Konsol Haberleri

PlayStation Plus Ocak Ayı Oyunları Açıklandı: 3200 TL Değerinde!

Valorant VP Oyuneks

 
Sony tarafından kullanıcılara sunulan oyun abonelik hizmeti PlayStation Plus için yeni oyunları sunulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Ocak 2024 içerisinde oyunculara ve kullanıcılara fiyatsız olarak sunulacak oyunlar muhakkak oluyor.
 
Açıklanan bilgilere nazaran 3 farklı oyun oyuncuları bekliyor ve belirtilen tüm oyunlar 2 Ocak ve 5 Şubat tarihleri ortasında geçerli oluyor. Münasebetiyle bu tarihler ortasında oyunları fiyatsız bir formda elde edebilir ve dilediğiniz halde oynayabilirsiniz.
 
Oyunlar;
 
– A Plague Tale: Requiem 
– Nobody Saves the World
– Evil West
 

 
Oyunların detayları 
 
A Plague Tale: Requiem
 
 
 
Hikaye odaklı yapısı ve çizgisel ilerleyişi ile oyuncuların beğenisini kazanan A Plague Tale: Requiem, Sony tarafından kullanıcılara sunulacak olan fiyatsız oyunlar ortasında yer alıyor. Kuvvetli platform zorlukları, bulmaca içerikleri ve saklılık ögeleri ile karşımıza çıkan bu üretimde çeşitli aletleri kullanabiliyor, farklı silahlarla düşmanlarının üstesinden gelmeye çalışıyor, doğaüstü güçlerle gölgelerden düşmanlara gerçek saldırabiliyor ve içimizdeki güçleri hür bırakmaya çalışıyoruz. Devam oyunu olarak karşımıza çıkan bu imal, nitekim de üst seviye animasyon ve içeriklerle karşımıza geliyor. Tıpkı vakitte burada Amicia ve Hugo’nun maceralarını husus alıyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor, bu bölgeleri dilediğimiz üzere keşfedebiliyor, etraftan çeşitli kaynaklar toplayabiliyor, bu kaynaklarla bir arada yeniden üstte bahsettiğimiz üzere saklılık odaklı bir aksiyon içerisinde kendimizi buluyoruz. Bu bulduğumuz kaynaklarla bir arada zanaatkarlık mekaniği sayesinde birleştirebiliyor, yeni cephaneler üretebiliyor, düşmanların üstesinden gelebileceğimiz bu objelerle bir arada de ilerlememize kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz.
 
Oyun içerisinde birinci oyundan bildiğiniz üzere Hugo isimli karakterin, yani küçük kardeşin çeşitli güçleri bulunuyor. Doğaüstü güçlerle birlikte dünyayı kurtaracak olan anahtarın bu şahısta olduğu düşünülen “Kehanetin Meyveleri” burada Hugo etrafında veriyor. Münasebetiyle Hugo isimli küçük kardeş berbat güçler tarafından ele geçirilmeye çalışıyor ve kendi menfaatleri uğruna kullanılmak isteniyor. Biz de burada bir kaçış macerasına atılıyor ve birebir vakitte insanlığı kurtaracak güçlerle birlikte buradaki yerimizi almaya koyuluyoruz.
 
Oyunda hakikaten de üst seviye animasyon ve grafik tarzından bahsedebiliyor ve etraftaki görünümlerin değişkenlik gösterdiğini de aktarabiliyoruz. Birinci oyundan da bildiğiniz üzere nitekim farklı bölgelere gerçek ilerlediğimiz ve o bölgeler içerisinde görüntülerin enfes çıktığı bir yapıyla bir arada karşılaştık. Artık ise birebir biçimde bu kalite devam ettiriliyor ve yeni bir macera ile birlikte buradaki yerimizi almaya çalışıyoruz. Hugo’nun lanetini denetim altına almaya çalıştığımız üretimde sevdiklerimizi kurtarmanın nedenleri sıkıntı olduğuna görebiliyoruz ve elimize burada farklı silahları alabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda düşmanları nasıl yaklaşabileceğimiz büsbütün biz tarafından belirlenebiliyor. Lakin kapalılık olarak da bir yapı daha fazla ağır basabiliyor. Zira oyun içerisinde düşmanları epey güçlü bir halde karşımıza çıktığını görebiliyor ve burada düşmanların gerisinden yaklaşarak onları teker teker indirmek daha mantıklı olabiliyor. Fareleri özgür bırakabileceğimiz ve bu farelerle birlikte düşmanları tuzağa çekebileceğimiz üretime üstte da bahsettiğimiz üzere 2 Ocak tarihinde PlayStation Plus üyesi iseniz fiyatsız bir formda erişebiliyorsunuz. Seveceğiniz ve hakikaten de zevk alabileceğiniz bir üretim diyebiliriz.
 
Bu şekil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Esasen oyun belirtilen tarihten sonra büsbütün fiyatsız bir formda sunulacak ve sizlerin kütüphanesine eklenebilecek. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca farklı bölgelere yanlışsız gittiğinizi deneyimleyebilecek ve bu bölgelerin farklı görünümlerinin, düşman çeşitliliğinin ve zorluklarının olduğunu görebileceksiniz. Birebir vakitte oyunda çeşitli bulmaca içerikleri yer alıyor. Bu bulmaca içerikleri kolaydan zora gerçek bir zorluk düzeyine sahip. Bulmacaları çözmek için etrafı âlâ keşfetmeli, etrafta neler olup bittiğini öğrenmeli ve düzgün bir biçimde tahlil etmeliyiz. Hasebiyle önümüzde daima olarak bulunduğumuz bölgeyi keşfetmemiz gerekiyor ve tıpkı vakitte bu biçimde farklı kaynakların sahibi de olabiliyoruz.
 

Bunun dışında oyunda etkileşime girebileceğimiz çeşitli karakterler bulunuyor. Bu karakterlerle birlikte diyaloglarımızı geliştirebiliyor ve öyküyü kapsamında bu karakterlerle konuşabiliyoruz. Unutulmaz karakterlerini burada olduğunu ve onlarla diyaloglarımızı ilerlettiğimizi söyleyebiliriz.

Evil West
 
 
Vahşi Batı teması ile birlikte karşımıza çıkan, tek başımıza yahut işbirliği formunda arkadaşlarımızla birlikte oynayabileceğimiz üretimde kana susamış canavarlara karşı büyük bir uğraş veriyoruz ve aksiyonun dozunun üst seviye bir biçimde burada olduğunu deneyimleyebiliyoruz. Farklı farklı güçlerle ve yıkım silahları ile bir arada yer aldığımız üretimde Yırtıcı Batı’nın üstün kahramanı olmaya çalışıyoruz ve berbatlığın asla uyumadığını burada biliyoruz.
 
Karanlık bir temanın yer aldığı oyun içerisinde Amerika sonlarında yer alıyor ve bilinmeyen bir vampir avlama enstitüsünü içerisine yanlışsız geçiş yapabiliyoruz. Vampir tehdidini ortadan kaldırmaya çalıştığımız üretimde burada Amerika Birleşik Devletlerini kurtarmaya çalışıyoruz ve birebir vakitte tüm insanlığın da kurtarılmayı beklediğini söyleyebiliyoruz. İlgi alımlı mekaniklerle ve patlayıcı özelliklerle bir arada yer aldığımız imalinde canavarları istediğim formda ortadan kaldırabiliyor, silahlarımızı direkt onlara karşı kullanabiliyor ve tıpkı vakitte aletleri yanlışsız vakitte yanlışsız yerde çalıştırabiliyoruz.
Oyunda ilgi alımlı grafik düzeyini ve animasyon usulünde olduğunu söyleyebiliyoruz. Kanlı aksiyon sahnelerinde düşmanların uzuvlarını koparabiliyor, parçalandığını görebilir ve etrafın kan gölüne çevrildiğini deneyimleyebiliyoruz. Oyun pahası aldığımız müddet boyunca silahlarımızı ve avlanma aletlerimizi dilediğimiz üzere kullanabiliyor ve kendimize ilişkin bir oyun stili oluşturabiliyoruz. Burada canavarları öldürmek ve canavarları hangi komboları yapmak büsbütün bizim işimiz oluyor ve bizim seçimlerimize birlikte bu düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Hasebiyle bu usul oyunlarda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesine de kendinize nazaran özelleştirebiliyorsunuz.
 
Kendi taktiklerinizi oyuna dahil edebileceğiniz ve ustalıkla bir arada düşmanları ortadan kaldırabileceğiniz üretimde yükseltmeler ve gelişim mekanikleri bizleri bekliyor. Oyunda karakterimize ilişkin çeşitli yükseltmeler bulunuyor. Bu yükseltmelerle bir arada hem silahlarımızı yükseltebilir hem de kendi gücümüzü daha da arttırabiliyoruz. Bunun dışında öykü odaklı bir yapı yer alıyor.
 
 
 
Bu yapı ile birlikte kendimizi farklı arenalara hakikat atabilir ve birebir vakitte irili ufaklı düşmanların haricinde işveren savaşları ile bir arada de karşılaşabiliyoruz. Bu işveren savaşları elbette oyunu şiddetli kısımlarını bünyesinde barındırıyor ve bizleri de sahiden üst seviye bir zorluğu sunuyor. Buralarda düşmanı alt etmek için öncelikle onun zayıf taraflarını bulmaya çalışıyor ve zayıf istikametlerini bulunca da elbette kolaylıkla ortadan kaldırabiliyoruz.
Oyunda hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerle birlikte düşmanları yumruğumuzla bir arada havaya fırlatabilir ve elimizdeki silahı ve makineli tüfeği ateşleyebiliyoruz ve onu havada parçalayabiliyoruz. Bunun dışında düşmanların üzerine giderken elbette onları ataklarına kaçmak için çeşitli atılımlar gerçekleştirebiliyor ve sağa yahut sola yanlışsız kaçabiliyoruz. Tıpkı formda ileriye yahut geri olarak da bu atılımları gerçekleştirebiliyoruz.
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca karakterimizle bir arada yürüyebiliyor, koşabiliyor, süratli depar atabiliyor, sağa sola hakikat hareketler yapabilir ve keskin dönüşler birlikte düşmanları taarruzlarından kaçınabiliyoruz. Bunun dışında oyunda farklı düşman tiplemeleri bulunuyor.
 
 
 
Her bir düşmanın farklı taarruz çeşitleri ve bu çeşitleri öğrenmek durumunda kalıyoruz. Bunun dışında oyunda yer aldığımız bölgeler farklı görünümleri bünyesinde barındırır ve her bölgenin kendine ilişkin görünümleri, ilgi alımlı ayrıntıları ve düşman çeşitliliği yer alıyor. Bunun dışında oyunda farklı bölgelere hakikat ilerleyerek buraları keşfedebiliyor ve elimizdeki cephanelere düşmanları harcayabiliyoruz. Yırtıcı Batı temasının kanlı bir şölenle birlikte beden bulmuş haliyle karşılaştığımız üretiminde canavar öldürme konusunda usta olmaya çalışıyoruz.
Bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız elbette bu oyunu bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Üstte da bahsettiğimiz üzere PlayStation Plus hizmetinde 2 Ocak tarihi ile birlikte erişim sağlayabileceksiniz. Böylelikle oyunu dilediğiniz üzere deneyimleyebilecek ve yırtıcı batı macerasında siz de yerinize alabileceksiniz. Bu biçim oyunlar saf aksiyon içeriğini bünyesinde barındırıyor ve sizde hiçbir şey düşünmeden aksiyona dalış yapmak istiyorsanız kesinlikle bir göz atmanızda yarar var.
 
Nobody Saves the World
 
 
Üstten görünümlü bakış açısıyla bir arada karşımıza çıkan Nobody Saves the World, nitekim de ilgi alımlı ayrıntıları ve özellikleri bünyesinde barındırıyor. Oyunda hem aksiyon hem de rol yapma ögeleri bulunuyor ve birebir vakitte düşmanları ortadan kaldırabileceğiniz ve etraf ögelerini lehimize kullanabileceğiniz bir yapı bulunuyor.
Dünyayı kurtarmaya çalıştığımız ve farklı formları büründüğümüz üretimde, farklı formlarla birlikte geçemediğimiz kısımlardan geçebiliyor ve hakikaten de burada ilgi cazip mekaniklerini kullandığını görebiliyoruz. Örneğin, oyunda yer aldığımız mühlet boyunca sulardan bir kaplumbağa formuna dönüşerek geçebiliyor ve tıpkı vakitte daha güçlü düşmanların üstesinden gelmek için de güçlü bir karaktere dönüşebiliyoruz. Hasebiyle, oyunda form dönüştürme mekaniğinin epey ön planda olduğunu söyleyebiliyor ve bu da ilgi alımlı mekaniğin bizlere sunulduğunu doğrulayabiliyor.
Aksiyon rol yapma ögelerini bünyesine barındıran üretimde, farklı farklı zindanlara hakikat ilerleyebiliyor ve bu zindanları dilediğimiz üzere keşfedebiliyoruz. Başka taraftan, zindanlarda bulunan farklı düşman çeşitliliği bulunuyor. Bu düşmanları ortadan kaldırmak için hem etraf ögelerini kullanabilir hem de elimizdeki gereçleri kullanarak ortadan kaldırabiliyoruz. Düşmanlar üzerimize kimi tekli, bazen de toplu bir biçimde gelebiliyor ve tıpkı halde zindanları büsbütün paka çıkarmaya çalışıyoruz. Burada farklı yetenekleri kullanabiliyor, kendimize ilişkin yetenekleri geliştirebiliyor, farklı formlara dönüşerek bu karakterlerin yeteneklerinden faydalanabiliyor ve birebir vakitte oyunda bir hayalete, ejderhaya ve daha fazla forma dönüşebiliyoruz.
 
 
 
Bu da bizlere oyunda özgürlük bahtı sunan mekaniklerden bir tanesi. Zira bu şekillerle bir arada istediğiniz anda bu formlara geçiş yapabiliyor ve her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde edebilir. Zira nerede, ne vakit, hangi forma dönüşebileceğinizi büsbütün siz karar verebiliyor ve hangi strateji uygulayacaksanız o zindan bölgesinde istediğiniz strateji uygulayabilirsiniz. Hasebiyle, bu seçimleri büsbütün sizin bakış açınıza ve kullanacağınız yere nazaran değişkenlik gösterebiliyor.
Oyunda geliştirici grubun belirttiğine nazaran 15’ten fazla farklı form seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler sahiden de üst seviye bir biçimde karşımıza çıkıyor. Fazla sayıda çıkan bu formlarla bir arada dilediğimiz yerde, dilediğimiz üzere formumuzu değiştirebilir ve farklı bir karaktere bürünebiliyoruz.
 
Farklı komboları yapabileceğimiz ve karakterimizin hünerlerinden faydalanabileceğimiz üretiminde dünyayı kurtarmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyor ve daima olarak değişen bir zindanda yerimizi alabiliyoruz. Her bir oyunda ve her bir başlangıçta oyunda rastgele olarak oluşturulmuş haritalar ve zindan bölgeleri bizleri bekliyor ve bunlarla bir arada de oyun tecrübemiz daha da farklı olabiliyor. Hasebiyle, her bir oyunda farklı bir seçenekle bir arada karşılaşmak nitekim de oyun tecrübesini yükselten özelliklerden birkaç tanesi. Bunun dışında farklı vazifeler bizlere veriliyor ve bu vazifeleri yaparak da kilidini açıp tamamlayabileceğimiz yeteneklerin sahibi olabiliyoruz. Bunun yanı sıra, çeşitli kombinasyonlar yapabiliyor ve bu kombinasyonlarla bir arada ister tek başımıza istersek de bir arkadaşımızı yanımıza alarak çevrimiçi olarak bu dünyaya atılabiliyoruz.
 
 
Bu usul oyunları elbette tek başımıza oynamak eğlenceli gelebilir. Lakin arkadaşımızla bir arada oynamakta elbette daha eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabilir. Onun da bir arada sohbet ederek ilerlemeye çalıştığımız üretimde nitekim de düşmanların üstesinden gelmeye çalışabilir ve kurduğunuz stratejilerle ve planlamalarla birlikte de düşmanları kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Münasebetiyle, arkadaşınızla birlikte bu oyunu denemenizde yarar var diyebiliriz. Esasen oyun, Sony tarafından kullanıcılara sunulan PlayStation Plus kapsamında fiyatsız olarak sunulacak olan üretimler ortasında yer alıyor. Yani, PlayStation Plus aboneliğiniz varsa bu oyuna 2 Ocak tarihinde erişebilir ve dilediğiniz üzere oynayabilirsiniz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

Skull and Bones, Assassin’s Creed IV'ün Oyuncu Sayısını Arttırdı!

  Korsan teması ile Ubisoft tarafından 16 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Skull & Bones…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Mart Ayının Fiyatsız PlayStation Plus Oyunlarından Biri Sızdırıldı!

  Sony tarafından kullanıcılara sunulan ve aylık oyun abonelik hizmeti kapsamında hizmet veren…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Warren Spector, Epic Mickey 3'ü Yapmayı Çok İstediğini Açıkladı

  Deus Ex’in yaratıcısı Warren Spector, Epic Mickey serisi hakkında yeni açıklamalarda…
Daha Fazla