı bizlere aktarılıyor ve tıpkı vakitte burada aksiyon içerisine de dahil olabiliyoruz.
 
Dövüş marifetlerimizi geliştirebildiğimiz ve bu marifetlerle usta olabildiğimiz üretimde, ölümcül kombinasyonlar üzerinde ustalaşmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte oyun içerisinde yer aldığımız müddet boyunca karakterimizi hoş bir biçimde denetim etmeye çalışıyoruz. Bu stil oyunlarda karakterin denetimi, karakterlerin animasyonları ve daha fazlası hayli kıymet arz ediyor. Bunlara aşina olmak ve bunları deneyimlemek, oyunun kıymetli bir kesimi olarak karşımıza çıkıyor. Hakikaten oyunda yer aldığımız mühlet boyunca karakterimizi yanlışsız bir biçimde ve gerçek vakitte kullanmamız gerekiyor. Güçlü platform zorluklarıyla karşı karşıya kaldığımız üretimde, bu zorlukları aşmak için karakterimizin yeteneklerinden de faydalanabiliyoruz.
 
 
 
Farklı marifetlere sahip olduğumuz ve bu maharetlerle birlikte ilerlemeye başladığımız üretimde, farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor ve buralardaki farklı bölgeleri keşfetmeye çalışıyoruz. Birebir vakitte sık sık platform ögeleriyle karşı karşıya geldiğimiz oyunda, kuvvetli platform ögeleri yer alıyor. Öncelikle kolay, daha sonrasında ise şiddetli bir platform içeriği bizlere aktarılıyor ve bu ögeleri aşmak için de elbette karakterimizin marifetinden ve yeteneğinden faydalanabiliyoruz. Karakterimizle bir arada sağa sola yanlışsız ilerleyebiliyor, yürüyebiliyor, koşabiliyor, zıplayabiliyor ve duvardan duvara da yürüyüş gerçekleştirebiliyoruz. Bu yeteneklerle birlikte üst seviye bir dövüşçü denetim ettiğimiz üretimde, hoş bir aksiyon platform tecrübesi bizlere aktarılmak isteniyor.
 
Yandan görünümlü yapısı ile bir arada karşımıza çıkan oyunda, farklı bölgeler bulunuyor. Bu farklı bölgeler içerisinde dilediğimiz üzere ilerleyebiliyor ve gezintiye çıkabiliyoruz. Bunun dışında bu bölgeler içerisinde farklı görünümler ve temalar bizlere aktarılıyor. Kendimizi bir yandan harabelerin içerisinde bulurken, öteki taraftan bir kaleye yanlışsız tırmanmaya çalışıyoruz ve buradaki yerimizi bu biçimde alabiliyoruz. Bunun dışında farklı bölgelere nazaran düşman çeşitliliği farklılık gösterebiliyor. Bir yerde olağan düşmanlarla bir arada kapıştığımız kısımda, öbür tarafta farklı düşmanlar karşımıza çıkabilir. Bu da sahiden oyuna hoş bir çeşitlilik ögeleri ortasında yer alıyor. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyor ve bu bölgelerdeki düşman çeşitliliğini öne çıkarabiliyor ve birebir vakitte bu düşmanların nasıl saldırdığını görebiliyor ve deneyimleyebiliyoruz.
 
 
 
Burada her bir düşmanın farklı bir atak sırası bulunuyor. Düşmanların bu stil yapılar içerisinde nasıl saldırdığını öğrenmek ve onlara karşı savunma yapmak epeyce kıymet arz ediyor. Bu oyunlarda platform aksiyon ögeleri süratli bir formda karşımıza çıktığından ötürü düşmanları alt etmek için kısa müddette epey fazla atılım yapmamız gerekebilir. Hasebiyle burada yaptığımız atılımlar epey ehemmiyet arz eder. Düşmanları istersek artlarından zımnî bilinmeyen ilerleyebilir, istersek de direkt aksiyona geçiş yaparak burada yer alan düşman çeşitliliğini sona erdirmeye çalışıyoruz. Üstte da bahsettiğim üzere her bölgede farklı düşmanlar bulunuyor ve bunlar ortadan kaldırmak için istersek zımnî, istersek de direkt aksiyona geçiş yapabiliyoruz.
 
Oyunda yer aldığınız müddet boyunca kombo akınları yapabilir ve bu kombinasyonları tutturmak, oyun içerisinde epeyce değer arz ediyor. Mitolojik yaratıkların ve vakitle bozulan düşmanların yer aldığı imal içerisinde dövüş ve platform marifetlerinizi kullanmaya çalışıyor ve uygun gördüğünüz yerde de birebir vakitte farklı donanımlar elde edebiliyorsunuz. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca farklı donanım ve ekipmanlarla birlikte ilerleyebiliyor, bunların yararlarını istediğiniz halde kullanabiliyor ve kendi avantajınızı olacak formda bunları kullanarak düşmanların ve yaratıkların üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Oyunda aslında seriden aşina olduğunuz çeşitli düşmanlar karşınıza çıkmaya hazırlanıyor ve bunlar ortadan kaldırmak da büsbütün bizim işimiz oluyor. Burada yer aldığınız mühlet boyunca karakterimizin farklı farklı maharetleri bulunuyor ve bu maharetleri donanımlarla bir arada desteklemekte hayli önemli.
Bu ay içerisinde tıpkı vakitte farklı bölgelere gerçek ilerlediğimiz kısımlarda yeni karakterlerle bir arada görüşebilir ve burada etkileşime geçebiliyoruz. Burada ilgi alımlı karakterlerin olduğunu söyleyebilir ve bu karakterlerle birlikte de art planda yer alan kıssayı deneyimleyebilir ve daha çok anlayabiliriz. Art planda yer alan öykünün sırlarını açığa çıkarabildiğimizi, farklı karakterlerle birlikte eşleşebildiğimizi üretimde farklı bölgelere gerçek giderek buralardaki tüccarlarla bir arada diyalog içerisine girebilir ve birebir vakitte onlardan çeşitli donanımlar elde edebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca düşmanlardan farklı gelirler, yani paraları elde edebilir ve bu içeriklerle birlikte de tüccarlardan çeşitli yararlı öğeler satın alabiliyoruz. Münasebetiyle bu da bizlere savaş esnasında hayli fayda sağlıyor ve bu yapının da oyun içerisinde olduğunu söyleyebiliyoruz.
 
 
Kaf Dağı’na çıkış yaptığımız ve sembolik yapıların yer aldığı bu üretim içerisinde zıt temasından esinlenmiş bir dünya içerisinde bulunuyor ve buraları dilediğimiz üzere keşfedebiliyoruz. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere nitekim ilgi cazibeli görünümlerin ve yapıların bizlere sunulduğunu söyleyebilir ve şimdiden doğrulayabiliyoruz. Bu yapılarla birlikte attığımız üretiminde daha evvelki fragmanlardan ve ekran imgelerinden de aşina olduğumuz üzere ilgi cazip görünümlerin bizlere sunulmuş olduğunu söyleyebilir ve birebir vakitte burada daima olarak ekran imajı alabileceğimiz yapıların bizlere aktarıldığını belirtebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde nitekim de hoş bir yapının bizlere sunulacağını aktarabiliyor, bunlarla birlikte de hoş bir platform aksiyon tecrübesiyle bir arada karşılaşacağımızı söyleyebiliyoruz.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere farklı bölgeler bulunuyor ve her birinin kendi kimliğine, görünümlerine, haritalarına, düşmanlarına, ihanet tehlikelerine ve detaylı biyomlarına sahip olduğunu söyleyebiliyoruz. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran burada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira burada elde ettiğiniz donanımlar ve marifetler evvelden oyuncuya değişkenlik gösterebilir. Birebir vakitte burada yer aldığınız müddet boyunca detaylı bölgeler içerisinde ilerleyebiliyor ve burada çeşitli bulmacaları çözmek için de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda yer aldığımız surece burada farklı zorlukların tersine bulmacalar da karşımıza çıkıyor ve bu bulmacaları çözmek büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
Oyunda platformları oynatabiliyor, açılmayan kapıları açabiliyor ve çeşitli bulmacaları bu kapsamını çözmeye uğraşıyoruz. Oyun içerisinde birinci etapta kolay, daha sonrasında ise güçlü bulmaca içerikleri bizlere sunuluyor ve bu platform boyunca da farklı bulmaca ve küçük oyunlarla bir arada karşılaşabiliyoruz. Hasebiyle hoş bir bulmaca ve platform içeriği bizlere aktarılmak isteniyor.
 
Bu özellikler dışında tıpkı vakitte art planda yer alan kıssanın bizlere neler sunduğunu öğrenmeye çalışıyor ve böylelikle hem etrafı keşfedebiliyor, hem de karakterlerle bir arada etkileşime geçebiliyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca art planda anlatılan kıssanın bizlere hem karakterler ortası diyaloglar aracılığıyla hem de orta sahnelerle bir arada aktarıldığını söyleyebiliriz. Tıpkı vakitte burada bilinmeyen hazineleri bulmak ve misyonları tamamlamak temel maksadımız ortasında yer alıyor.
 
