Konsol Haberleri

Pist Tabanlı Le Mans Ultimate 20 Şubat’ta Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Studio 397 tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan yarış, simülasyon, sürüş oyunu Le Mans Ultimate, 20 Şubat tarihinde geliyor. 
 
Yarış oyunlarını seviyorsanız ve bu tipe kıymet veriyorsanız, hakikaten de önümüzde kullanabileceğiniz ve oynayabileceğiniz yeni bir oyunun olduğunu söyleyebiliriz. Oyun içerisinde kıssa odaklı bir yapı yer alıyor ve bu odakla bir arada elbette hoş bir kıssa içeriği ile karşılaşmak durumunda kalıyoruz. Umuyoruz ki hoş bir kıssa içeriğiyle karşılaşarak etkileyici bir yarış tecrübesini burada yaşayabiliriz.
 
Dikkat cazibeli ayrıntıları ile bir arada karşımıza çıkmayı hedefleyen üretimde, daima olarak sürat tutkumuzu üstlere gerçek çıkarmaya çalışıyoruz. 2023 döneminin son teknoloji dayanağı ile bir arada çıkış yapmaya hazırlanan bu üretimde, birebir vakitte farklı araçları kullanabiliyor ve her bir aracın burada farklı mekaniklerle bir arada karşımıza geldiğini aktarabiliyoruz. Oyunda kullanabileceğiniz farklı farklı araçlar yer alıyor. Bu araçların seçimi büsbütün size ilişkin oluyor. Bu seçimlerle bir arada dilediğiniz halde pistlerde toz dumana katabilir ve öbür yarışçıların önüne geçmeye çalışıyorsunuz. Bu stil oyunlarda aslında temel olarak tüm yarışları kazanmanız ve ona nazaran kendi hakimiyetinizi kurmanız epeyce kıymet arz ediyor.
 
 
 
Geliştirici takımın belirttiğine nazaran, oyun içerisinde daima olarak gelişen ve genişleyen bir kıssa içeriği yer alıyor. Bu kıssa içeriği ile bir arada farklı vazifeleri atabilir, farklı pistlerle bir arada öteki oyunculara yani yarışçılara karşı çaba edebilir ve burada kolaydan zora hakikat bir zorluk düzeyi bulunuyor. Oyun içerisinde elbette birinci etapta kolay, sonrasında ise daha kuvvetli etaplar bizleri bekliyor. Burada yer aldığımız müddet boyunca bu zorluk düzeyine elbette alışkanlık gösterebilir ve sonrasında oyuna ne kadar adapte olabilirsek ve ne kadar usta olmaya çalışırsak o kadar çok süratli ilerlemeye başlıyoruz.
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere farklı araçları burada kullanabiliyor ve farklı pistlere yanlışsız burada adım atabiliyoruz. Natürel bu usul oyunlarda bildiğiniz üzere, pistlerin içerisine hakim olmak ve daima olarak farklı pistlerde yarışmak, birebir vakitte bu pistleri ezberlemek hayli ehemmiyet arz ediyor. Zira hiç bilmediğiniz bir pist içerisinde nerede durup nerede durmayacağınızı ve nerede yavaşlayıp nerede yavaşlamayacağınızı ne yazık ki bilemiyorsunuz. Hasebiyle oyunda ne kadar çok piste ezberlerseniz ve ne kadar çok piste hakim olursanız o kadar çok usta olabilir ve böylelikle yarışlarda ön plana çıkmaya ve tıpkı vakitte yarışı kazanmaya daha da yakınlaşabilirsiniz. Yarış oynarken aslında piste hakim olmak ve hangi kısımda hangi hamleyi yapmak hayli değer arz ediyor.
 
 
 
Oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca dilediğiniz formda kendi stratejinizi ve planınızı oyuna dahil edebilir ve bu pistleri dilediğiniz halde öğrenebilirsiniz. Oyunda öteki taraftan, spor otomobillerden daha süratli araçlara kadar farklı formlarda ve mekaniklere sahip yarış araçlarını kullanabilir ve bunlarla birlikte pistin altını üstünü getirmeye çalışırsınız. Resmi bir oyun olarak karşımıza gelmeye hazırlanan bu üretimde, her bir adım içerisinde grup çalışmasının epey kıymetli olduğunu görebilir ve içimizdeki yüreği bu oyun içerisinde ortaya çıkarmaya çalışırız. Oyunda elbette üst seviye bir yarış tecrübesi bizlere sunulmak istenenler, bu yarış tecrübesini sahiden de dilediğimiz formda özelleştirilebilir bir sistemi bünyesinde barındırıyor. Şampiyon olarak adlandırılabileceğimiz ve farklı liglerle birlikte elbette üst sıralara çıkabileceğimiz üretimde, resmi oyunla birlikte gerçek hayatta yer alan arabaların yani araçların bizlere sunulduğunu görebiliyoruz. Oyunda farklı pistlere hakikat atılırken elbette buranın görüntülerinin değiştiğini deneyimleyebilir ve bu görünümler içerisinde sahiden de hoş bir tecrübe elde etmeye çalışırız. Görünümler içerisinde ilerlediğimiz müddet boyunca elbette ortamın ve yerlerin değiştiğini görebilir ve tıpkı vakitte bu ortada gece ve gündüz döngüsünün ne olduğundan bahsedebiliyoruz.
 
Oyunda gece ve gündüz döngüsü ile bir arada pistlerin elbette farklı versiyonlarını deneyimleyebiliyor ve burada hakikaten de hoş bir görüntüyle karşılaşabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda karanlıkta ilerlerken bu ışıkların altında yarışırken elbette daha farklı bir tecrübe elde ediyoruz. Birebir vakitte güneş ışınlarının altında ve havanın sıcak olduğu bir günde yarışmak daha farklı bir duyguyu bizlere aktarıyor. Hasebiyle oyunda bu usul geçişlerin olması epey değer arz ediyor. Bunun dışında geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda heyecan verici yeni bir yarış çağına atılabiliyor ve burada kıssa içeriği ile bir arada farklı pistlere atılabiliyor ve tıpkı vakitte burada yeni vazifelere geçiş yapabiliyoruz.
 
Yüksek süratli kokpit ile bir arada atılabileceğimiz üretimde spor otomobillerin içerisine geçiş yapıyor, burada piste çıkarak o heyecanı yaşayabilir ve seyircilerin bizi izlediğini deneyimleyebiliyoruz. Oyunda klasik pist yarışlarına yer alıyor. Bu pist yarışlarından hoşlanıyorsanız ve açık dünyadaki üzere bir yarış tecrübesinin olmadığını elbette biliyorsunuzdur. Bu biçim üretimlerden hoşlanıyorsanız kesinlikle bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Aslında oyun hoş bir tecrübeyle bir arada bizleri sunmak isteniyor. Umuyoruz ki hoş bir öykü içeriğiyle birlikte tıpkı biçimde araç mekanikleriyle birlikte bizlere karşımıza gelir.
 
 
Ikonik otomobillerin yer aldığı imal içerisinde gerçek hayattan ilham alınan çeşitli araçlar bulunuyor ve burada karşımıza çıkıyor. Son teknoloji ile bir arada donatılmış yeni üreticilerin bulunduğu üretim içerisinde ilgi cazip mekanikler ve gerçek hayatta yer alan markalardan araçlar oyundaki yerini koruyor. Oyunda Toyota, Ferrari, Porsche, Peugeot ve daha fazla heyecan verici model yer alıyor. Bu model ve markalarla birlikte pist savaşlarını burada adım atabiliyoruz. Bunun yanı sıra oyun içerisinde rekabetçi bir dizi araç modellerinin olduğundan bahsedebilir ve ünlü markaların burada elbette karşımıza geldiğini deneyimleyebiliyoruz. Sahiden de hoş içeriklerle ve mekaniklerle bir arada karşımıza gelmeye hazırlanan üretimde bu şekil modellerle birlikte ilerlemeye başlıyor, pistlerde dilediğimiz halde yer alabiliyor, yarışlarda ön plana çıkıyor, pist savaşlarında dilediğimiz her şey gerçekleştirmek için o aracın mekaniklerine hakim olmaya çalışır ve oyunda yer alan her aracın farklı mekaniklerinin olduğundan kelam edebiliyoruz.
Oyunda yer aldığın üzere boyunca siz de göreceksiniz ki her bir aracın elbette farklı mekanikleri bulunacak ve bu mekaniklerle bir arada de oyunda hangi aracı nasıl gideceğini siz karar vereceksiniz. Birtakım araçların daha süratli bir formda ilerlediğini ve kalkışının daha süratli bir formda olduğunu görürken, bu öteki araçların ise daha yavaş bir halde kalkıp lakin yol tutuşunu daha düzgün olduğunu görebileceksiniz. Hasebiyle oyunda bu biçim birtakım araçlarını ve her bir aracın hem avantajları hem de dezavantajlarının olduğunun farkına varacaksınız. Bu seçimlerle birlikte dilediğiniz araca kavuşacak, istediğinizi garaja atacak ve bununla bir arada de farklı modellerden yaptığınız seçimle birlikte istediğiniz halde pistlere adım atabileceksiniz. Oyunda birebir vakitte çeşitli etkinliklere adım atabilecek ve bu etkinliklerle bir arada elbette üst düzeyleri hakikat ulaşmaya çalışacaksınız. Listelerde ve sıralamalarda üst düzeyleri çıkmak için elinizden geleni yapabileceğiniz üretimde pistlerin tozunu attırabilecek ve heyecan verici gayretten burada olduğuna göreceksiniz. Oyunda öbür taraftan gerçek hayattan ilham alınan çeşitli pistlerin burada olduğunu söyleyebiliyor ve geliştirici grubun belirttiğine nazaran dünyanın en saygın pistlerinin kimilerinin bu oyun içerisinde yer aldığını aktarabiliyoruz.
 
 
 
Pist tabanlı bir yarış tecrübesi yer aldığı için oyunda daima olarak farklı pistler içerisinde kendimizi bulabiliyor ve farklı etkinliklerle bir arada de sıralamalarda üst sıralara gelmeye çalışıyoruz. Oyunda hem tek oyunculu hem de işbirliğine dayalı çeşitli çabalar yer alıyor. Bununla bir arada senkron olmayan yani eş vakitli olmayan bir yarış modu ile birlikte oyun tecrübenizi geliştirebiliyor ve öbür oyunculardan daha yeterli bir sıralama yaparak buradaki yerinizi alabiliyorsunuz.
 
Elbette bu üslup modları içerisinde daha evvel öteki oyuncuların bu pistleri içerisinde yer aldığını ve en yeterli sıralamayı yapmaya çalıştığını görebilecek ve onun sıralamasını burada geçmeye çalışacaksınız. Münasebetiyle oyunda usta olmaya çalışacak ve bu usta olmayla bir arada de en düzgün sıralamayı elde etmek için zamanlamayı en uygun biçimde kullanmanız gerekecek. Bu biçim modlar ve etkinlikler oyunda yer alacak. Bu etkinlikler elbette oyun tecrübesini geliştiren ve üst düzeye çıkartan çeşitli özellikler ortasında yer alıyor. Kadro olarak yarışabileceğiniz yahut yapay zeka ile birlikte kapışabileceğiniz bu imal içerisinde hakikaten de üst seviye bir yapının ne olduğunu aktarabiliyoruz. Oyunda birebir vakitte ahenk sağlayabileceğiniz ve spor otomobillerin burada sahiden de uçağımsı bir yapıyla bir arada karşılaşabileceksiniz.
 
Oyun geliştirici takımının belirttiğine nazaran onlarca farklı pistin burada bulunduğunu ve birebir vakitte yerdeki ıslaklığın ve farklı durumların yarış tecrübesini ne kadar etkilediğini görebileceğiz. Oyunda isterseniz tek oyunculu bir halde yapay zekaya karşı oynayabilir ve yapay zekanın ne kadar sizi zorladığını görebilirsiniz. Bunun dışında arkadaşlarınızla birlikte kadro olarak yarışabileceğiniz bir yapının burada yer aldığını aktarabiliriz. Hasebiyle oyunda hangi mod içerisine geçiş yapmak istiyorsanız o modun içerisine geçiş yapabilir ve böylelikle oyun tecrübenizi kendinize nazaran özelleştirebilirsiniz.
 
 
 
Ek olarak oyunda yağmur ve çamurun ön camlardaki görüşünüze ne kadar tesir ettiğini oyun içerisinde görebilir ve dinamik hava tesirlerinin burada olduğunu sizlere aktarabiliriz. Hasebiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca karın, çamurun, soğuğun ve daha fazlasının burada aracınızın tekerleklerini etkilediğini, aracınız bu kapsamda yağışlarla bir arada daha kaygan olduğunu ve bu usul yarışlara çıkmadan elbette ona nazaran lastik seçiminizi yapmanız gereken bir yapı yer alıyor. Oyunda bu biçim mekaniklerden ötürü sahiden de hoş bir tecrübenin bizlere aktarıldığını ve tıpkı vakitte daha gerçekçi su sistemlerini ve su birikintilerinin de yer aldığını söyleyebiliriz.
 
Bu şekil gerçeklikler elbette gerçekçi bir yapıyı sevenlere hitap ediyor ve gerçek bir yarış tecrübesine adım atmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyunda gerçekçi hava etkinliklerinin, gerçekçi ve dinamik su sistemlerinin, hava efektlerini ve daha fazlasının olduğundan bahsedebiliriz ve böylelikle kendinize büyük bir çaba içerisinde bulabilirsiniz. Çevrimiçi oyunla birlikte daha fazla etkileşimli bir içeriye adım atabileceğiniz ve çok oyunculu modları burada deneyimleyebileceğiniz üretimde kendinizi mahsus o modun içerisine girebilir ve kendinize nazaran istediğiniz halde pistlerde kapışabilirsiniz. Aracınızı denetim edip pistlerde kapışabileceğiniz bir üretim arıyorsanız kesinlikle bu oyuna bir göz atmanızda yarar var.
 
 
 

Oyunun üstte da bahsettiğimiz üzere 20 Şubat 2024 tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkacak. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Gerçekçi bir yarış tecrübesi içerisine geçiş yapmak istiyorsanız ve yeni şampiyon olarak katılmak istiyorsanız bu oyun tam size nazaran diyebiliriz. Son olarak bildiğiniz üzere istek listenize eklediğiniz oyunlar çıkışı ile bir arada mail adresinize bir bildirim aracılığı ile geliyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks