Konsol Haberleri

Nostalji Grafikleriyle Bahnsen Knights Yakında Geliyor

Valorant VP Oyuneks

 
LCB Game Studio tarafından geliştirilen ve Chorus Worldwide Games tarafından yayınlanacak olan tansiyon, macera, seçim oyunu Bahnsen Knights, 14 Aralık tarihinde geliyor.
 
Piksel grafikleri ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan imal, nitekim de ilgi alımlı sanat tarzı ve grafik şekli ile bir arada bizlere sunulmayı bekliyor. Oyunda daha çok mor ve kırmızının hakim olduğu bir yapıyla birlikte karşılaşabiliyor ve birebir vakitte karanlık bir atmosferin bulunduğunu da söyleyebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde daha çok dedektiflik ve gizem dolu bir macera içerisinde yer alıyor ve burada bulunan gizemli sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. 1986 yılının ortasında bulunduğumuz oyun içerisinde Amerika’nın Tornado Yolu kısmında yer alıyor ve burada Bahsen Şövalyeleri olarak bilinen berbat şöhretli bir tarikatın izini sürmeye hazırlanıyoruz. Burada yer aldığımız müddet boyunca bu tarikatın izini bulmaya çalışırken elbette bir casus olarak yakın arkadaşımızın ortadan kaybolmasını araştırmaya koyuluyoruz ve bunun da ilişkilerini bulmaya başlıyoruz. Hasebiyle oyunun temeli aslında bu iki konsept ortasında gidip geliyor ve bu temel üzerinde biz de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
 
 
Oyunda farklı farklı karakterlerle bir arada yüzleşebiliyor, onların neler düşündüklerini ortaya çıkarabiliyor ve yaptığımız ataklarla birlikte gidişatı etkileyebiliyoruz. Dedektif temalı bir içerikle bir arada karşılaştığımız oyunda din ögelerinin, tarikatların ve daha fazlasının olduğuna görebiliyoruz. Bilinmeyen bir casus olarak yer aldığımız oyunda farklı objeleri ve ögeleri araştırarak oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Tıpkı vakitte burada farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor, bu bölgeleri dilediğimiz üzere keşfedebiliyor ve burada açığa çıkarılabilecek sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Hakikaten karanlık ortamlarda yer aldığımız oyunda tehlikeli bir dünyada bulunuyor ve birebir vakitte burada eski arkadaşımızı bulmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Kaybolmanın gerisindeki sırları açığa çıkarabileceğimiz imalinde yaptığımız her atak epeyce kıymet arz ediyor ve bununla bir arada de elimizdeki ipuçlarını muhafazaya ve kollamaya başlıyoruz.
 
Gizli bir casus olarak yer aldığımız üretimde, üstte da bahsettiğim üzere farklı karakterlerle birlikte karşılaşabiliyor, otomobil satıcılarından farklı tarikat üyesine kadar buradaki karakterleri etkileşime girebiliyor ve onlarla bir arada daima olarak diyaloglar içerisine geçiş yapabiliyoruz. Oyunda elbette daha çok sorgulama ve sorgu yapma üzerine şurası bir yapı yer alıyor. Münasebetiyle burada yaptığımız konuşmalar elbette ortaya çıkarılmak istenen sırlar etrafında dönüyor ve bununla birlikte de sorduğumuz sorularla öykünün özünü öğrenmeye çalışıyoruz. Ayrıyeten burada neler olup bittiğini bu sorularla ve aldığımız yanıtlarla birlikte öğrenmeye başlıyoruz. Hasebiyle oyunda daima olarak diyalogları içerisine girebiliyor ve etrafı araştırarak da burada ortaya çıkarılacak sırları bulmaya başlayabiliyoruz. Oyunun aslında temel mekanikler ortasında bu iki öge yer alıyor diyebiliriz.
 
Tarikat başkanlarını araştırabildiğimiz ve bu tarikatın neler yaptığını öğrenmeye başladığımız oyunda elbette fanatik kümelerin ve çok sempatizan kümelerinde da yer aldığını görebiliyor ve birebir vakitte burada neler olup bittiğini öğrenmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Çeşitli dini başkanların bulunduğu üretim içerisinde elbette birçok kişinin kaybolduğunu görebiliyor ve çeşitli olayların ardından de biz de saklı casus olarak yer aldığımız oyunda farklı sırları açığa çıkarmaya başlıyoruz. Oyunda paranormal olayların da olduğunu görebiliyor ve birebir vakitte piksel grafiklerle bir arada de oyundaki yerimize alabiliyoruz. Gizem ögelerinin daha da artış gösterdiği ve neler olup bittiği konusunda elbette başımızın karıştığı bu üretim içerisinde ilgi cazip olaylarla bir arada karşılaşabilir ve bu olayların neden bu biçimde karşımıza çıktığını öğrenmeye çalışıyoruz.
 
 
 
Oyunda öteki taraftan şeytan çıkarma ritüellerinin ve öbür dini ögelerin olduğunu görebiliyor ve birebir vakitte burada tuhaf olay örgüsünün olduğunu da görebiliyoruz. Farklı vazife içeriğinin bizlere verildiği üretimde elbette tek oyunculu bir öykü odaklı yapının bizlere aktarıldığını görebiliyor ve birebir biçimde bu oyunu bu formda bitirmeye başlayabiliyoruz. Hasebiyle oyundan ilerlerken farklı kümelerle bir arada karşılaşabiliyor. Yeniden üstte bahsettiğim üzere bu kümeler içerisinde farklı karakterler yer alıyor ve her karakterin burada farklı bir yapısı bulunuyor. Münasebetiyle onların palavra söyleyip söylemediğini birebir formda burada bulmamız gerekiyor ve onları sorgularken de elbette casus özelliklerinizden ve becerilerinizden yararlanmanız kaide. Hasebiyle o istikamette daima olarak karakterlerle diyaloglara girebiliyor ve bu formda onların ağzını yoklayabiliyoruz.
 
Esrarengiz bir başkanın yer aldığı imal içerisinde tuhaf olayların yaşandığı bir bölgede bulunuyor ve yılların 1986’yı gösterdiği o devirde bulunuyoruz. Teşkilat içerisinde yer aldığımız müddet boyunca eski dostlarımızla birlikte karşılaşabiliyor ve tıpkı vakitte öteki yandan farklı bireylerin de kaybolduğunu biliyoruz. İşte burada tam da biz devreye giriyoruz ve bu biçimde ortadan kaybolmaların sebebini bulmaya başlıyoruz. Bahsen şövalyelerinin en yüksek önderi olarak bulunan oyun içerisinde tuhaf karakterlerle karşılaşırken Tony isimli bir önderle burada bulunabiliyoruz. Bu başkan elbette buranın en yüksek otoritesi olarak karşımıza çıkıyor ve bizim de gayemiz buna ulaşarak olayların perde gerisindeki sırları öğrenmek.
 
İşte bu formda Tony’nin ortadan kaybolması ile bir arada olaylar zinciri nitekim de tuhaf bir hal almaya başlıyor ve en yüksek otoritenin bile kaybolduğu bu yapı içerisinde neler olup bittiğini öğrenmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Elbette oyun içerisinde yer alan kıssa birtakım vakitlerde hakikaten de baş karıştırıcı bir hal alabiliyor. İşte burada olayları açığa çıkarmak için biz de casus yeteneklerimize ve marifetlerimizi kullanmaya başlıyoruz. Münasebetiyle oyunda yapacağımız atılımlar epeyce değer arz ediyor ve bununla bir arada de kıssanın gidişatına tesir edebiliyor. Birebir vakitte burada yer aldığımız müddet boyunca ilgi alımlı olaylarla bir arada de karşılaşabiliyoruz.
 
 
 
Oyun içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca zımnî vazifedeki bir casus olarak bulunuyor ve bu vazifeyle bir arada de elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Oyunda birçok şey gördüğümüz olayların ardından çok farklı durumların yer aldığını biliyoruz ve her gördüğümüzü aslında burada yanlışsız bir biçimde sanmak yanlış olarak karşımıza çıkıyor. Hasebiyle daha karanlık bir atmosfer ile bir arada karşılaştığımız oyunda birtakım noktalarda hakikaten de ilgi cazibeli olayların bizlere sunulduğunu görebiliyor ve bu durum kimi noktalarda çok şaşırtan ve iç karartıcı bir durumu beraberinde getiriyor.
 
Dini tarikatların, şövalyelerin, otorite başkanlarının ve farklı sempatizan kümelerin yer aldığı üretim hakikaten de bizlere art planda ilgi cazibeli bir kıssaya sahip bir yapıyı aktarmayı hedefliyor. Oyunda hayatta kalmanın ne demek olduğunu öğrenmeye başlıyor ve her bir köşede farklı bir tehlikenin bulunduğunu söyleyebiliyoruz. Münasebetiyle farklı farklı kümelerin yer aldığı oyunda sahiden de kime güveneceğimizi ve kime güvenmeyeceğimize büsbütün biz belirlememiz gerekiyor. Hasebiyle bunları açığa çıkarmak için de elbette diyaloglar içerisine girmemiz ve bu bireylerin nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenmemiz ve art planda yer alan gayelerini da bulmamız lazım.
 
Oyun bizim elimizden tutmuyor. Bu kapsamda büsbütün biz oyun içerisinde yer alan sırları açığa çıkarmaya çalışıyor ve bunun ardından ise elimizdeki hünerleri kullanmaya başlıyoruz. Kıssa kapsamında elbette geliştirici grubun belirttiğine nazaran dallanıp budaklanan bir kıssa içeriğiyle birlikte karşılaşabiliyor ve öykünün gidişatı elbette yaptığımız atılımlarla bir arada değişkenlik gösteriyor. Münasebetiyle bu üslup oyunlarda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor ve farklı seçimlerle bir arada de öykünün gidişatına farklı bir nokta koyabiliyor. Maceramızı kendimiz seçebileceğimiz ve kendi oynanışımızla bir arada özelleştirebileceğimiz ve hatta karakterimizin yazgısına istikamet verebileceğimiz üretimde soruşturma ve gizem odaklı bir yapıyı bizlere aktarıyor ve birebir vakitte birbirine bağlı dünya ile bir arada ilgi alımlı bir kıssa sunuyor.
 
 
 
Oyunda birebir vakitte bu öykü ile birlikte ilerlerken elbette art planda çeşitli bulmacaların olduğunu görebiliyor ve bu bulmacaları çözmek için de elbette zihnimizi kullanmamız ve zorlamamız gerekiyor. Hakikaten burada yaptığımız atakların epey değerli olduğunu söyleyebiliyor ve birebir vakitte bu bulmacaları çözmek için elbette oyunun yapısını ve temelini öğrenmemiz lazım. Her bir oynanışta farklı bir stili benimseyebileceğimiz ve her seçimle bir arada farklı noktalara gerçek ulaşabileceğimiz üretimde bahsedilen şövalyeleri olarak bilinen bir makus kümeyle karşılaşabiliyor ve bunları alt etmek için de elbette ustalıklarımızı sergileyebiliyoruz. Oyunda sağı solu keşfedebilir, etrafı araştırabilir, bulduğumuz ipuçlarını derleyip toparlayabilir ve büyük güçlerini elbette bunları ortadan kaldırmak için kullanabiliriz. Oyundan kanıt olmadan elbette hiçbir süreç yapamayız zira burada bir casus ve grup üyesi olarak yer alıyoruz.
 
Piksel grafikleri ile bir arada bağımsız bir tecrübesi sunmayı hedefleyen oyunda interaktif bir kurgu içeriği bizlere aktarılıyor ve tıpkı vakitte buradaki kurguyla birlikte de hoş ayrıntılara sahip bir tecrübe elde etmeye başlayabiliyoruz. Oyunun grafiklerine bakacak olursak sahiden de ilgi cazip ayrıntıların bizlere sunulduğu ve çarpıcı illüstrasyonların bulunduğunu burada görebiliyoruz. Bağımsız bir tecrübe olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen oyunda roman müellifi Nico Saraintaris ve sanatçı Fernando Martinez Ruppel tarafından yaratılan Pixel Pulps esintileri yer alıyor.
 
Diğer taraftan oyunda 80’li yılların mesken bilgisayarlarında gösterilen piksel grafikler bizlere aktarılıyor ve hem art planda yazılan yazılar hem de ilgi cazip grafikler bizlere aktarılıyor. Elbette roman içeriğinden ve 80’lerden ilham olan grafiklerle bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan bu imal, hastasına diyebiliriz.
 
 
 
Kısaca toparlayacak olursak, oyun içerisinde maceramızı kendimiz seçebileceğimiz ve interaktif kurgu diyebileceğimiz bir yapı bizlere aktarılıyor. İlgi cazip renklendirmeleri ve grafik stiliyle birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunun grafik usulünü her bir oyuncu beğenmeyebilir. Münasebetiyle bu oyunu elbette bir çeşide hitap ediyor diyebiliriz. Bunun dışında oyun içerisinde gizem odaklı bir yapı yer alıyor ve bir casus olarak burada bulunabiliyoruz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir, ön çıkış yaptığı vakit bir bildirim alabilirsiniz. Daha evvelki haberlerde de bahsettiğim üzere bir oyunu Steam sayfası üzerinden istek listenize eklerseniz, oyunun çıkış yaptığı vakit bir bildirimini alabilirsiniz ve böylelikle oyundan haberdar olabilirsiniz diyebilirim.
 
Öte yandan oyunun şu anda Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü ile bir arada oyunun bir kısmını fiyatsız olarak oynayabiliyor ve deneyebiliyorsunuz. Münasebetiyle oyunu satın almadan evvel yahut istek listenize eklemeden evvel bu fiyatsız demo sürümünü denemenizde yarar var. Böylelikle oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebilir ve birebir vakitte satın alıp almayacağınıza yahut istek listenize ekleyip eklemeyeceğinize de karar verebilirsiniz. Elhasıl bu demo sürümü oyuncular açısından epeyce değer arz ediyor diyebiliriz.
 
Çıkış tarihi fragmanı
 
 

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Konsol Haberleri

The Outlast Trials Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı

  Geliştirici Red Barrels, co-op hayatta kalma dehşet oyunu The Outlast Trials’ın 5 Mart…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Epic Games Bu Hafta 368 TL'lik Oyunu Fiyatsız Veriyor!

  Her hafta fiyatsız oyunu ve oyunları kullanıcılara sunan Epic Games’in bu haftaki…
Daha Fazla
Konsol Haberleri

Tek Oyunculu Öykü Odaklı Jurassic Park Survival Duyuruldu

  Saber Interactive tek oyunculu aksiyon macera oyunu Jurassic Park Survival’ı PlayStation…
Daha Fazla