 
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca zımnî bölgelere gerçek ilerleyebiliyor, buralarda bâtın hazineleri ortaya çıkarmak için etrafı keşfetmeye çalışıyoruz ve keşif ögelerinin burada epey değerli olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyunda, bulunduğunuz esnada güçlü platform ögelerinin olduğunu gördüğünüz kısımlarda zirvelerde yahut sağda solda makul noktalarda bilinmeyen hazineler bulunuyor. Bunları ortaya çıkarmak için elbette karakterinizin hünerlerinden faydalanabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda çeşitli zeka gerektiren misyonlar ve bulmaca içerikleri bulunuyor. Bunları tamamlamak için elbette hem karakterimizin maharetlerini, hem de aklımızı kullanmamız gerekiyor. Hasebiyle oyunda bâtın noktaları açığa çıkarmak için illaki sağı solu keşfetmemiz gerekiyor ve sağa sola yanlışsız ilerleyerek de bu oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
Pers yani İran mitolojisi ile bir arada harmanlanmış bu dünya içerisinde özgün ve ilgi cazibeli bir kıssanın bizlere aktarıldığını söyleyebiliriz. Tıpkı vakitte fantezi bir yapının bizlere sunulacağını doğrulayabiliyoruz. İlgi alımlı karakterlerin ve nitekim de hoş bir dünyasının bizlere sunulduğu üretimde kapalı yollardan ilerleyebiliyor ve karakterimizin belirli başlı marifetlerini burada kullanabiliyoruz. Oyunda örneğin karakterimizle birlikte elimize çeşitli kılıçlar alabilir ve hem çift kılıcı, hem de farklı kılıçlarla birlikte burada ilerleyebiliriz. Münasebetiyle oyunda farklı noktalarda farklı ekipmanlarla bir arada yer bulabiliyor ve bunlarla birlikte de gizemleri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 
Kaf Dağı’nın gizemlerini çözebileceğimiz ve ihtimamla hazırlanmış bir tecrübe içerisinde yer bulabileceğimizi üretimde geliştirici takımın belirttiğine nazaran tüm platformlarda 60 fps’lik bir oyun tecrübesi bizleri bekliyor. Bu 60 fps’lik tecrübeyle bir arada elbette akıcı bir platform aksiyon ögeleriyle karşılaşabiliyor ve böylelikle kendimizi sürükleyici bir tecrübeden bulabiliriz. Bunun dışında yeniden geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyunda akıcılığın yanı sıra yüksek kaliteli grafikleri, sinematikleri ve animasyon biçiminin bizlere aktarılacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra ise öykü açısından da nitekim ilgi alımlı dokunuşların bizlere sunulacağı söyleniyor. Hasebiyle Ubisoft tarafından bizlere sunulacak olan bu üretim için beklentiler bir oldukça yüksek. Zira daha öncesinde bu serinin bu kadar düzgün teknolojilerle birlikte harmanlanmış platform oyunu karşımıza çıkmamıştı. Artık ise bu imal yakın vakitte bizlerin sistemlerine gelmeye hazırlanıyor.
 
 
 
Farklı sürümleriyle bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun 16 Ocak tarihinde bizler oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu tarihi prestijiyle bir arada oyunu deneyimleyebiliyor ve istediğimiz sürümle birlikte de karşılaşabiliyoruz. Birebir halde oyunun Deluxe sürümünü satın alan oyuncular oyuna 3 gün evvelce erişim hakkı elde ediyor. Münasebetiyle oyunu erken erişim ile bir arada oynamak istiyorsanız da Deluxe sürümünü satın almak durumunda kalabiliyorsunuz. Oyunun şu anda Epic Games sayfasında fiyatını 849 Türk Lirası ile bir arada bizlere sunulduğunu aktarabilir ve oyunun ön siparişleri açık olduğunu bu halde doğrulayabiliyoruz. Hakikaten oyunu öbür platformlardan satın almak isterseniz de istediğiniz platforma geçiş yaparak oradan istediğiniz formda satın alım yapabilirsiniz.
 

Bunun dışında bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi nitekim de hoş bir platform ve aksiyon öyküsü ile yeni bir maceraya bırakmak istiyorsanız, ek olarak bulmaca içerikleriyle birlikte de bâtın ögeleri açığa çıkarmak için yeni bir tecrübeye adım atmak istiyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunun hem kıssası, hem dünyası, hem de karakterleri ilgi cazip olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve düşman çeşitliliğinde epeyce kâfi olduğu söyleniyor. Bakalım bizleri nasıl bir tecrübe sunacak daima birlikte göreceğiz. Oyunun tıpkı vakitte seriden çeşitli esintiler taşıdığını da belirtelim. Bu kapsamda hem hayranlara hem de yeni oyunculara hitap eden yapısıyla birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks