Konsol Haberleri

Of Blades & Tails İnceleme

Valorant VP Oyuneks

 
Felix Laukel tarafından geliştirilen ve 9 Kasım tarihinde Pineapple Works tarafından yayınlanan taktiksel rol yapma macera oyunu Of Blades & Tails’ın incelemesiyle birlikte karşınızdayız.
 
Oyunu açtığımız birinci anda ilgi cazip açılış ekranı ile karşı karşıya kalıyoruz ve burada bir tilkinin elinde kılıç tuttuğunu görebiliyoruz. Tıpkı vakitte art planda bir görüntünün olduğunu görebiliyor ve piksel grafikleri ile birlikte karşımıza çıktığını burada birinci etapta söyleyebiliyoruz. Oyuna başlamadan evvel elbette 3 farklı mod ortasından seçim yapmanız gerekiyor ve oyun içerisinde bu farklı modlar aracılığıyla farklı bir tecrübe elde etmeye çalışabiliyorsunuz.
 
3 farklı zorluk modu 
 
 
 
Oyun içerisinde 3 farklı zorluk ortasında dilediğiniz üzere seçim yapabiliyorsunuz. Birinci etapta kolay zorlukla birlikte başlamak istiyorsanız en soldaki relax butonuna basabilirsiniz. Başka taraftan standart bir oyun tecrübesi elde etmek istiyorsanız ve özgün bir yapı ile birlikte karşılaşmak istiyorsanız maceracı modunu seçebilir yani ortadaki mod ile birlikte ilerleyebilirsiniz. Öbür taraftan ise daha güçlü düşmanlarla birlikte karşılaşabileceğiniz, kıt kaynaklarla birlikte oyuna devam edebileceğiniz ve kuvvetli içeriklerle ilerleyebileceğiniz bir yapı en sağdaki yani çaba modunda yer alıyor. Bu modlardan istediğinizi seçebilir ve ona nazaran kendi tecrübenize başlayabilirsiniz.
 
Oyuna başladığınız esnada sizleri kısa bir orta sahne bekliyor. Bu orta sahne içerisinde elbette art planda yer alan bir öyküyü az çok öğrenebiliyor ve birebir vakitte oyuna nasıl bir yapıyla başlayacağınız burada sizlere aktarılıyor. En azından burada emelinizi ve ne yapacağınızı öğrenebiliyor ve böylelikle kendinizi yeşil alan içerisinde bulabiliyorsunuz. Oyunda tilki bir karakteri denetim ediyor. Bu karakterle bir arada farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor ve maceranızı genişletebiliyorsunuz. Taktiksel içeriklerin yer aldığı bu oyunda tıpkı vakitte rol yapma ögeleri da bulunuyor ve kendinize ilişkin burada tecrübenizi özelleştirebiliyor ve seçenekler ortasından birtakım seçimler yapabiliyorsunuz.
 
Rehber eşliğinde oyunu öğrenebiliyorsunuz 
 
 
 
İlk başladığınız kısımda elbette oyun sizlere nasıl bir yapı olduğunu rehber eşliğinde anlatıyor ve karşınıza bir ekran getiriyor. Ekran içerisinde nasıl hareket edileceği, neler yapabileceğiniz, yetenekleriniz, hazine avcılığı ve daha fazlası üzere burada bulunan içerikleri öğrenebiliyor ve bir alıştırma rehberinin bizlere son olduğunu burada aktarabiliyoruz. Münasebetiyle oyuncuların elbette birinci etapta buraya kısa bir göz gezdirmeleri ve birebir vakitte bir bakış atmaları gerekiyor. Böylelikle oyunu zorlanmadan ilerleyebilir ve böylelikle nasıl bir yapı ile birlikte ilerleyeceği konusunda bilgi sahibi olabilirler.
 
Tüketilebilir objeleri savaş esnasında kullanabiliyorsunuz 
 
 
Oyuna başladığınız anda elbette birinci dikkatinizi çekecek olan nokta görüntüler ve bölge oluyor. Burada yeşillikler ortasında kendimizi bulabiliyor ve olabildiğince ağaçlıklı bir bölge içerisinde yer alabiliyoruz. Burada etrafı keşfederken ve etrafta ilerlerken toplanabilir ögelerin ve tüketilebilir ögelerin olduğunu görebiliyor ve bu tüketilebilir ögelerin da elbette sizleri olan tesirlerini deneyimleyebiliyorsunuz. Örneğin, tüketilebilir bir eşya ortasında yani yiyecek ortasında burada bir kullanım gerçekleştirirseniz, bu size 200 tıp boyunca canınızı yüzde 20 oranını doldurabiliyor ve böylelikle sizlerin avantajınıza olacak biçimde tüketilebilir ögeler da buradaki yerini alıyor. Esasen oyun içerisinde taktiksel bir tecrübe yer aldığından ötürü bu ögeleri da kullanarak kendinize ilişkin bir taktik ve strateji benimseyebiliyor ve böylelikle öteki düşmanlara ve size karşı gelenlere karşı dik durabiliyorsunuz.
 
Oyun içerisinde ilerlerken taktiksel tecrübe elbette standart bir formda karşımıza çıkıyor ve rastgele bir yükleme ekranına girmeden etrafta ve sağda solda çeşitli düşmanların olduğunu görebiliyorsunuz. Bu düşmanlarla atağa geçmeden ve uğraş etmeden evvel onların üzerine tıklayarak nasıl bir yapıda olduğunu, hangi güce sahip olduğunu ve ne kadar canının olduğunu görebiliyorsunuz. Münasebetiyle onların özelliklerini öğrenmek için üzerine tıklamanız kâfi ve tıpkı biçimde düşmanların düzeyini de burada görebiliyorsunuz. Düşmanların üstesinden gelebileceğini düşündüğünüz esnada onların yanına giderek bir tıklama yapabiliyor ve onlarla birlikte uğraşa başlayabiliyorsunuz. Bu esnada elbette üstte da bahsettiğimiz üzere rastgele bir yükleme ekranı bulunmuyor ve direkt olarak karakterin düşmana karşı saldırdığını görebiliyorsunuz. Burada bir siz bir de düşman olmak üzere sıra sıra hücumlar gerçekleştiriyor ve en çok dayanan orada elbette galip olabiliyor.
 
Düşmanları öldürerek farklı kılıçlar ve objeler elde edebiliyoruz 
 
 
 
Oyun içerisindeki temel emelimiz elbette karakterimizi geliştirmek ve farklı donanımlarla bir arada güçlendirmek. Tıpkı halde düşmanları bu kapsamda ortadan kaldırarak ve öldürerek onlardan çeşitli itemler alabiliyor ve elimizi farklı kılıçlar ve ilgi cazibeli objelerle bir arada donatabiliyoruz. Hasebiyle bu kapsamda ne kadar çok düşmanı öldürürsek ve ne kadar çok güçlü düşmanla karşılaşırsak o kadar çok güçlü objeleri elimize alabilir ve envanter sistemi ile bir arada de karakterimizi donatabiliriz. Bu kapsamda güçlü bir karakter elde etmek istiyorsak elbette daima olarak kendimizi uğraş içinde bulabilir ve gayretimizi tıpkı vakitte genişletebiliriz. Esasen oyunun özünde karakter odaklı bir yapı yer alıyor ve karakterimizi burada güçlendirerek ve düzeyini arttırarak da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
 
Oyun içerisinde ilerlerken sağda solda toplanabilir objelerin olduğunu görebilecek ve bununla birlikte de hem tecrübe puanı hem de toplanabilir ve tüketilebilir objelerin sahibi olabileceksiniz. Bu tüketilebilir objeler, elbette üstte da bahsettiğimiz üzere sizin yararınıza olacak tesirleri gösterebilir ve bunları kullanmak oyun içerisinde epey değer arz ediyor.
 
Şehir hayatı ile karışık bir macera 
 
 
 
Oyun içerisinde başka taraftan kent hayatının olduğunu söyleyebilir ve burada demircilerin ve öbür ticaret yapanların yer aldığını aktarabiliyoruz. Bu kısımda sağda solda bulduğunuz ve düşmanlardan elde ettiğiniz kılıçları demircilerde bileyebilir ve daha da güçlü bir pozisyona gelebilirsiniz. Oyunda bu usul içeriklerin de olduğundan bahsetmek gerekiyor ve farklı karakterlerle de burada etkileşime geçebiliyorsunuz. Tıpkı halde envanter sisteminizin olduğundan bahsedebilir ve envanter sistemi ile bir arada hem kılıçlarınızı ve donanımlarınızı güçlendirebilir hem de daha yeni objelerin ve kılıçların sahibi olabilirsiniz.
 
Diğer taraftan oyun içerisinde yer aldığınız mühlet boyunca karakterlerden çeşitli misyonlar alabiliyor ve bu vazifeleri de yerine getirmek için elinizden geleni yapmaya koyulabiliyorsunuz. Bunun dışında yetenek ağacınız yer alıyor ve bu yetenek ağacı ile bir arada dilediğiniz halde farklı yeteneklerin kilidini açabiliyor ve bu yetenekleri de aşağı kısımda bulunan ekrana atabilirsiniz. Ekranınızın en altında bir çubuk bulunuyor. Bu menü içerisinde tüketilebilir eşyaları yerleştirebilir ve tıpkı vakitte buradan hangi objeyi kullanmak istiyorsanız da buraya atama yapabilirsiniz. Münasebetiyle aşağı kısımda hem yeteneklerimizi hem de kullanılabilir objeleri aktarabilirsiniz. Bu da bizlere kolaylık sağlayan ve savaşlarda bizlere yardımcı olan ögelerden birkaç tanesi.
 
Hem menzilli hem de yakın dövüş eşyaları 
 
 
 
Oyunda yeteneklerinizi geliştirirken siz de göreceksiniz ki hem menzilli hem de yakın dövüşler içerisinde usta olmaya çalışabileceğiniz hünerler bulunuyor. Bunlarla birlikte dilediğiniz üzere asa ile büyülü akınlar gerçekleştirebilir ve tıpkı vakitte kılıç yahut yay da kullanabilirsiniz. Münasebetiyle bu kısımda oyuncular istediği formda ilerleyebiliyor ve bunları büsbütün kullanmak sizin işiniz oluyor.
 
Genel olarak toparlayacak olursak oyun içerisinde etrafı keşfedebileceğimiz ve kendimizi daima olarak geliştirebileceğimiz bir yapı yer alıyor. Hem etrafı keşfederek buradaki düşmanları ortadan kaldırabilir hem de geriye dönerek kent hayatına geçiş yapabilir ve tıpkı vakitte burada kendimizi geliştirebiliriz. Yani burada karakter odaklı bir yapının olduğundan kelam edebiliriz. Birebir vakitte burada kendimizi geliştirebilir ve etrafı keşfetmeye yanlışsız adım atabiliriz. Yani oyun içerisinde bu üslup bir döngünün olduğundan bahsedebiliyoruz.
 
Sade ve eğlenceli bir tecrübe sunuyor 
 
 
Piksel grafiklere sahip ve ilgi alımlı görünümlerle birlikte bizleri karşılayan bu üretim elbette sade ve eğlenceli bir tecrübe sunuyor. Yani oyun içerisinde derin taktiksel rol yapma ögeleri bulunmuyor. Standart ve yepyeni bir yapı ile birlikte bizlere aktarılıyor diyebiliriz. Esasen oyunun savaş kısımları da bizleri hayli kolay bir arayüzle bir arada sunuyor. Bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Kendinizi yeni bir tecrübeye atmak istiyorsanız da bu macerada yerinizi alabilirsiniz.
 
Oyun şu anda Steam sayfası üzerinden satıldığını söyleyebiliriz ve 8 dolarlık bir fiyatla birlikte karşımızda yer aldığını aktarabiliriz.
 
Oyun fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

The Outlast Trials Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

  Geliştirici Red Barrels, co-op hayatta kalma dehşet oyunu The Outlast Trials’ın 5 Mart…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL'lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

  Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

  Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation…
Daha Fazla