Konsol Haberleri

Piksel Platform Tecrübesi Momodora: Moonlit Farewell Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
Bombservice tarafından geliştirilen ve PLAYISM tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, platform oyunu Momodora: Moonlit Farewell, 11 Ocak tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 

Yandan görünümlü yapısı ile karşımıza çıkan bu oyun içerisinde nitekim de ilgi alımlı platform ögeleri ve aksiyon sahneleri yer alıyor. Piksel grafikleri ile birlikte bizleri sunulan bu üretimde animasyonlar ve karakterler ön plana çıkarak ilgi cazibeli bir formda buradaki yerini alıyor. Daha çok karanlık bırakan atmosfer ile bir arada karşılaştığımız üretiminde farklı misyonlara hakikat atılabiliyor ve burada yaptığımız rastgele bir atılım epeyce ehemmiyet arz ediyor.

Arka planda yer alan kıssa ile birlikte ilerlediğimiz üretimde elbette platform ögeleri ve aksiyon ögeleri epeyce ön planda.
 
Köyün istila edilmesinin akabinde iblis tehdidi ile birlikte karşılaştığımız üretiminde elbette bu tehdide ortadan kaldırmak ve irili ufaklı düşmanları kendi karakterimizle bir arada yok etmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Ve birebir vakitte oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca beklenen hedefli içerisinde gidip gelebiliyoruz. Oyunda farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, bu bölgeleri dilediğimiz üzere keşfedebiliyor ve keşif ögeleri ile birlikte de etrafta neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyoruz. Ay ışığı altında yer aldığımız mühlet boyunca elbette etrafın karanlık olduğunu görebilir ve kutsal ve şifalı ögelerle bir arada de karşılaşabiliyoruz.
 
İblis ordularının yer aldığı oyunda elbette bu iblisleri ortadan kaldırmak ve bunları yeteneklerimizle bir arada yok etmek büsbütün bizim işimiz. Yakın dövüş hücumlarından uzak dövüş ataklarına kadar farklı farklı cinsleri kullanabildiğimiz üretimde elbette aksiyon içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca bunları dilediğimiz üzere kullanabiliyor ve yer aldığımız bu müddet boyunca da her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor. Zira bu ortada istediğin halde yakında dövüş savaş sistemine geçiş yapabiliyor ve tıpkı vakitte menzilli dövüşlerle birlikte de oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz.
 
Elbette iki farklı dövüş tarzında kendine ilişkin çeşitli avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Bu avantajlarla birlikte yer aldığınız mühlet boyunca kombolar yapabiliyor, yakında bilhassa geniş kombolarla birlikte de düşmanların üstesinden gelebiliyor ve düşmanları gerçek bir halde de ortadan kaldırabiliyorsunuz. Münasebetiyle yakın dövüş hücumları bu oyun içerisinde hayli ehemmiyet arz ediyor diyebiliriz.
 
 
 
Farklı düşman çeşitleri ile birlikte karşılaşabileceğimiz üretim içerisinde elbette bu tehditleri ortadan kaldırmak için farklı hünerlerimizi ortaya çıkarabiliyor ve bu tehdidi büsbütün yok etmek oyundaki temel hedefimiz olarak karşımıza çıkıyor. Kendi köyümüzü kurtarmak ve tıpkı vakitte piksel sanatı ile birlikte buradaki yerimizi almak için hakikaten de hoş bir tecrübe elde edebiliyoruz. Klasik olarak oyun içerisinde platform ögeleri bulunuyor ve savaş ve aksiyon sistemi ile bir arada elbette üst seviye bir tecrübe elde etmeye çalışıyoruz. Geliştiricinin belirttiğine nazaran oyunda karakterinizle bir arada farklı komboları içerisine geçiş yapabiliyor ve burada farklı yetenekleri kullanarak da zincir hücumlar gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede düşmanların üzerine direkt atılabiliyor, düşmanların taarruzlarından kaçınabiliyor ve tıpkı vakitte düşmanları aman vermeden buradaki tehdide ortadan kaldırabiliyorsunuz.
 
Oyunda birebir vakitte ilerlerken irili ufaklı düşmanların haricinde elbette işveren savaşları da çıkabilir. Bu işveren savaşları hayli kuvvetli bir tecrübeye bünyesinde barındırır ve arena üslubu bölgelerde karşımıza çıkan bu işverenler nitekim de üst seviye bir dövüş sistemini açığa çıkarabiliyor. Tüm marifetlerimizi ve yeteneklerimizi bu işverenler üzerinde kullanabileceğimizi üretimde usta olmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Bu biçim oyunlarda siz de biliyorsunuz ki karakterimizi hakikat bir formda kullanmak ve platform ögelerinin üstesinden gelmek ve tıpkı vakitte savaş sistemi içerisinde ileri seviye teknikleri sahip olmak için bir ölçü vakit geçirmemiz gerekiyor.
 
Bu vakitlerimizi elbette oyun içerisinde usta olmak için harcayabilir ve burada ne kadar çok usta olabilirsek o kadar çok düşmanların üstesinden gelebiliyor ve işverenlerde bu kapsamda ortadan kaldırabiliyoruz. İşveren savaşları elbette uzun müddetli dövüşleri bünyesine barındırıyor ve onları rahat etmek için de öncelikle onların nasıl saldırdığını öğrenmek ve ardından ise ataklarından kaçırmak için kendimize ilişkin strateji ve plan belirlememiz gerekiyor. Bu planlamalarla bir arada de düşmanların üzerine atılabilir ve tıpkı vakitte işverenleri ardında ve sırtından da vurabiliriz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca o işverenleri alt etmek için farklı hünerleri kullanabiliyoruz.
 
 
Bunun dışında oyunda yer aldığımız müddet boyunca her işverenin farklı dövüş teknikleri bulunuyor. Bu tekniklerle bir arada yer aldığımız mühlet boyunca oyunda elbette farklı düşman çeşitleri ile birlikte karşılaşabilir ve temel olarak onların nasıl saldırdığını oyun içerisinde görebiliyoruz. Ortalığın karanlık bir hale sürüklendiği ve iblislerin daima olarak üzerimize geldiği bu üretimde kendimizi korumak ve birebir vakitte hayatta kalmak temel gayemiz. Zil sesi ile bir arada iblislerin etrafımıza toplandığı ve ilahi bir güçle birlikte atıldığımız oyunda sahiden de tam bir hayatta kalma uğraşını atılabiliyor ve kendi köyümüze ve yakınlarımızı kurtarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
Yakın dövüş yahut menzilli özelliklerle birlikte yer aldığımız oyunda büyük ölçüde özelleştirilebilir oyun biçimi bulunuyor. Burada her bir oyuncu farklı bir oyun stilini benimseyerek farklı sistemler ve aksiyonlar içerisine girebiliyor. Hasebiyle burada yer aldığımız müddet boyunca farklı farklı dövüş sistemleri ile birlikte karşılaşabilir ve tıpkı vakitte ağır aksiyona geçiş yapabiliyorsunuz. Oyunda üstte da bahsettiğimiz üzere büyük çaplı işveren savaşları bulunuyor. Bu işveren savaşlarından sağ çıkmak için karakterinizin hünerlerinden ve yeteneklerinden faydalanmak durumunda kalıyorsunuz. Birebir vakitte oyun içerisinde öykü ve atmosfer açısından hakikaten de varlıklı bir yapı yer alıyor. Bu yapı ile bir arada farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor, bu bölgelerde dilediğimiz üzere keşif yapabilir ve tıpkı vakitte etrafın ne kadar değiştiğini ve farklı düşman çeşitliliğinin de burada karşımıza çıktığını görebiliyoruz.
Oyunda yer aldığımız müddet boyunca her bir bölgenin kendine ilişkin teması, yapısı ve düşman çeşitliliği bulunuyor. Ve tıpkı vakitte işveren savaşları da burada farklı da gösterebiliyor. Burada derinlemesine etrafa keşfedebilir ve öyküyü kapsamında da bu bölgenin bizleri neler sunacağı konusunda fikir sahibi olabiliyoruz. Hür dolaşabildiğimiz ve zorluk düzeyini ayarlayabildiğimiz imal içerisinde ilgi alımlı dünya içerisinde yerimizi alabiliyor ve birebir vakitte kendi suratımıza nazaran buraları keşfedebiliyoruz. Gerçekçi bir meydan okuma sistemi ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun içerisinde güçlü düşmanlara karşı çaba etmeye başlıyor ve çaba boyunca da elbette farklı donanımların, ekipmanların ve birebir vakitte maharetlere sahibi olabiliyoruz.
 
 
Serinin son kısmı olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan bu oyun içerisinde elbette birinci 3 oyunda yer alan öykünün devamı burada devam ettiriliyor ve birebir vakitte ilgi cazip bir ayrıntı da eklenmiş bulunuyor. Son öykü olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda elbette geçmiş oyunlardan ilham alan çeşitli platform ögeleri, mekanikler, gizemler ve daha fazlası bu oyuna da eklenmiş durumda karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ve böylelikle birinci 3 oyun içerisinde yer alan içerik aslında burada son haliyle yer bulmuş oluyor. Geçmiş oyunların içerisinde yer alan gizemler ve çeşitli soruların yanıtları da birebir formda bu son oyun içerisinde cevaplanıyor ve serinin son oyunu olarak piyasaya sürmeye hazırlanan oyun ile bir arada öykünün sonuna gelmiş bulunuyoruz. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran öykünün sonu ve tüm akılda kalan sorular elbette bu oyunla bir arada sona ermeyi bekliyor. Münasebetiyle birinci 3 oyunu bu kapsamda oynamanız gerekiyor ve kıssanın devamı için bu son oyunu bitirmeniz lazım. Bu türlü olunca elbette birinci olarak bu oyuna başlamamanız ve öyküyü anlamanız açısından da birinci 3 oyunu deneyimlemeniz gerekiyor.
 
Yeni öykü ile birlikte elbette 10 yıllık bir serinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Burada yapacağımız her atak epey değer arz ediyor. Minimal bir kıssaya odaklanan imal içerisinde elbette kıssa ilgi cazibeli olur yahut olmaz mı büsbütün sizin bakış açınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Zira platform ve aksiyon oyunlarında siz de biliyorsunuz ki kıssanın dikkat alımlı olması yahut olmaması pek ehemmiyet arz etmiyor. Zira bu stil oyunlarda oyuncular genel olarak platform ayrıntılarına ve aksiyon ögelerine odaklanıyor ve tıpkı vakitte burada ortaya çıkan savaşları deneyimlemek istiyor. Hasebiyle burada yer aldığımız müddet boyunca elbette farklı düşman cinsleri ile birlikte karşılaşmak istiyor ve tıpkı vakitte aksiyon sahneleriyle bir arada de oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz. Hasebiyle art planda yer alan öyküyü elbette üst seviye olur yahut olmalıdır pek fark etmiyor diyebiliriz. Fakat hoş bir öyküyü bizlere aktarırsa elbette tadından yenmez kelamını aktarabiliriz.
 
 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun sahiden de hoş bir platform ve aksiyon ögeleri ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve art planda yer alan kıssayı hem karakterler ortası diyaloglarla hem de orta sahnelerle birlikte bizlere aktarılmak isteniyor. İlgi cazip karakterlerin ve dikkat alımlı etkileşim ögelerinin yer aldığı oyunda farklı bölgelere hakikat ilerleyebiliyor ve buraları dilediğimiz üzere keşfedebiliyoruz. Keşif ögelerinin da ön planda olduğu imal içerisinde hem yakın hem de menzilli dövüş tarzları ortasında geçiş yapabiliyor ve yakın dövüşlerde hem yumruklarımızı hem de kılıçlarımızı kullanırken, tıpkı vakitte uzak menzilli dövüşlerde ise yay ve okları kullanabiliyor ve böylelikle düşmanları ve işverenlerin üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu savaş tarzları ortasında elbette dilediğiniz üzere geçiş yapabilir ve duruma nazaran de kendi aksiyon sisteminizi yani planlamalarınızı belirleyebiliyorsunuz.
Oyun içerisinde sahiden de ilgi alımlı bölgeler ve daha çok Uzakdoğu şekli ile bir arada karşımıza çıkan bir içerik bulunuyor. Birebir vakitte oyunda piksel sanat şekline sahip grafikler bulunuyor ve birebir biçimde animasyon biçimi da burada üst seviyeye sahip bulunuyor. Bu üslup oyunlardan hoşlanan elbette birçok oyuncu bulunuyor ve oyunda yalnızca piksel grafikleri olduğu için oynayan da birçok oyuncu topluluğu yer alıyor. Hasebiyle bu sanat biçimi sahiden de ön plana çıkan ayrıntılar ortasında yer alıyor.
 
 
Dikkat cazibeli yapısı ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Öteki yandan bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve kendinizi yeni platform ve aksiyon sistemine dahil etmek istiyorsanız oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun üstte da bahsettiğimiz üzere 11 Ocak 2024 tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İstek listenize eklediğiniz her bir oyun mail adresinize bir bildirim aracılığıyla gelir ve böylelikle oyundan haberdar olabiliyorsunuz. Oyunu unutsanız bile bu mail adresi ile birlikte de hatırlayabiliyorsunuz.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks